(artykuł) Gmach Banku PKO BP

Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

(artykuł) Gmach Banku PKO BP

Postautor: RychO » 1 lis 2007, o 19:49

Super artykuł, a szczególnie zdjęcia. Czy oprowadzisz nas i po innych ciekawych wnętrzach?
Awatar użytkownika
tomdocent
Posty: 118
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 22:07
Lokalizacja: Zabelsdorf - Hamburger Str.

(artykuł) Gmach Banku PKO BP

Postautor: tomdocent » 2 lis 2007, o 02:48

Widziałem to osobiście kilka lat temu a "szczęka mi opadła" na widok właśnie tej sali giełdy choć nie wiedziałem wtedy tego że takie miała właśnie przeznaczenie, dla niewtajemniczonych, znajduje się ona dokładnie nad salą z okienkami kasowymi. Niestety nie można sobie wejść tam od tak. P.S. Pozdrowienia z Londynu dla całej ekipy portalu i użytkowników.
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 2 lis 2007, o 07:14

Przyznam, że wnętrze tego Gmachu zrobiło na mnie największe wrażenie ze wszystkich które zwiedziłam. Wpadłam w taki stan zachwytu, że w czasie trwania wycieczki po prostu się zgubiłam :lol:. Ominęła mnie przyjemność zobaczenia sali z oryginalnie zachowanym bufetem. Dwa zdjęcia z tej sali użyczyła mi Iwonka.
Pozostałe budynki, które będą prezentowane również są ciekawe. Niektóre zaskakują swoją dekoracją inne mimo ubogiego wnętrza posiadają szczególny klimat starego Stettina. Zapraszam serdecznie do oglądania.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Gmach Banku PKO BP

Postautor: Yossarian » 10 lis 2007, o 12:15

Szczególnie "pięknie" wygląda te zderzenie kominka z nowoczesnym biurkiem i wiszącymi kablami ze ściany. Zaistę jak niedawna forma łącznika na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 10 lis 2007, o 12:40

W tym pokoju nie było za wiele wolnego miejsca. Pocieszające jest to, że to ruchoma dekoracja. Okna blisko, a ja chętna. :lol: A tak poważnie to kominek piękny i dobrze, że nikomu nie przyszło do głowy by wymienić na nowszy model...
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 10 lis 2007, o 20:01

Gonia pisze:W tym pokoju nie było za wiele wolnego miejsca. Pocieszające jest to, że to ruchoma dekoracja. Okna blisko, a ja chętna. :lol: A tak poważnie to kominek piękny i dobrze, że nikomu nie przyszło do głowy by wymienić na nowszy model...
Goniu Ty się nie tłumacz tylko się spytaj ilu mieszkańców Szczecina było w tych ciekawych miejscach???
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 10 lis 2007, o 20:18

gryf127 pisze:
Gonia pisze:W tym pokoju nie było za wiele wolnego miejsca. Pocieszające jest to, że to ruchoma dekoracja. Okna blisko, a ja chętna. :lol: A tak poważnie to kominek piękny i dobrze, że nikomu nie przyszło do głowy by wymienić na nowszy model...
Goniu Ty się nie tłumacz tylko się spytaj ilu mieszkańców Szczecina było w tych ciekawych miejscach???
Tak jak pisałam w głównym artykule o Dniach Dziedzictwa, niektóre miejsca nie są dostępne dla mieszkańców naszego miasta. Organizatorzy wycieczki starają się by w przyszłości gospodarze różnych instytucji organizowali dni otwarte dla mieszkańców Szczecina, byśmy mogli zwiedzać i podziwiać takie miejsca. :)
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 10 lis 2007, o 20:40

Mimo ogromnych starań, niestety w trakcie remontu dokonano wielu uproszczeń (koniecznych bardziej lub miej) i choćby tak mało zauważalny szczegół - usunięto przepiękne żeliwne grzejniki.
A tak na marginesie, inny piękny Obiekt tego samego właściciela, od wielu lat nie może doczekać się należnego remontu. :cry:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron