(artykuł) Spacerkiem po Niebuszewie

Awatar użytkownika
Inez
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2009, o 20:40
Lokalizacja: Oczywiście Szczecin

Postautor: Inez » 14 lip 2009, o 18:40

Od niedawna, przyznaję zaczęłam się interesować naszym miastem i również dzielnicą, gdzie mieszkam już hoho 37 lat :P . Bardzo lubię spacerować i odkrywać miejsca na które wczesniej nie zwracałam uwagi:) Jak chociażby kamienice przy ulicy Słowackiego i Żupańskiego. Ile razy przechodziłam tamtędy idąc do Parku Kasporowicza...Chciałabym, żeby Niebuszewo zostało odnowione. Bo chociaż widać jakieś prace, to wciąż mało, mało,mało. No ale Szczecin jest duuuuuży. Moja koleżanka(z Wa-wy), która mnie odwiedziła w maju i była to jej pierwsza wizyta w Szczecinie bardzo polubiła moje miasto. A ja pękałam z dumy oprowadzając ją po mieście:lol: . Czy ktoś może wie, czy są organizowane wycieczki po Szczecinie :?: Chętnie bym sobie pozwiedzała pod fachowym okiem :lol:
Awatar użytkownika
Szaza
Posty: 75
Rejestracja: 26 lis 2006, o 21:46

Postautor: Szaza » 14 lip 2009, o 20:22

tras po Szczecinie nie brakuje, a wystarczy obserwować portale związane ze Szczecinem i zawsze w sezonie letnim można się wybrać z przewodnikiem.Podrzucę kilka linków prywatnie by nie robić reklamy
wypaloneoczy
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2008, o 22:08

Postautor: wypaloneoczy » 17 lip 2009, o 22:39

przewodnik bardzo ciekawy, na pewno się przyda...ale niestety troszku błędów się wkradło, np. "...firma B. Stoewera, dziś Zakłady Mechanizmów Samochodowych "Polmo" (s.72). I może ktoś wie, o co chodzi z tymi dzwonami w kościele przy Słowackiego "...jedna godzina ogłaszana jest dziesięcioma uderzeniami. Tak więc o piątej rano dzwony biją pięćdziesiąt razy..." (s.30). Naprawdę nigdy czegoś takiego nie słyszałam, a mieszkam bardo blisko...czyżby słuch już coś.. nie tego? :)
Bzycoo
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2008, o 23:23

Postautor: Bzycoo » 18 lip 2009, o 11:35

Słuch jest tego. Dzwony aż tyle razy nie biją. Zresztą okoliczni mieszkańcy by chyba rozebrali ten dzwon jakby taką kanonadę dostali o 5 rano :lol:
mobstero
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2008, o 20:52

Postautor: mobstero » 12 sie 2009, o 21:05

Witam.
Od niedawna w sumie zacząłem moją małą przygodę z historią Szczecina i zaczynam oczywiście od mojej dzielnicy czyli Niebuszewa. Najbardziej interesuje mnie rejon między ulicami (tak jak na obrazku) czyli obecne: Niemierzyńska, Lenartowicza, Zamoyskiego, Karpińskiego, Heleny, Niemcewicza. Interesuje mnie co znajdowało się tam przed wojną, wszelkie zdjęcia, w szczególności ul. Krasińskiego (stare kamienice). Jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczny.

Pozdrawiam Niebuszewiaków i uczniów SP69 byłych i obecnych.
Załączniki
Obszar zainteresowań :)
Obszar zainteresowań :)
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: (artykuł) Spacerkiem po Niebuszewie

Postautor: Stau » 4 gru 2010, o 22:01

Można odświeżyć znajomość dzielnicy i przejść się w grudniowe południe (pogoda ma być ponoć lepsza niż ostatnio).

SPACERKIEM PO NIEBUSZEWIE

kiedy: zawsze o 11.00
grudzień: 4, 5, 11, 12, 18, 19;
gdzie: start spod dawnego miejsca sztuki OFFicyna, ul. Lenartowicza 3-4
udział bezpłatny!
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
halabura
Posty: 98
Rejestracja: 3 lut 2009, o 21:52
Lokalizacja: Anglia

Re: (artykuł) Spacerkiem po Niebuszewie

Postautor: halabura » 5 gru 2010, o 20:19

Mobstereo, sprawdź sobie na stronie głównej jak nazywały się po niemiecku interesujące cię ulice. Potem wejdź w galerię, wciśnij niebieskie "Search" (po prawej stronie) wpisz niemiecką nazwę ulicy i zobaczysz to, co jest na "Sedinie". Powodzenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron