(artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

(artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: Darkman1948 » 16 maja 2006, o 21:11

Ehhh... jakby pieknie bylo gdyby znalazl sie ktos z naprawde gruba kase i odbudowal to cudenko. Wtedy ta czesc Lasku Arkonskiego odzyskalaby chociaz troche dawnej swietnosci.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

(artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: Gambit » 16 maja 2006, o 21:14

Qwisturma...? Buehehe... Nie no panowie... Ja wiem, że dla niektórych jeszcze do niedawna był to Pałacyk Goeringa, bo sam z 15 lat temu to miejsce tak nazywałem ale jak poszukałem i się dowiedziałem, że jednak nie pałacyk i nie Żelaznego Hermiego, to nie ma to tamto... Ten chce dzierżawić a nie wie nawet co... Ugh!...

Niemniej świadomość społeczna zmienia się - już rzadko można usłyszeć jak ktoś mówi o Quistorpturm Pałacyk Goeringa, czy o Restauracji Grota - Grota Goeringa.

Wszechobecne widmo hitleryzmu jako piętno jakiejkolwiek pozostałości po Niemcach na szczęście powoli odchodzi w dal i ludzie potrafią rozróżnić Burgermeister`a od Gaulaiter`a.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: (artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: wraga » 16 maja 2006, o 21:36

Darkman1948 pisze:Ehhh... jakby pieknie bylo gdyby znalazl sie ktos z naprawde gruba kase i odbudowal to cudenko. Wtedy ta czesc Lasku Arkonskiego odzyskalaby chociaz troche dawnej swietnosci.
Pomarzyć - piękna rzecz. Myślę że jeszcze długo nie bedzie chętnych na odbudowę wieży. :cry:
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 16 maja 2006, o 21:41

Obiecuje ze jesli kiedys bedzie jakas duza kumulacja w totku i wysle kupon i wygram to pierwsze co zrobie to wieze odbuduje :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Re: (artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: Gambit » 16 maja 2006, o 21:47

Pomarzyć - piękna rzecz. Myślę że jeszcze długo nie bedzie chętnych na odbudowę wieży. :cry:
Chętni będą; nie będzie tych, którzy będą w stanie to zrobić a nie tylko gęba dziamgać że oni by chcieli, bo im się przyśniło że fajnie by było...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 16 maja 2006, o 21:48

Darkman1948 pisze:Obiecuje ze jesli kiedys bedzie jakas duza kumulacja w totku i wysle kupon i wygram to pierwsze co zrobie to wieze odbuduje :D
A w sobotę chociaż spróbowałeś ;) ?
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 16 maja 2006, o 21:55

kgirl pisze:
Darkman1948 pisze:Obiecuje ze jesli kiedys bedzie jakas duza kumulacja w totku i wysle kupon i wygram to pierwsze co zrobie to wieze odbuduje :D
A w sobotę chociaż spróbowałeś ;) ?
Ja próbowałem... i oczywiście nic nie trafiłem...
Pomysł z wygraniem w totka i zainwestowaniem w wieżę zrodził się już u mnie dawno temu... nie tylko zresztą odbudowa wieży.. tam są piękne górki zaczynające się kawałek za wieżą a kończące sie koło stadionu arkonii... Lubię zimę i narty a co za tym idzie... można tam zrobić wiekszą gubałówkę i oczywiście kawiarnię w wieży z widokiem na "stok" i oczywiśćie panoramę Sz-na. :)
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 16 maja 2006, o 21:57

kgirl pisze: A w sobotę chociaż spróbowałeś :wink: ?
Niestety z braku kaski nie moglem sprobowac szczescia :? Trzeba czekac na nastepna okazje.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 17 maja 2006, o 10:37

W odbudowę wieży Quistorpa raczej trudno uwierzyć.

Ale możnaby podrążyć temat powstania w okolicy Szczecina jakiejkolwiek wieży widokowej.
Miasto otaczają wzórza o znacznej wysokości względnej jak na niziny dookoła. Widoki napewno byłyby wspaniałe. Zaś co do konstrukcji, to byłem na paru wieżach widokowych budowanych z elementów stalowych (coś w rodzaju słupa wysokiego napięcia z tarasem i schodkami). W Polsce np. na Baraniej Górze czy Czantorii w Beskidach, na Bornholmie taką żelazną nadstawkę dodano do wieży dziewiętnastowiecznej. Jeśli stoi toto w lesie i tylko wystaje nad drzewa, to nawet zbytnio nie razi.

Druga sprawa: Może jest KTOŚ z dojściami w Lasach Państwowych, kto byłby w stanie załatwić wycieczkę na wieżę obserwacyjną na Bukowcu?
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

(artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: Bundyman » 17 maja 2006, o 11:22

Bez pieniedzy nic sie nie zrobi niestety.

Grupy ktore sie staraja o opieke czy dzierzawe miejsca ktorego nawet nazwy nie znaja- sa wielce podejrzeane.

Poza tym bał bym się takim "antygermanistycznym" ugrupowaniom dawac wolną rękę bo nam "zchrobrizują " wierze:)
(z calym szacunkeim dla Włodka)

Najbardziej sie boje bialoczerwonych reklam Coca-coli na wierzy.....

Chyba wole taką jaka teraz jest niż zrobioną za 50 tysiecy złotych.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: Busol » 17 maja 2006, o 13:22

Bundyman pisze:Bez pieniedzy nic sie nie zrobi niestety.
A ja sie nie zgodze.
Sedina.pl powstala bez pieniedzy z budzetem 0,00 zł :-)
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 17 maja 2006, o 14:19

Przyznaje racje.

Jednak ciężko porównywać portal internetowy do odbudowy. zniszczonego zabytku.

To poprostu co innego.zniszczonego
Ostatnio zmieniony 17 maja 2006, o 17:14 przez Bundyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 17 maja 2006, o 16:38

Kochani!
Leży na wieży Jerzy i nie wierzy Jerzy , że na wieży jest gniazdo jeży.

Posiadać słownik i korzystać z niego to nie wstyd, ale pisać z błędami, to już bardzo duży wstyd.
Była kiedyś akcja "BYKOM STOP". Weźcie sobie to do serca.
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 17 maja 2006, o 17:11

:oops:
arminus
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2005, o 18:43
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Są chętni na wieżę Quistorpa

Postautor: arminus » 20 paź 2008, o 22:43

Takie puste gadanie, jakbym, gdyby, jeśli się uda..
Nie słowa tylko czyny są ważne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości