(artykuł) Niebuszewo - dzielnica niechciana

Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 31 lip 2006, o 22:06

MariuszSamek pisze: Jest jeszcze nazwa Osiedle Piastowskie...
Nie mam nic przeciwko Piastom - ale takie nazwy dzielnic.... W każdym mieście takie same. Zdecydowanie wolę Bolinko :)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 31 lip 2006, o 22:14

RychO pisze: Zdecydowanie wolę Bolinko :)
Ale tej nazwy to ja w mojej galerii nie dam. Obciach.
Jedyne co mogę, to nadać Iwonkowemu "Bollinken" (Bollinchen) nazwę "Bolinko" zamiast jakiegoś tam "Bałdynko".
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 1 sie 2006, o 13:35

Prawda - jest śmieszne ale co zrobić.
Niebuszewo (czy jak kto woli, Bolinko) jest mi bliskie: na Długosza zamieszkali Dziadkowie w 1947 po przybyciu do Szczecina, tu wychowywała się moja Mama, tu spędziłem pierwsze lata życia
Mi także jest bliskie. Na Zabelsdorf Banh. przyjechał mój dziadek z "Kresów".

Tu także spędziłem najlepsze chwile swego życia oraz przeżyłem najdłuższy jego kawałek. Co z tego że był to jeden z nowoczesnych - jak na lata 70-te "płytowców" na HarmsStr. - Ważne że na niebuszewie. Czy to dolnym , czy to górnym jak ludzie mówią.

Od pół roku mieszkam z ogromnym mieszkaniu na Kreckower Str. /Gabelsbergerstr które pamięta dawniejsze dzieje i to NIE TO SAMO :lol:

Apropo mam prośbę: Kiedy wybudowano kamienice Mickiewicza 6-10 ??
Adam_Szypura
Posty: 11
Rejestracja: 5 lut 2005, o 00:30

Postautor: Adam_Szypura » 2 sie 2006, o 19:09

A z innej beczki:
Irena Kukla jako przykłady ciekawej zabudowy na Niebuszewie wymienia: zespół dworca kolejowego, zespoły szkół przy ul. Niemierzyńskiej oraz Cyryla i Metodego czy Racibora, kościół przy ul. Słowackiego, pocztę przy al. Wyzwolenia, pozostałości zabudowy willowej przy ul. Słowackiego oraz zespoły zieleni, w skład których wchodzą dwa dawne cmentarze: Niemierzyński i Grabowski.

Zastaniawiam sie jaką ciekawą zabudową jest poczta przy Wyzwolenia? (zwłaszcza w zestawieniu z innymi wymienionymi obiektami)
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 2 sie 2006, o 19:30

Adam_Szypura pisze:Zastaniawiam sie jaką ciekawą zabudową jest poczta przy Wyzwolenia?
Budynek dawnego urzędu pocztowego Stettin 7 można uznać za przykład nowoczesnego i funkcjonalnego budownictwa użyteczności publicznej okresu międzywojennego.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 2 sie 2006, o 20:56

Adam_Szypura pisze:A z innej beczki:
Irena Kukla jako przykłady ciekawej zabudowy na Niebuszewie wymienia: ..... pozostałości zabudowy willowej przy ul. Słowackiego .....
A gdzie te pozostałości zabudowy willowej przy ulicy Słowackiego. Tam są tylko kamiennice (zresztą jedne z najpiękniejszych mieście) i dwa duże domy (może to te wille :?: ) - nr 2 (Lasy Pastwowe) i 3 (w remoncie)
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 3 sie 2006, o 11:42

(zresztą jedne z najpiękniejszych mieście)
najlepiej wyglądają z pagórka vis a vis

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości