(artykuł) A jednak Szczecin (2)

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) A jednak Szczecin (2)

Postautor: Busol » 16 sty 2007, o 14:07

Ciekawe czy ktos kiedys pokusi nakrecic sie fabualrny film osadzony w takich realiach i Szczecinie....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 17 sty 2007, o 08:42

Może Ty? Na forum nieraz już pogadali, pogadali i nic z tego nie wyszło. Bußol - zrób coś wreszcie. Masz jedyną i niepowtarzalną szansę, a informacja o tym poprzez sedina.pl dotrze do niezliczonych rzesz dyskutantów. Chcesz w końcu tego Oskara, czy nie?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

(artykuł) A jednak Szczecin (2)

Postautor: woti » 17 sty 2007, o 09:58

Osobiście jestem przekonany, że to już ostatnie lata, kiedy jakis profesjonalista (albo "zakręcony" miłośnik) może nakręcić "autentyczny" film o tamtych latach. A to dlatego, że odchodzą ewentualni konsultanci - dzisiejsi ponad 70-latkowie! Ich brak spowoduje, że film o tym bedzei przypominał holywudzkie produkcje o rosji: nawet gadają po rosyjsku, ale w żaden sposób nie beda umieli "tak" się pochylić, "orginalnie" nosić mundur.
Dzisiaj np. groziłoby, że aktor wystąpiłby w wyprasowanym prochowcu, ale niekoniecznie wyprasowanej koszuli z popeliny! I wiele podobnych szczegółów, których my, zbyt młodzi, nawet nie wymyślimy...
Ilu z nas wpadłoby np. na to, aby w pierwszym rzędzie kościelnej procesji ad. 1946 postawić działacza "kompartii"? Albo, żeby RADZIECKI pułkownik kazał postawić dzało/ckm przed siedzibą PUBP, bo w środku "zamknęli" "jego" oficera o AK-owskiej proweniencji? Albo pokazać, jak na lekcjach szkolnych siedzą razem nastoletnie dzieci i niemal 30-letni panowie (niektórzy w oficerkach).
W klasie mego Ojca był starszy kolega, wartownik przemysłowy, który na lekcjach trzymał "pistolet/karabin maszynowy" pod ławką, a na pytanie, czy "strzela" - "pociągnął" serią przez okno, w korony drzew przyszkolnych... i nikt w klasie nie schował się pod ławkę :)
Absolwenci - łączcie się!
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

A jednak Szczecin...

Postautor: KlemensII » 17 sty 2007, o 10:53

Film o tamtych latach już był ,nagrywano go w 1963 r. na podstawie powieści Liskowackiego .Film nosił tytuł "Rachunek sumienia".Głowną rolę grał jakiś aktor wrocławski.Ubeków grali Milewski i Machulski /ten ostatni nawet prał po pysku/,cwaniaczka grał Maklakiewicz, a donosiciela na kolegę Sewruk, Maj grał milicjanta i syna głównego bohatera ,a małego Niemca "Marek piegus".Był to chyba jedyny film kęcony w Szczecinie i poświęcony temu miastu.
Podzielam pogląd "wotiego", że w obecnym filmie nie było by atmosfery tamtych lat młodzi by go odebrali tak jak to widział reżyser,ale starsi byli by chyba zażenowani.To tak jak w "Czterech pancernych i psie" t-34/85 grał starszego brata czyli t-34/76 a czołgi IS-2 robiły za"pantery".
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 17 sty 2007, o 13:52

Ależ ja wcale nie chciałem zniechęcić - wprost przeciwnie! Dobre wzorce można czerpać z wczesnego Wajdy. Co prawda "im" było łatwiej - kręcili "niemal na żywo".
I niekoniecznie musi to być film kryminalny: zwykłe, codzienne życie dostarczało nie mniej emocji. Widać je nawet w naszym portalu - we wspomnieniach. Choćby kłopoty związane z codzienną aprowizacją.
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Re: A jednak Szczecin...

Postautor: skorpion » 17 sty 2007, o 14:06

KlemensII pisze:Film o tamtych latach już był ,nagrywano go w 1963 r. na podstawie powieści Liskowackiego .Film nosił tytuł "Rachunek sumienia".Głowną rolę grał jakiś aktor wrocławski.Ubeków grali Milewski i Machulski /ten ostatni nawet prał po pysku/,cwaniaczka grał Maklakiewicz, a donosiciela na kolegę Sewruk, Maj grał milicjanta i syna głównego bohatera ,a małego Niemca "Marek piegus".Był to chyba jedyny film kęcony w Szczecinie i poświęcony temu miastu
Była już kiedyś dyskusja na forum o filmach kręconych w Szczecinie. Nie było ich dużo ale "Rachunek sumienia" nie był jedynym.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 sty 2007, o 14:23

Torney pisze:Może Ty? Na forum nieraz już pogadali, pogadali i nic z tego nie wyszło. Bußol - zrób coś wreszcie. Masz jedyną i niepowtarzalną szansę, a informacja o tym poprzez sedina.pl dotrze do niezliczonych rzesz dyskutantów. Chcesz w końcu tego Oskara, czy nie?
Oskara juz mam - w dowodzie osobistym....
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

(artykuł) A jednak Szczecin (2)

Postautor: JimBoss1994 » 5 lis 2008, o 16:55

Heh. Ja robię z kolegami z klasy film o historii niebuszewa. Zebraliśmy materiały i kręcimy Amatorski film dokumentalny. Pierwszy raz coś piszę na Sedina.pl ale przeglądając wasze komentarze, pomyślałem że napiszę o tym co zamierzam zrobić . . .
[url]http://raptjuman.blox.pl/html [/url]
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Re: (artykuł) A jednak Szczecin (2)

Postautor: Jan_Krzysztof » 5 lis 2008, o 20:23

JimBoss1994 pisze:Heh. Ja robię z kolegami z klasy film o historii niebuszewa. Zebraliśmy materiały i kręcimy Amatorski film dokumentalny. Pierwszy raz coś piszę na Sedina.pl ale przeglądając wasze komentarze, pomyślałem że napiszę o tym co zamierzam zrobić . . .
Trzymamy kciuki za zrealizowanie tego pomysłu i wpraszamy się na publiczną prezentację.
:lol:
JimBoss1994
Posty: 113
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 18:57

Re: (artykuł) A jednak Szczecin (2)

Postautor: JimBoss1994 » 23 sty 2009, o 00:36

Jan_Krzysztof pisze:
JimBoss1994 pisze:Heh. Ja robię z kolegami z klasy film o historii niebuszewa. Zebraliśmy materiały i kręcimy Amatorski film dokumentalny. Pierwszy raz coś piszę na Sedina.pl ale przeglądając wasze komentarze, pomyślałem że napiszę o tym co zamierzam zrobić . . .
Trzymamy kciuki za zrealizowanie tego pomysłu i wpraszamy się na publiczną prezentację.
:lol:
3 miesiące temu skręciliśmy wstęp. Tu są urywki : http://www.wrzuta.pl/film/2B3evgulw5/hi ... p_do_filmu ( Ten co mówi to ja :D ). Doszedłem jednak do wniosku że mieliśmy trochę za mało wiedzy, więc planujemy coś większego. Troche mamy za mało zapału więc nie wiadomo czy uporamy się do wakacji. Ale jak już skręcimy, to pierwszym miejscem w którym to opublikuje będzie nasz portal. Jeden z kolegów zabrał się za scenariusz, ale na razie pogoda nie dopisuje do kręcenia. Opracowałem też Horror o Rzeźniku z Niebuszewa, więc to będzie już film, a nie bezsensowny monolog przedstawiony na filmiku powyżej . . .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron