(artykuł) Konkurs na projekt nowego deptaka

Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

(artykuł) Konkurs na projekt nowego deptaka

Postautor: Torney » 28 wrz 2006, o 19:53

Wizualizacja z Wyborczej.
Załączniki
Deptakobrunnen.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 wrz 2006, o 19:56

Hm, nie wygląda to najgorzej...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 28 wrz 2006, o 20:18

Spodoba się mi - jeśli będzie...
Awatar użytkownika
silver_archeo
Posty: 712
Rejestracja: 11 sie 2005, o 17:26
Lokalizacja: Niebuszewo/ Konigsberger Str.

Postautor: silver_archeo » 28 wrz 2006, o 20:36

Ta pseudo fontanna przed bankiem na W. Polskiego ( obok Kościoła Serca Jezusowego) też miała byc " w dechę " a teraz stoi o straszy

Zobaczymy co z tego projektu wyniknie :D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 wrz 2006, o 20:40

silver_archeo pisze:Ta pseudo fontanna przed bankiem na W. Polskiego ( obok Kościoła Serca Jezusowego) też miała byc " w dechę " a teraz stoi o straszy
Ignorantka! Co z tego, że woda nie leci? Teraz jest to fascynująca rzeźba :lol:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
silver_archeo
Posty: 712
Rejestracja: 11 sie 2005, o 17:26
Lokalizacja: Niebuszewo/ Konigsberger Str.

Postautor: silver_archeo » 28 wrz 2006, o 20:42

Torney pisze:
silver_archeo pisze:Ta pseudo fontanna przed bankiem na W. Polskiego ( obok Kościoła Serca Jezusowego) też miała byc " w dechę " a teraz stoi o straszy
Ignorantka! Co z tego, że woda nie leci? Teraz jest to fascynująca rzeźba :lol:.
A mi sie to wybitnie nie podoba :twisted: :)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 28 wrz 2006, o 20:42

W budynku obecnego banku, było kiedyś na samej górze "Kolegium do spraw wykroczeń". Wtedy fontanna miała uzasadnienie - kara dodatkowa. :lol:
Awatar użytkownika
silver_archeo
Posty: 712
Rejestracja: 11 sie 2005, o 17:26
Lokalizacja: Niebuszewo/ Konigsberger Str.

Postautor: silver_archeo » 28 wrz 2006, o 20:44

Dalej uparcie obstaję przy swoim możecie mnie ukamienowac pod ta fontanna , zdania nie zmienię :lol:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 28 wrz 2006, o 20:49

wyż. wym. Kolegium nie kamieniowało - ale przed i po wyroku , trzeba było to cudo oglądać :lol:
Awatar użytkownika
silver_archeo
Posty: 712
Rejestracja: 11 sie 2005, o 17:26
Lokalizacja: Niebuszewo/ Konigsberger Str.

Postautor: silver_archeo » 28 wrz 2006, o 20:50

Żądam adwokata..... :wink:
Awatar użytkownika
BartekS
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2005, o 14:35

Postautor: BartekS » 28 wrz 2006, o 23:16

zgadzam się z silver, paskuda to kwadratu, nie ma wsobie prawie żadnych konkretnych założeń rzeźbierskich, dlamnie poprostu sterta cegieł

Co do wizualizacji, mnie się jak najbardziej podoba. Tak sobie myśle że jeśli to powstanie ile czasu bedzie nas cieszyć puki nie zostanie zniszczone wszystko dokoła
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 29 wrz 2006, o 07:26

BartekS pisze:zgadzam się z silver, paskuda to kwadratu, nie ma wsobie prawie żadnych konkretnych założeń rzeźbierskich, dlamnie poprostu sterta cegieł

Co do wizualizacji, mnie się jak najbardziej podoba. Tak sobie myśle że jeśli to powstanie ile czasu bedzie nas cieszyć puki nie zostanie zniszczone wszystko dokoła
Prawdopodobnie nikomu poza twórcą (przypadkowo rozmawiałem z nim kiedyś przez chwilę i był dumny ze swojego dzieła) nie podoba się ten paskudny stos cegieł w pobliżu banku i kościoła udający rzeźbę i fontannę. Trochę nie mamy szczęścia do pominków i rzeźb. Anioł Wolności okazał się być karykaturalną rzeźbą ogrodową, wspomniana fontanna jaka jest każdy wie. A jeśli chodzi o projekt przebudowy to może faktycznie plac Zamenhoffa z fontanną na środku i deptakami wokół ma szansę stać się sercem miasta.
Awatar użytkownika
BartekS
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2005, o 14:35

Postautor: BartekS » 29 wrz 2006, o 11:35

Jeden naprawde dobry pomnik mamy, czyli popiersie, ukradzione Lwowowi, Kornela Ujejskiego, no i jeszcze kilka by sie znalazło ale wsumie to wszystko przedwojenne. np dzieło Manzela na wałach czy Colleoni
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 29 wrz 2006, o 11:55

Jeśli chodzi o taki centralny punkt w mieście to pewno znowu bedą proble my że za głośno, za dużo ludzi się kręci. Bo niestety żeby ożywić takie miejsce trzeba tam umieścić różne kluby, kafejki i restauracje z ogródkami. No i nie można tego zamknąć o 22giej na głucho. Tu kłania się przebudowana Krzywoustego gdzie na razie poszerzone chodniki są taka sztuką dla sztuki bo nie widziałem tam żadnych stolików na zewnątrz. Inna sprawa czy ktoś pomyślał zawczacu o publicznym WC co by potem skarg nie było i problemów.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 29 wrz 2006, o 18:25

Tryskająca woda sama w sobie jest cudowna i trzeba mistrza (bywają), żeby taki efekt spartaczyć. Ale jest jeden warunek - MA SIĘ LAĆ! Oczywiście, że dobra rzeźba czy inna ciekawa instalacja (na Boga, czas zacząć to rozróżniać, panowie tfurcy!) może urodę wody podkreślić.
Jeśli chodzi o barierę godz. 22 - to powinno być oczywiste, ale czy NIEKTóRZY to zrozumieją? Można wtedy stałym mieszkańcom "rejonu" obniżyć czynsze za hałas - rekompensata w czynszach dzierżawnych i podatkach od "biznesu" powinna być sowita.
Niedawno widziałem młodych kilkoro na deptaku, zmierzchało (bez lamp) - tańczyli ciekawie przy muzyce. Nie wiem, czy ich rozgoniono po 22 - a byłoby żal.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron