(artykuł) Nowa atrakcja turystyczna - podziemia w Zdrojach

Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

(artykuł) Nowa atrakcja turystyczna - podziemia w Zdrojach

Postautor: Gambit » 29 maja 2006, o 19:52

No szczerze Wam powiem, że zainteresowanie było bardzo duże, zwłaszcza że pogoda niebardzo dopisała. Dziekuję zwiedzającym, za to że zajrzeli, kolegom z firmy Spec-Min, którzy wystawili sprzęt do prezentacji, koledze Jackowi, który uwijał sie ponad normę (ty rób patent przewodnika :) ). Oby wiecej takich akcji. Mam nadzieję, że robota trochę nam ruszy jak sie wypogodzi. To co się wczoraj tam działo to wystarczająca nagroda za pot tam wylany... Szkoda tylko, że w oficjalnych źródłach nikt o wkładzie TWH "TS" w prowadzone tam prace nie wspomina.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Re: (artykuł) Nowa atrakcja turystyczna - podziemia w Zdroj

Postautor: jacek80 » 29 maja 2006, o 20:21

Gambit pisze:No szczerze Wam powiem, że zainteresowanie było bardzo duże, zwłaszcza że pogoda niebardzo dopisała. Dziekuję zwiedzającym, za to że zajrzeli, kolegom z firmy Spec-Min, którzy wystawili sprzęt do prezentacji, koledze Jackowi, który uwijał sie ponad normę (ty rób patent przewodnika :) ). Oby wiecej takich akcji. Mam nadzieję, że robota trochę nam ruszy jak sie wypogodzi. To co się wczoraj tam działo to wystarczająca nagroda za pot tam wylany... Szkoda tylko, że w oficjalnych źródłach nikt o wkładzie TWH "TS" w prowadzone tam prace nie wspomina.

haha Ja i przewodnik :roll: już to widze :lol:
A ludzi było co nie miara haha wszyscy już na koniec siadali ze zmęczenia tyle robili kursów po schronie...
Nikt się nie spodziewał takich tłumów,ale było fajnie i przy okazji człowiek się dowiedział bardzo ciekawych rzeczy 8)
Pozdrawiam :twisted:
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 29 maja 2006, o 20:26

A czy do prac rewitalizacyjnych obiektu można zaliczyć kucie ceglanej ściany młotem udarowym? Bo tym chwaliła się osoba oprowadzająca grupę w której ja byłem. I skąd informacje o stacji zagłuszania Wolnej Europy w tym obiekcie?
I pomysł o podziemiach łączących schron w obiektem obserwacyjnym (jeśli dobrze pamiętam padło określenie "kopuła czołgowa...") na Widoku...
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 29 maja 2006, o 20:44

Penetrator pisze:A czy do prac rewitalizacyjnych obiektu można zaliczyć kucie ceglanej ściany młotem udarowym? Bo tym chwaliła się osoba oprowadzająca grupę w której ja byłem. I skąd informacje o stacji zagłuszania Wolnej Europy w tym obiekcie?
I pomysł o podziemiach łączących schron w obiektem obserwacyjnym (jeśli dobrze pamiętam padło określenie "kopuła czołgowa...") na Widoku...
faktycznie tragedia kuja ściany 8) hehe Mają do tego prawo i chyba jakiś cel nie sądzisz :?: zresztą nie będę dyskutować na ten temat z kimś kto nie wie dlaczego to robią :)a co do zagłuszania hmmmmm chyba nie mówił tego żeby na zmylślać nie sądzisz mówiąc to miał jakiś chyba cel napewno nie wyssał sobie tego z palca...zresztąnie ważne My wiemy a ty nie co miał na myśli...nie musi mówić skąd wie i od kogo
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 29 maja 2006, o 20:51

jacek80 pisze:zresztą nie będę dyskutować na ten temat z kimś kto nie wie dlaczego to robią
Prawie jak na forach kibicowskich. Brakuje tylko "Kto był ten wie" i "Pozdro dla kumatych". Może zatem kolega jacek80 wyjaśni Penetratorowi i nam wszystkim dlaczego kują?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 29 maja 2006, o 20:55

Co do tragedii - przywykłem już do takich akcji w tym obiekcie - mam tylko nadzieję, że jak okarze się, że dalej tylko glina - wszystko wróci do stanu pierwotnego - czego temu obiektowi życzę.
A co do tajemnicy 8) - jak jest to takie tajne, to po co w ogóle o tym mowa? Mossad się dowie i pozamiatane...
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 29 maja 2006, o 20:58

Torney pisze:
jacek80 pisze:zresztą nie będę dyskutować na ten temat z kimś kto nie wie dlaczego to robią
Prawie jak na forach kibicowskich. Brakuje tylko "Kto był ten wie" i "Pozdro dla kumatych". Może zatem kolega jacek80 wyjaśni Penetratorowi i nam wszystkim dlaczego kują?
Po co? Przeziez to ICH obiekt i mogą sobie w nim robić, co IM się podoba - parę ścian jeszcze zostało...
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 29 maja 2006, o 20:58

Torney pisze:
jacek80 pisze:zresztą nie będę dyskutować na ten temat z kimś kto nie wie dlaczego to robią
Prawie jak na forach kibicowskich. Brakuje tylko "Kto był ten wie" i "Pozdro dla kumatych". Może zatem kolega jacek80 wyjaśni Penetratorowi i nam wszystkim dlaczego kują?
Jeśli chcecie wiedzieć więcej proponował bym wam porozmawiać z tym co te słowa wypowiedział lub z osobą ta :twisted: m pilnującą ja już nie odzywa się nic
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 29 maja 2006, o 21:08

Penetrator pisze:
Torney pisze:
jacek80 pisze:zresztą nie będę dyskutować na ten temat z kimś kto nie wie dlaczego to robią
Prawie jak na forach kibicowskich. Brakuje tylko "Kto był ten wie" i "Pozdro dla kumatych". Może zatem kolega jacek80 wyjaśni Penetratorowi i nam wszystkim dlaczego kują?
Po co? Przeziez to ICH obiekt i mogą sobie w nim robić, co IM się podoba - parę ścian jeszcze zostało...
A w dodatku MAJĄ DO TEGO PRAWO... :roll:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 29 maja 2006, o 21:09

Stan pierwotny to chyba stan, w jakim wybudowali go Niemcy. Jeśli komuś się wydaje że celem obecności tam STP jest wyprucie ścian "na pałę" - ten się myli. Jednak jeśli coś miałoby się ukazać naszym oczom, to będzie to spowodowane tym co łączy nas wszystkich - czystą, historyczną ciekawością, pragnieniem badawczego poznania a nie destrukcyjnego bezmózgowia - i jeśli tak to będzie to pokazane, udostępnione. Tak więc o obiekt proszę się nie martwić. Jeśli nic nie ma to przecież nie zostaną dziury w ścianie, a myślę, że jeżeli coś było, to straż miała dosyć czasu, żeby się z tym "zapoznać". Ale jeśli ktoś chciałby w pracach uczestniczyć to z tego co wiem pan Janek podczas akcji rozdawał deklaracje członkowskie... Nic prostszego... Rąk do pracy nigdy nie jest mało - spytajcie mojego kręgosłupa...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 29 maja 2006, o 21:34

Jeśli tak się sprawy mają - to tylko pogratulować obiektowi, ze w końcu wrócą dla niego dobre czasy.
A co do pana Janka i deklaracji - może, ale po lekturze postów na forum TS nie jestem pewien , czy chcę. Ale jest to moje subiektyczne odczucie, i mam nadzieję, że się myle.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 29 maja 2006, o 22:58

Witam. Posty na naszym forum nijak się mają do osoby pana Janka. To są dwa osobne stowarzyszenia. Fakt - ludzie od nas sceptycznie do tego pomysłu podchodzili ale stopniowo gdy widać efekty coraz więcej ludzi decyduje się pomóc. Zresztą wielu osób od nas beton po prostu nie kręci. Miło mi niemniej, że ktoś na nasze forum zagląda.

Jeśli chodzi o OSP to osobiście jestem pełen podziwu dla wiary i uporu człowieka i jego ludzi, który od pół roku niemalże co noc, najpierw w namiocie później w prowizorycznie na razie zaadaptowanej części bunkra pilnuje obiektu przed dalszą dewastacją. Osoba, którą by kierowała chęć zysku i rozgłos juz dawno dałaby sobie spokój... Jednak nadal "idea" ma taką właśnie moc sprawczą... Uwierzcie mi, że nadal są ludzie robiący wiele właśnie dla niej w tym świecie...

Zająłem niejako miejsce strony w tej dyskusji ale w sumie nie czuję się władny w zabieraniu definitywnego głosu w sprawach związanych z OSP. Zarządzającym tym obiektem jest STP i jeśli są jakieś watpliwości w kwestii dotychczasowej tam działalności to proszę o kierowanie się właśnie do nich. Nawet nalegałbym, ponieważ chyba każdy związany z tym tematem chciałby uniknąć niedomówień i nieporozumień.

Darz Dół

Gambit.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości