(artykuł) Tivoli czy Elysium? c.d.

Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Tivoli czy Elysium? c.d.

Postautor: MariuszSamek » 26 gru 2006, o 22:02

Znów interesujący artykuł !
Podziękowania dla autorów za wnikliwość.

Zawsze kiedy czytam o podobnych znaleziskach w Szczecinie, zastanawiam się ile jeszcze takich miejsc kryje nasze miasto i czy kiedykolwiek do nich ktoś dotrze.
Wiele już artykułów napisano o podziemiach szczecińskich, tunelach, przejściach. Może przyjdzie czas gdy wszystko zostanie wyjaśnione ?
Ale z drugiej strony, gdy już wszystko wiadomo i nie ma ani kawałka tajemnicy, to nie ma również takich emocji wokół tematu jak obecnie ;-)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Tivoli czy Elysium? c.d.

Postautor: Busol » 26 gru 2006, o 22:22

Hehe.
Choc ixh ilosc pewnie jest skonczona to czas odkrywania zbliza sie do nieskonczonosci.

Dzieki autorom za wykonaną prace !
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 26 gru 2006, o 22:45

Ciekawe, ciekawe :D . Ten plan doskonale pokazuje jak zmienił się ten teren (znikły zakłady, domy, ulice). A same podziemia też można chyba byłoby ciekawiej wykorzystać niż tylko zasypać. Szkoda. :(
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 27 gru 2006, o 04:06

Dla mnie rewelacyjna relacja.
Chyba juz zawsze prywatne osoby będą archiwizować takie akcje i docierać do sedna. Czemu nikomu nie zależy na zewidencjonowaniu i ewentualnym wykorzystaniu?
Nikt nie chce w tym mieście zarabiac pieniędzy?
buchheide
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2004, o 07:50
Lokalizacja: Szczecin - ZAWADZKIEGO

(artykuł) Tivoli czy Elysium? c.d.

Postautor: buchheide » 27 gru 2006, o 18:09

Cześć!
Znalazłem Borsari - to szwajcarska firma produkująca zbiorniki, niestety obecnie już zlikwidowana.
http://www.moneyhouse.ch/u/borsari_co_i ... .414-6.htm
http://www.borsaritanks.ch/
Ale co znalazłem na stronie o węgierskich winach:
Am Anfang des Jahrhunderts wurden öfters mit Fliesen ausgelegte Betonbehälter gebaut. In dem Tokajer Rádóczi-Keller steht auch heute noch ein 26 000 Liter fassender, mit Fliesen ausgelegter Behälter, 1911 gebaut von der Firma Borsari und co aus der Schweiz.
Na początku stulecia często budowano betonowe zbiorniki wyłożone kafelkami. W piwnicy Radoczi znajduje się do dzisiaj wyłożony kafelkami zbiornik mieszczący 26 000 litrów wybudowany w 1911 przez firmę Borsari ze Szwajcarii.
Dalej w tekście mowa była o dojrzewalni win, czy czymś podobnym. Czyli hipoteza o fermentacji brzeczki jest chyba bardziej prawdopodobna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron