(artykuł) O kamerach

Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 17 lis 2007, o 00:09

Ja już z tych obecnych kamerek jestem bardzo zadowolony, a co dopiero jak przyjdzie testować jeszczy sprzęt :o. Również uważam, że to lepsza promocja niż jakieś ogłoszenia w gazecie czy nawet rozdawanie ulotek, które potem lądują do klopa :D. Z takiej przyjemności korzystamy wszyscy - Wasza firma, bo ma więcej wejść na stronkę - mieszkańcy mając przyjemność pooglądania sobie widoczków..Zresztą nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całego świata:D. Niezłe obłożenie było w trakcie TTSR :). Generalnie jakiś czas temu szukałem innych kamer w mieście i owszem znalazłem, ale bez możliwości kierowania i słaba jakość. Jesteście bezkonkurencyjni hehe. Macie nawet link na stronie miasta ;)
http://www.szczecin.pl/umszczecinswiat/ ... _59043.asp
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 lis 2007, o 09:07

SIe wtrące - troche topic troche off topic.
Od jakiegos czasu za inspiracją Rafała chodzi mi po głowie pomysl aby na sedina.pl umiescic kamerkę internetową ze.... starego Szczecina :)

tak tak.

Zasada jest banalna. Bierzemy wysokiej jakosci skan zdjecia ze stettina (mamy chyba nawetz z elewatora) izdjecie umieszczamy w jakims programie ktory daje mozliwosc zoomu oraz przesuwania obrazu (cos takiego jak na sedina.cd zrobilismy z mapami przed i po szczecina).

Gdyby ktos dostal do reki taki mechanizm i mogl sobie zoomowac dajmy na to Bollwerk z poczatku wieku i dla jaj osadzilibysmy to w interfejsie ktory przypoimina ten zahusiowy to mysle ze moglobybyc to fajne.

Czy ktos zna jakis soft ktorym moglibysmy to obsluzyc i podlaczyc potem pod sedina.pl ?

A moze ktos wie juz jak to zrobic ? JA moge dostarczyc dobre obrazy.

Wyobraz sobie - sedina.pl prezentuje - kamerki internetowe z przedwojennego szczecina :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 17 lis 2007, o 14:58

To doskonały pomysł. Widziałem na youTube taki filmik składający się ze starych zdjęć Stettina i tam była taka fajna technika zoomów i najazdów na poszczególne obiekty - to faktycznie sprawiało wrażenie filmu i dość ciekawy efekt. To co my robimy na naszej stronce to typowe partnerstwo publiczno-prywatne. Czyli działania promocyjne firmy zbiegają się z korzyściami normalnych ludzi. Ale nie oszukujmy się działania moje i moich kolegów z pracy to bardziej hobby jak działania promocyjne. Ale muszę naszym właścicielom wytłumaczyć dlaczego ekipa ze Szczecina montuje tak drogi sprzęt no i jaki to ma związek z naszą działalnością na rynku.

Ale reasumując wszystko to co razem wszyscy robimy nawet jakiegoś małego składa się na rzecz promocji naszego miasta. A to już jest cel sam w sobie.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 18 lis 2007, o 19:22

Busol - Twój pomysł jest bardzo dobry, ale zapewne trudny do wykonania :(. Może zrobimy zrzutkę i zrobi to za nas jakaś wyspecjalizowana firma? :roll: Wyobraźmy sobie taki elektroniczy dodatek do rocznika Sediny...Na pewno dałoby radę z pomocą sponsorów.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 18 lis 2007, o 22:32

Piotr-Stettin pisze:Busol - Twój pomysł jest bardzo dobry, ale zapewne trudny do wykonania :(. Może zrobimy zrzutkę i zrobi to za nas jakaś wyspecjalizowana firma? :roll: Wyobraźmy sobie taki elektroniczy dodatek do rocznika Sediny...Na pewno dałoby radę z pomocą sponsorów.
ja wiem jak to zrobic tylko sie zastanawiam czy mozna lepiej a poza tym zanim to zrobie mini 100 lat :)

wystarczy wsadzic inna fotke to zamiast planu: http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... tit&lid=20
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 20 lis 2007, o 13:03

To ja znowu wrócę na temat bazowy. Kamera Nr 1 - ta z WOC-u przyjedzie do nas w Czwartek lub w Piątek. W piątek z raną ją przeprogramuję, ustawię setting i załaduję naszą stronę www. Zamontuję ją na maszcie w Piątek koło południa i dam Wam znać na forum. Piotr będzie znowu mógł robić zdjęcia katedry. Pozdrowienia Zahuś
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 21 lis 2007, o 16:53

RafałZahorski pisze:Piotr będzie znowu mógł robić zdjęcia katedry. Pozdrowienia Zahuś
Hej! A jest taka możliwość, że będą zachowane stare ustawienia? z WOCu był szybki skrót na katedrę, Trasę Zamkową itd. oczywiście najbardziej zależy mi na katedrze :D . Jeżeli nie uda się ze starymi to prosiłbym o nowe :)

Pzdr,

P.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 21 lis 2007, o 19:22

Piotrze, oczywiście jak to ze sprzętem w serwisie kamerze przywrócono ustawienia fabryczne. Ja oczywiście po zaprogramowaniu kamery, załadowaniu naszego www i zamontowaniu ustawię nowe presety ale obiecuję że będą ustawione na najważniejsze obiektyw polu widzenia kamery. Katedra będzie z pewnością jednym z nich. Specjalnie dla Ciebie zrobię zbliżenie na nową iglicę - tj. jej domniemane miejsce montażu. Zrobię to w piątek po zamontowaniu kamery i umyciu dwóch pozostałych na Elewatorze Zbożowym. Może uda się w pracy a jak nie to w domu. Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 26 lis 2007, o 16:24

Witam Was. Właśnie zamontowałem przed 16:00 ponownie kamerę Nr 1 na WOC-u. Miałem ją już w piątek ale padało. Dzisiaj padał śnieg ale w końcu pojawiło się koło 15 słońce. Dodatkowo musiałem wymienić stary wentylator bo już rzęził i widać miał po prawie 3 latach pracy dosyć. Powinienem to robić raz w roku ale ... Dzisiaj było tak zimno że nie czułem czy wkręcam śrubkę w gwint czy w palec. Mroźny wiatr wiał i mroził wszystko. Kable sztywne. Przypomniały mi się stare czasy na masztach Daru Młodzieży. No i trochę krwi zostawiłem na obudowie. Teraz wszystko jest OK. Presety specjalnie dla PiotraSttetin'a ustawię jutro i będzie jego ukochana wieża na jednym z nich. A jak dacie mi znać kiedy będzie stawiana iglica to zablokuję kamerkę albo dwie na niej by był widok. Dodatkowo z ATV zrobimy transmisję to będziecie mogli sobie na komórkach oglądać. A propos już robimy serwer do 3G by wszyscy mogli sobie wchodzić i oglądać na komórkach. Ale o tym później.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 27 lis 2007, o 14:51

OK, presety też chodzą. Na zbliżeniu na dach obecnej wieży katedralnej obraz jest nie ostry i pływa. To za sprawą gorących spalin z komina statku PŻM-owskiego stojącego "na obrazie" z kamery. Trochę jeszcze muszę popracować nad tymi presetami ale i tak już jest lepiej jak było. Pozdrowienia Zahuś
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 27 lis 2007, o 15:58

Sprawdziłem kamerkę - działa rewelacyjnie :) presety są ok :) doszło też parę nowych :o wyziewy faktycznie nieco zniekształcają obraz katedry, ale to nie problem :). Ważne, że znowu można sobie podglądać postęp prac :). Dzięki!
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 12 gru 2007, o 11:23

Mała nowość - zmieniłem serwer - tj. przenieśliśmy stronę na na nową skrzynkę dużo bardziej wypasioną i szybszą. Z tego co zauważyłem z domu to dało to dość znaczne przyspieszenie pracy samych kamer dla userów z miasta. Galeria i skany morza szwankują ale jeszcze mamy problemy z indeksacją bazy danych - do końca tygodnia powinno być OK a jeśli nie to na moment wrócimy do starego serwera i popracujemy nad tym. A .... jak przyjdą te nowe kamery to jedna z dzisiejszych pójdzie w nową lokalizację. Ja już wiem gdzie a Wy dowiecie się w styczniu. Wczoraj sfinalizowaliśmy z Markiem cały temat. Lokalizacja Was ucieszy. Prawdopodobnie będzie jeszcze jedna wolna kamera. Tu czekam na propozycje! Są jakieś?
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 4 sty 2008, o 14:42

Wiadomość z ostatniej chwili - nowe kamery będą w Kwietniu. Będą najprawdopodobniej zmienione obie kamery na Elewatorze Ewa - czyli kam 2 i kam 3. W maju dojdzie 4 kamera - jedna z Elewatorowych pójdzie w inną lokalizację. Niebawem podam dane techniczne nowych oczek.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) O kamerach

Postautor: Zahuś » 19 kwie 2008, o 23:10

No dobra - długo czekaliśmy ale już jest. To absolutna pra pra premiera. Na naszej stronie www.magemar.com.pl pracuje już RX-570. Dostaliśmy ją jako demo. Po aktualizacji softu i ustawieniu parametrów dzisiaj kamerka zawisła na Elewatorze Zbożowym. Mniej więcej of 12:30 dznia 19.04 Szczecin jako pierwsze miasto w Polsce, jako pierwsze miasto w Europie i jako pierwsze miasto na świecie ma pracującą RX-570 obserwującą nasze miasto oraz co najważniejsze dostępną dla wszystkich internautów. Co jest w niej the best? Zoom x 432! Optyczny x 36 + cyfrowy x 12. Jakość obrazu zwala z nóg. Acha - Szczecin i port w Szczecinie to teraz jedyne miasto i port na świecie widoczny w tej aktualnie najlepszej i najbardziej technologicznie zaawansowanej kamerze na świecie.
THPV Bembridge 1938
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) O kamerach

Postautor: Busol » 20 kwie 2008, o 07:47

RafałZahorski pisze:No dobra - długo czekaliśmy ale już jest. To absolutna pra pra premiera.
Fajne :)

Tylko jeszcze zoomu nie umiem obslugiwac
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości