(artykuł) Wały Chrobrego jednym z cudów Polski?

Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 31 sie 2007, o 22:26

Piotr-Stettin pisze:a kto tam jeszcze przewinął się przez Wały, że nie mogą być "cudem"? :lol:
Chodzi raczej o to, co stoi na rondelku.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 31 sie 2007, o 22:36

Niemieccy nacjonaliści próbowali dłutem Manzela wprowadzić do polskiej tradycji elementy mitologii, jakieś niby Minotaury i inne Herkulesy!
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 31 sie 2007, o 22:39

Torney pisze:Niemieccy nacjonaliści próbowali dłutem Manzela wprowadzić do polskiej tradycji elementy mitologii, jakieś niby Minotaury i inne Herkulesy!
:mrgreen:
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 31 sie 2007, o 22:48

Piotr-Stettin pisze:
Torney pisze:Ten "mój" też jest honorowym.
O rety, ale gafa z mojej strony...to przecież Bierut :oops: a kto tam jeszcze przewinął się przez Wały, że nie mogą być "cudem"? :lol:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34942,343960.html
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 31 sie 2007, o 23:43

Kapitalne zdjęcie poniżej - Bierut na kolanach stylizowany na Mościckiego obok Borkowicz!!!Pewnie dlatego Wały nie zasługiwały na wejście do finału!

Po prostu "pytanie były tendencyjne" dlatego nas nie zauważono
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 1 wrz 2007, o 10:50

Powiadomiony o wyborze Kapituły także doznałem głębokiego rozczarowania. Trudno mówić, jakimi względami decydowano się przy wyborze, ale decydował nie kraj, nie Polacy i inni tu mieszkający lub nawet za granicą (internet nie zna granic) - ale tylko kilku ludzi o określonych gustach (nie sądzę, że ukierunkowanych narodowo). Może po prostu głosowali na to, co znali z własnych wojaży lub książek/przewodników, które kupili? Może ulegli naciskom określonych lobby? Wybór mieli na pewno niełatwy, bo w Polsce (jak wszędzie) cudów jest mnóstwo...
A my, zamiast biadać, zajmijmy się propagowaniem swojego gniazdka, w w przyszłości, kto wie, może przestaną nas uważać za prowincję niegodną pokazania na ogólnopolskim forum.

A może by tak ogłosić konkurs na najoryginalniejszą fotkę Wałów Chrobrego wykonaną w czasie Tall Ships - niekoniecznie w sedina.pl, ale koniecznie do obejrzenia w necie?
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 1 wrz 2007, o 11:28

woti pisze:Powiadomiony o wyborze Kapituły także doznałem głębokiego rozczarowania. Trudno mówić, jakimi względami decydowano się przy wyborze, ale decydował nie kraj, nie Polacy i inni tu mieszkający lub nawet za granicą (internet nie zna granic) - ale tylko kilku ludzi o określonych gustach (nie sądzę, że ukierunkowanych narodowo). Może po prostu głosowali na to, co znali z własnych wojaży lub książek/przewodników, które kupili? Może ulegli naciskom określonych lobby? Wybór mieli na pewno niełatwy, bo w Polsce (jak wszędzie) cudów jest mnóstwo...
I tak na ten przykład, nawiązując do powyższego, to mamy w internetowych czeluściach (bez granic) coś takiego:

[Polska] Wybieramy najbardziej przemyślane centrum i śródmieście

Taki rankimg wydaje mi się być choć odrobinę bardziej obiektywnym :D od nierzetelnych, delikatnie mówiąc, wyborów "Siedmiu Cudów Polski".
Gazeta Rzeczpospolita powinna się wstydzić!!
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 1 wrz 2007, o 12:24

hehenio pisze:A chcielibyście trafić między Licheń a Pałac Kultury?
Cieszmy się, że Złote Termosy też nie weszły ;).

Jeżeli chodzi o Licheń i PeKiN to były to najbardziej kontrowersyjne kandydatury, jak napisała Rzepa, z powodu "zaprzeczenia wszelkim kanonom estetycznym".

Za PeKiNem przemówiły w końcu argumenty, że czy go się lubi, czy nie, ciężko go zignorować, młodzież go uwielbia, a dla turystów jest symbolem pokroju paryskiej wieży Eiffla.

Bazylika w Licheniu mimo błędów konstrukcyjnych i monstrualnego kiczu wygrała z podobnym uzasadnieniem - na każdym robi wrażenie :roll: .
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 1 wrz 2007, o 12:46

Jeszcze raz te "7 cudów" sobie przemyślałem. Kapituła wykazuje się brakiem refleksu!!!! Pierwszym i jedynym cudem Polski jest fakt, że POLSKA WCIĄŻ ISTNIEJE, nieraz na przekór samym Polakom ;)
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 1 wrz 2007, o 13:16

Ostra dyskusja na temat Wałów i nie tylko...

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 54&page=11

^^ od postu 209
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 1 wrz 2007, o 13:42

Jak widać coś takiego jak lobby szczecińskie nie istnieje w dalszym ciągu
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 2 wrz 2007, o 15:10

jak widzę to co zostało zakwalifikowane do tego plebiscytu, to mi się żal robi tego jury
dziwna rzecz, że na stronie Rzepy przeznaczonej do zgłaszania miejsc był umieszczony widok Wałów
i jeszcze jedna dziwna rzecz, że niektóre nominowane miejsca mają pochodzenie podobne jak Wały/Tarasy: zamek w Malborku, renesansowa zabudowa Gdańska, Kanał Elbląski - czy to Polska właśnie?
Szczecin jest dla większości Polaków tak polskim miastem, że ...
Kresy Zachodnie normalnie - inny świat, inna kultura, inna Polska...
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 2 wrz 2007, o 17:28

Busol pisze:Gozalku a czy moglbys
moglAAAAAAAAAAAAAAbym :lol:
Napisałam. Zobaczymy, czy będzie jakaś odpowiedź.
Tak czy inaczej, uważam, że i Szczecin, i Polska mają swój niewątpliwy urok i dość trudno jest wytypować top listę najpiękniejszych miejsc.
Gozal jest KOBIETĄ.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron