(artykuł) Wieszak

Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 26 wrz 2006, o 20:33

Zibsky pisze: Czyli Zibsky do tablicy..... :cry: Jaki stopien dostalem Panie Psorze za moja odpowiedz :D
Dla pelnego obrazu trzeba by spytac Torneya jak to opowiadanko trafilo do Sediny...
Oj, Zibsky, Zibsky. Dzisiaj odpowiadałeś darmo, boś wcale nie słuchał! Przecie Autorka i ja uchylilismy rąbka tajemnicy = Pani Maria nieco zmodyfikowała (rozszerzyła) opowieść i dała nam, znaczy Sedinie. Ja zaś pomagałem w fotografowaniu rzeczonego wieszaka itp.
Nie odpowiedziałeś, od kiedy i dlaczego czytasz "Przegląd Polski", który wychoodzi raczej za Atlantykiem... Jak zrozumiałem, po raz pierwszy z "Wieszakiem" miałeś w "Przeglądzie" do czynienia. Teraz zaś nabrałem wrażenia, że jednak siedzisz w Szczecinie, a nie w Wielkim Jabłku. To jak to jest?
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Re: (artykuł) Wieszak

Postautor: Zibsky » 26 wrz 2006, o 21:02

woti pisze:
Zibsky pisze: Czyli Zibsky do tablicy..... :cry: Jaki stopien dostalem Panie Psorze za moja odpowiedz :D
Dla pelnego obrazu trzeba by spytac Torneya jak to opowiadanko trafilo do Sediny...
Oj, Zibsky, Zibsky. Dzisiaj odpowiadałeś darmo, boś wcale nie słuchał! Przecie Autorka i ja uchylilismy rąbka tajemnicy = Pani Maria nieco zmodyfikowała (rozszerzyła) opowieść i dała nam, znaczy Sedinie. Ja zaś pomagałem w fotografowaniu rzeczonego wieszaka itp.
Nie odpowiedziałeś, od kiedy i dlaczego czytasz "Przegląd Polski", który wychoodzi raczej za Atlantykiem... Jak zrozumiałem, po raz pierwszy z "Wieszakiem" miałeś w "Przeglądzie" do czynienia. Teraz zaś nabrałem wrażenia, że jednak siedzisz w Szczecinie, a nie w Wielkim Jabłku. To jak to jest?
Zibsky pisze:
woti pisze:
Zibsky pisze: Zdjecie wieszaka umieszczone przeze mnie jest zdjeciem ilustrujacym opowiadanie w "Przegladzie Polskim" wiec podejrzewam ze jest to ten wieszak...
Owszem, TO JEST TEN SAM wieszak. Fotografowałem go w Szczecinie :twisted:
Byłoby piknie, gdybyś opowiedział nam, jak i dlaczego czytałeś opowiadanie "WIESZAK" w "PRZEGLADZIE POLSKIM" :shock:
Czyli Zibsky do tablicy..... :cry: Juz za pare dni na Zjezdzie Absolwentow "Dwojki" obejrze sobie te tablice do ktorych mnie wywolywali lata temu ale ad rem
"Jak" czytalem - przy kolacji w piatkowy wieczor (w maju) :wink:
"Dlaczego" :shock: - bo lubie opowiadanka Pani Marii Towiańskiej-Michalskiej ze wzgledu na szczecinskie akcenty i nie tylko....
Jaki stopien dostalem Panie Psorze za moja odpowiedz :D
Dla pelnego obrazu trzeba by spytac Torneya jak to opowiadanko trafilo do Sediny...
Czyli Zibsky znowu do tablicy...
Pisalem wyraznie ze czytalem w maju... i to juz powinno wyjasnic wszystko.....
Poza tym nie pytales od kiedy czytam "PP" tylko jak :D
A dlaczego czytam "Przeglad Polski".... nie wiem co odpowiedziec na tak postawione pytanie...czy wystarczy ze napisze - bo lubie... :wink:
Nie wiem w jaki sposob "Wieszak" ostatecznie trafil do Sediny, tak jak pisalem trzeba by spytac Torneya....
Załączniki
Wieszak sm.jpg
PP sm.jpg
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 wrz 2006, o 21:27

woti - kurde :-)

Przeca od zawsze pisalem ze Zibsky to nasz człowiek za wielką wodą :)
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 27 wrz 2006, o 10:22

A skąd ja niby miałem o tym wiedzieć? Chyba nikt nie jest w stanie... ja na pewno nie sledzę wszystkich wątków; w ogóle nikogo nie śledzę ;)
PS. Na priwie jeden do mnie skypem dzwonił z tą samą wiadomością. Odpowiedziałem: OK - ale dlaczego sam zainteresowany nie wyjaśni? Wszak byłoby miło. Skoro "wszyscy" wcześniej wiedzieli, to już żadna TOP SECRET. Dodam, że widziałem jego nicka w czasie, gdy mój post "zawisł".
Serdeczne pozdrowienia dla nieobecnego teraz - 10,22 czasu szczecinskiego.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 27 wrz 2006, o 20:36

Artykuł trafił w postaci skanu z "Przeglądu Polskiego" do nas dzięki Zibszczakowi. Później korespondowałem z red. Karkowską w sprawie jego przedruku u nas, zgodę otrzymałem bez problemu. W związku z tym artykuł oczekiwał na swoją kolej i przerobienie OCR. Woti zajął się tematem zupełnie niezależnie, dzięki czemu nie musiałem przerabiać skanu na literki.

Teraz chyba wszystko jasne ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 28 wrz 2006, o 11:48

wiecie co? w ten sposób dzięki jednemu opowiadaniu mamy super materiał do kolejnego numeru SEDINA.PL MAGAZYN, bo: 1) samo opowiadanie jest wspaniałe, mały niepozorny przedmiot staje się punktem wyjścia do pokazania losów kilku osób wciśniętych w tryby historii XX wieku, ale historii dziejącej się tu w Szczecinie; 2) wymiana uwag na forum jako uzupełnienie opowiadania - po pierwsze widać, jak opowiadanie zainspirowało do poszukiwań w szafach!, po drugie - jak zainspirowało do poszukiwań w archiwach (zdjęcia, fakty), a po trzecie - widać życie forum portalu, drogi, którymi trafiają tutaj różne materiały, a także dowcipne i "na serio" wymiany zdań i osobistych doświadczeń (o tym kto, co i gdzie czyta, i o tym że Woti nie wiedział...) :D
DLA MNIE REWELACJA !!!
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 28 wrz 2006, o 13:16

My se już z Zibskim chyba wszystko wyjaśnili i na forum, i na priwie :shock:
Ja, kurde, jak to ja - czasem czegoś nie dopatrzę i pokręcę. Tego, że Z. czytał w maju - nie dopatrzyłem. O tym, kurde, że zza wielkiej wody - chyba nigdy nie zapamietałem, bo mam tak, że bardziej nie KTO, ale CO mnie interesuje.
PS. Z rozmowy z Autorką dowiedziałem się, że nawet w tym "co prawda a co fikcja" z lekka poprzekrecałem. Pewnie mocno wiało... Aż boję się znów prostować - poczekam, aż szacowna MTM to ostatecznie skomentuje, a wiem, że śledzi nasze dywagacje i cieszy Ją to. Poczekajmy zatem chwilę jeszcze.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 29 kwie 2008, o 01:14

Nowy fancik :wink:
Załączniki
tress stettin.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: (artykuł) Wieszak

Postautor: Aygon » 23 gru 2014, o 22:24

Liczba dobiła do 12-stu, więc się całkiem przypadkiem mała kolekcja mi zrobiła.
Załączniki
wieszak142.JPG
wieszak141.JPG
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron