(artykuł) O kamerach

Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 20 wrz 2008, o 12:59

Busol pisze:Dzialamy wg prostej zasady: "samo sie nie zrobi". Jak nie ma nikogo kto sie zajmie tematem to tego nie robimy. Stąd brak info o nas w zapowiedziach medialnych bo sie nie wlaczylismy...
Uzupełnię: nie ma info w artykułach, bo media, z których zasobów korzystamy, o tym nie informowały. Inaczej taka zapowiedź by się ukazała - my nie jesteśmy portalem informującym wyłącznie o imprezach, które współorganizujemy lub którym patronujemy medialnie ;)

Urodziny Sediny

Urodziny Sediny na Wałach Chrobrego
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 20 wrz 2008, o 13:02

Skoro robimy OT to z mojej strony można liczyć na zdjęcia z imprezy :)
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 20 wrz 2008, o 14:22

OK, rozumie. To w tym wypadku jest jasne. Nie wiedziałem. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 20 wrz 2008, o 19:47

Busol w tym wszystkim co ja mówię chodzi o podstawową sprawę. Każde miasto w tym Szczecin wydaje kupę kasy na promocję. Każda inicjatywa i Wasza - czyli Sedina.pl, czy np Adama ATV czy choćby te nasze kamery to promocja miasta min 100 x lepsza niż najlepsze pomysły naszych szanownych specjalistów na promocję z miasta. Ale na stronie miasta nie widziałem baneru Sedina.pl chociaż Pan Prezydent jest patronem strony. Na imprezie pt. Urodziny Sediny powinno miasto zadbać by zareklamować wasz portal. Stąd to może nieporozumienie w rozumieniu stwierdzenia że na Urodzinach Sediny nie ma Sedina.pl. Stąd moja wypowiedź we własnym imieniu na portalu gazeta.pl. Ja nie winię ekipy z portalu, za to że Was tam nie ma albo że jesteście ale za mało. Bo tu nie o to chodzi. Tu chodzi o to że to Miasto powinno o to zadbać. Ja bym na ich miejscu ściągnął Waszą ekipę za włosy - jako dobrych reprezentantów naszego pokolenia o całkiem innym spojrzeniu na słowo Stettin czy Tarasy Hackena. Bo to dzięki działaniu tego pokolenia poprzedni mieszkańcy tego miasta dużo chętniej do nas przyjeżdżają i dużo chętniej dzielą sie swoją wiedzą, dokumentami, zdjęciami ... Bo co jest bardziej związane z pomnikiem Sediny jak Wasz portal? Gdzie zgłębisz największe historyczne tajemnice miasta? Gdzie zadasz pytanie o poniemiecki korek od piwa z napisem Stettin i tego samego dnia już wiesz gdzie i co było? Wiesz gdyby było normalnie to dostałbyś telefon od ekipy odpowiedzialnej za promocje: Panie Busol, w związku z faktem iż ... włączamy Wasz portal w oficjalną strategię promocyjną miasta Szczecina czy Marki Szczecina i dlatego dostanie Pan dofinansowanie z miejskiej kasy w wysokości np. PLN 2000,- miesięcznie na utrzymanie portalu itd, itp. W zamian za to proszę umieścić logo miasta i linka. Ale jak może się mylę myślę nikt nie chce dać ani jednej złotówki na coś co i tak przecież jest za darmo. A Ty sam wiesz ile kasy kosztuje utrzymanie portalu. Nasz jest może za darmo (moich kolegów i moją pracę traktuję jako to "darmo") i ale za to łącze i sprzęt kosztuje krocie. Właśnie zamówiłem drugą kamerę RX-570 wraz z osprzętem. Denerwuje mnie to że Szczecin to wciąż miasto z nieugruntowany, centrum. I tu nie tylko chodzi o fakt, iż centrum miasta nie istnieje - jak np. we Wrocławiu gdzie na rynku o 3 w nocy jest pełno ludzi. To centrum nie istnieje nawet mentalnie - że np. Wasz portal i kilka innych w tym i nasz potrafią ze sobą współpracować, że grupujemy wokół siebie ludzi którzy bez wątpienia kochają to miasto - patrz Piotr-Stettin, ale nie tylko oczywiście on jak doskonale wiesz. Ludzi którzy za absolutną darmochę dają od siebie i to nie mało. Dzisiejsze obie transmisje były robione za absolutną darmochę kosztem naszego prywatnego czasu. Ale dzisiaj już na kilkunastu portalach jest film z dzisiejszego wodowania zrobiony przez Adama z ATV za pośrednictwem naszej kam 2. Tylko, że jak jest jakakolwiek impreza czy akcja promocyjna to się nas albo pomija albo po cichu odstawiają na bok. Ja prosiłem ponad pół roku by ktoś umieścił nasze kamery na liście kamer na stronie miasta. Dlatego uważam że to czy mieliście/mieliśmy czas pomóc w tej imprezie czy nie - to powinnyśmy tam być - nie z naszej inicjatywy ale z inicjatywy miasta.
Ja wiem co powiesz że przecież portal Sedina.pl i inne nie powstały dla kasy a dla szczytnej idei - zgadzam się z Tobą i twórcami portalu - dlatego ja tu jestem codziennie i to po kilka razy. Ale jeśli ktoś ma tzw. zyski alternatywne bez wkładu własnego to powinien się dołożyć. Choćby bezpłatną reklamą. A tu ... cisza. MTS i jedna agencja reklamowa robią imprezę i tyle. Może mnie sprostujesz i tu i ówdzie ale uważam że główny sens mojej wypowiedzi stanowi prawdę uniwersalną - mało jest Szczecina w Szczecinie i jeszcze mniej Stettina - przez starsze pokolenie uważanego za niechlubną historię miasta - przecież "zawsze" polskiego. A szkoda ... Nie boli Cię to? Bo mnie bardzo ... Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 wrz 2008, o 22:05

Rafał napisales to co wszyscy wiedzą. Wg mnie czas na pisanie o tym co wiadomo warto poswiec na jeszcze lepsze pracowanie nad tym co robrze...
RafałZahorski pisze:Ale na stronie miasta nie widziałem baneru Sedina.pl chociaż Pan Prezydent jest patronem strony.
Prosze nie wprowadzac czytelnikow w błąd. Pan Prezydent nie jest patronem strony. Na stronach miasta w odpowiednich miejscach (o historii) sa linki do sedina.pl. Poprosilem o umieszczenie i w ciagu kilku dni sie pojawily a w kilku miejscach same sie dodaly
RafałZahorski pisze:Ja bym na ich miejscu ściągnął Waszą ekipę za włosy
Mam zawsze proste rozwiązanie dla tych co mi czesto mowia o tym co miasto powinno zrobic... - Startuj w nastepnych wyborach. ZOstaw swoją prace i zrob to dla miasta... . A jesli tego nie robisz to nie narzekaj...
RafałZahorski pisze:Panie Busol, w związku z faktem iż ... włączamy Wasz portal w oficjalną strategię promocyjną miasta Szczecina czy Marki Szczecina i dlatego dostanie Pan dofinansowanie z miejskiej kasy
Wiesz ja bym sie chyba na to nie zgodził :) No chyba ze znalazł by sie na portalu ktos gotowy podjąc ten temat... :-)
Poza tym ja nie mam ambicji zajmowac sie promocja miasta bo jakbym sie na ty znał tobym pewnie pracował w promocji. Mi wystarczy mały portal hobbystyczny gdzie spotykają się fajni ludzie.
RafałZahorski pisze:Ja wiem co powiesz że przecież portal Sedina.pl i inne nie powstały dla kasy
Ha - i tu jestes (posrednio) w błedzie. :lol: U samego zarania projektu sedina.cd kiedy nikt nawet ja nie wiedzial ze bedzie sedina.pl była kasa. ::) Tak sie składa ze jestem przede wszystim mężem i ojcem i moim zadaniem jest wychowanie i utrzymanie rodziny. Projekt sedina.cd na samym początku powstał w celu podreperowania budzetu domowego. A ze okazał sie totalnie deficytowy - i generalnie trzeba bylo do tego dolozyc :) ale w efekcie przypadkiem powstała sedina.pl :)

Dyskusja znacznie wykroczyla poza tematyke portalu. Kiedys tak sobie wymyslilismy ze nie chcemy rozmawiac o niczym innym poza historią. I tak jest fajnie. A jak tematyka wykracza to juz nie lubie bo to ani temat na nasz portal a jak chce o tym pogadac to mamy kilka innych forow...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 21 wrz 2008, o 23:52

A to dobra historia z tym powstaniem portalu. Nie wiedziałem. No ale finał jest taki że działacie jak wiele innych portali gratisowo. Wiesz chodzi o to ze np. nie bombardujecie usera setką płatnych bannerów. A z tym patronowaniem to coś mi się pomyrdało - sorry pomyliłem to z Ambasadorem Szczecina. No fakt - że wykroczyłem trochę poza temat portalu. Zagalopowałem się trochę. :roll: Już więcej nie będę - słowo. Ale wiesz o co mi chodziło. Skupię się już lepiej na samych kamerkach w tym wątku. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 22 wrz 2008, o 13:18

Busol pisze:spotykają się fajni ludzie
Kochany Buniu ... ;)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 wrz 2008, o 13:52

Ci farbowani poznaniacy tez :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 5 paź 2008, o 12:59

A cóż to za tajemnicza "Kamera TEST", która pojawiła się na stronie Magemaru?:).
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 6 paź 2008, o 12:01

Piotr to nowa RX-570. Jak wiesz ta wisząca na Muzeum ma problemy z ostrością. Musi więc iść na naprawę gwarancyjną, która potrwa najprawdopodobniej koło 3-4 tygodni - no wiesz części - a trzeba wymienić cały mechanizm i moduł zoomu. Dlatego by nie karać userów wpadłem na pomysł by załatwić kamerę na podmianę. Ta nowa RX-570 (taka sama jak kam 1 na Elewatorze - ta z panoramą na dole - czyli z dodatkową możliwości sterowania ). W chwili obecnej kamera stoi w sąsiednim pokoju a ja wolno wieczorami wprowadzam zmiany w jej oprogramowaniu - tak by była ładnie pomalowana - jak kam 2, 3 i 4. Ale aby to zrobić to musiałem się nieźle namęczyć by ściągnąć wszystkie skrypty z jej BIOS-u. Teraz to tylko kwestia czasu kiedy skończę. I wtedy na gotowe ją powieszę. Potem zmienię soft w kam 1 by wszędzie był nowy herb Szczecina. A ... żeby było jasne to kupiliśmy tę najnowszą kam na własność - czyli wszystkie 5 kamer jest nasze. Sony nam tylko bardzo pomogło z Altramem cenowo dając max możliwe upusty. Tak więc na Muzeum zawiśnie wkrótce najlepszy dostępny model Sonego - to już będzie 2 w Szczecinie. I ... ja nie widziałem w internecie ani jednej na na innych stronach. Może ktoś znajdzie ale do niedawna nie było. Jak SNC 30P wróci z naprawy to pomyślimy nad piątą lokalizacją albo pozostanie na tzw podmiany gdyby jakaś inna kamera nawaliła. Zobaczymy. A ... i z nowości jeszcze jedna - Ekipa z FAN'a doradziła mi bardzo dobrej klasy mikrofon kierunkowy. Powieszę go na próbę wraz z kamerą na muzeum i skieruję na teren pod Wałami Chrobrego. Jak wszystko się uda to taki sam mikrofon zawiśnie na Elewatorze Ewa i skierujemy go na Stocznię albo to co po niej pozostanie lub może na Port. Zobaczymy gdzie będzie ciekawszy dźwięk. No i oczywiście mikrofonem nie będzie można sterować :-))) Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 11 paź 2008, o 10:17

Przepraszam że tak późno - ale lepiej późno niż wcale. Dzisiaj kolejne wodowanie - o 11:00. Możecie oglądać na www.magemar.com.pl lub www.atv.szczecin.pl lub na http://www.kurier.szczecin.pl.

Kamera nr. 2 z której będziemy transmitować to wydarzenie będzi unieruchomiona i będzie miała zawieszone presety oraz możliwość sterowania przez userów. Ale widok będzie już dla wszystkich. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 29 paź 2008, o 23:01

Mam trochę wieści. Po pierwsze wczoraj z kolegą Marcinem wymieniliśmy kamerę na Muzeum. Jest teraz tam druga RX-570 - to ta sama co pracuje na elewatorze Ewa jako kam 1. Ma ona dużo lepszą czułość i większy zoom od poprzedniczki czyli RZ-30p. To widać już na pierwszy rzut oka. Poprzedniczka miała problemy z zoomem przy powiększeniach i poleciała do Wawy do naprawy. Tak więc teraz widoki z Muzeum Narodowego są duuużooo lepsze. Coś walnęło nam tylko w module robiącym zdjęcia czyli capture ale w piątek obiecuję że znowu będzie można robić zdjęcia. Na razie możemy się napawać pięknymi obrazami przy naprawdę dużym zoomie.

Drugą nowością jest to że już rwie się do akcji trzecia RX-570 stojąca obok na biurku - na razie widać sufit naszego biura i przechodzących ludzi. Ale niebawem jeszcze w listopadzie będzie wisieć w nowej lokalizacji. W tej chwili sprawdzamy kilka miejsc. I jak dobrze pójdzie to kamera co wisiała na Muzeum też gdzieś trafi - a to oznacza tylko to że będziemy mieli do końca 2008 roku 6 kamer - czyli Szczecin i port jak na dłoni. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 5 gru 2008, o 20:47

Kam 5 już wisi. To RX-570 - a co ma wisieć nie utonie. Dzisiaj rozpoczęliśmy prace na obiekcie. Stoi już maszt, a do niego jest zamocowana na uchwycie kamera w kloszu, są 4 odciągi stabilizujące maszt, jest też i antena kierunkowa, pod daszkiem jest już skrzynka do serwera. Choć kamera wisi to dopiero w poniedziałek będzie do niej doprowadzone zasilanie. Jeszcze tylko kalibracja anten kierunkowych i skonfigurowanie mostu radiowego i będzie OK. Sygnał radiowy będzie leciał na Elewator Ewa, potem na Magazyn 7 na Woc, potem do nas do biura a potem już lanem do serwera a z serwera w internet. A gdzie - a to będzie zagadka
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 5 gru 2008, o 22:34

A tak z ciekawości to jaką wysokość ma ten maszt?
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 5 gru 2008, o 23:33

Piotr sama rura ma 2 m ale wystaje ponad krawędź daszku o trochę ponad metr. Tak więc to nie za wysoko. Słowo maszt to może za dużo bo to cynkowana rura ale raz że ma aż 4 odciągi i bardzo solidne mocowanie do ściany. Wiesz maszt nie może być wyższy niż piorunochron a dwa im niższy tym całość jest stabilniejsza. 4 odciągi będą naciągnięte w poniedziałek jak struny. Wiesz to musi być tak zrobione by kamera nawet nie drgała. To podobne mocowanie jak kam 3 na Wolnym Obszarze Celnym. Dzisiaj od rana pracowaliśmy nad tym we dwóch wraz z Marcinem a po południu nawet w trzech wraz z Krystianem - to ludzie z naszej firmy. W poniedziałek muszę tylko połączyć Elewator Ewa z tym "kioskiem" na basenowej. A i w poniedziałek idę na rozmowy w sprawie kam 6. Oj będzie się działo. Mam nadzieję że jeszcze w tym roku też stanie do służby.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron