(artykuł) Cmentarze szczecińskie: Śmierdnica, Jezierzyce

Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 50
Rejestracja: 23 lut 2007, o 12:06
Lokalizacja: Jeseritz
Kontakt:

(artykuł) Cmentarze szczecińskie: Śmierdnica, Jezierzyce

Postautor: Eliza » 8 mar 2007, o 21:22

Tak , wszystkim jak najbardziej polecam udać się w te miejsca , wspaniałe. Wiem co mówię , mieszkam tam , a na Wiewiórczą do Ringertów chodzę regularnie odnowiłam im nawet napisy na nagrobkach , żeby były czytelne. Polecam wszystkim zmęczonym miejskim hałasem.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Re: (artykuł) Cmentarze szczecińskie: Śmierdnica, Jezierzyc

Postautor: quistorp » 11 mar 2007, o 09:39

Eliza pisze:Tak , wszystkim jak najbardziej polecam udać się w te miejsca , wspaniałe. Wiem co mówię , mieszkam tam , a na Wiewiórczą do Ringertów chodzę regularnie odnowiłam im nawet napisy na nagrobkach , żeby były czytelne. Polecam wszystkim zmęczonym miejskim hałasem.

....[a na Wiewiórczą do Ringertów ]....
To troche tajemniczo i zachęcająco. Coś bliżej! Wiem ,że w tych okolicach jast raj dla poszukiwaczy narzędzi z epoki kamienia! Zebym nie wdepnął na minę.
Quistorp
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 50
Rejestracja: 23 lut 2007, o 12:06
Lokalizacja: Jeseritz
Kontakt:

Postautor: Eliza » 11 mar 2007, o 15:39

Wykrywacz i dobra saperka i będziesz w raju. A nawet gdybyś nic nie znalazł to i tak warto , choćby po to by nacieszyć oczy i rozkoszować się ciszą. Urodziłam się w Jezierzycach ale mieszkałam już w kilku miejscach (Płonia , centrum) ale zawsze niczym patriotka wracałam do Jezierzyc.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 12 mar 2007, o 19:18

...[[a na Wiewiórczą do Ringertów ]]...

Ja dalej do tego samego. Co to za punkty w topografi miasta?
Quistorp
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 50
Rejestracja: 23 lut 2007, o 12:06
Lokalizacja: Jeseritz
Kontakt:

Postautor: Eliza » 12 mar 2007, o 20:24

Topografia miasta? :lol: Dzielnica Jezierzyce (prawobrzeże , dojazd autobus 79). Ulica Mostowa , zaraz za mostem idziesz brukowaną drogą ok. 200 m , po lewej stronie jest mały cmentarz , na której pochowana jest rodzina Ringert (Clara , Reinhold i Emilie) oraz siedem innych osób. "...do Ringertów na Wiewiórczej" to właśnie tam. Mam nadzieję , że ci wytłumaczyłam. :D
Awatar użytkownika
JANUSZ242
Posty: 29
Rejestracja: 2 maja 2009, o 00:09

Re: (artykuł) Cmentarze szczecińskie: Śmierdnica, Jezierzyc

Postautor: JANUSZ242 » 13 lis 2009, o 22:41

"...Wiem ,że w tych okolicach jast raj dla poszukiwaczy narzędzi z epoki kamienia! Zebym nie wdepnął na minę.
Quistorp"

To może być ciekawe, znajomy Niemiec mówił,że takie narzędzia wykopywali często na górce za kózkami przy Topolowej....wtedy nie była jeszcze zalesiona...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości