(artykuł) Przedwojenne tramwaje w szczecińskim muzeum

ewarudnicka
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2006, o 10:55

(artykuł) Przedwojenne tramwaje w szczecińskim muzeum

Postautor: ewarudnicka » 14 lis 2007, o 18:52

Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 14 lis 2007, o 20:17

Tutaj też trochę o nich.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: (artykuł) Przedwojenne tramwaje w szczecińskim muzeum

Postautor: mirekjot » 14 lis 2007, o 20:36

ewarudnicka pisze:Oto te zabawki dla panów
:shock: Zabawki? Ewa, to przede wszystkim dokumenty przez duże D :-)
Modele odtworzone z najdrobniejszymi detalami, w kolorze :!: , po konsultacjach z wieloma ludźmi, w tym z dyrektorem technicznym szczecińskich tramwajów końca lat trzydziestych. Dokumentacja komunikacji miejskiej, jakiej nie ma napewno żadne miasto w Polsce! Warto jeszcze podkreslic wielki osobisty wkład w to przedsięwzięcie współzałożyciela i pierwszego prezesa STMKM - p. Remigiusza Grochowiaka, dzięki któremu p. Albrecht zdecydował się przekazac swój zbiór szczecinianom. Zachęcam do odwiedzenia galerii na Lenartowicza 4. Dla miłośnika dawnego Stettina nie będzie to czas stracony. Uzupełnieniem ekspozycji są fotografie wszystkich typów szczecińskich tramwajów z tamtych czasów.
ewarudnicka
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2006, o 10:55

Re: (artykuł) Przedwojenne tramwaje w szczecińskim muzeum

Postautor: ewarudnicka » 14 lis 2007, o 21:23

mirekjot pisze:
:shock: Zabawki? Ewa, to przede wszystkim dokumenty przez duże D :-)
Znamy takie przypadki,że niektórzy panowie bawią się również dokumentami, że o teczkach nie wspomnę...

Ale przerywając tę pokrętną logikę, chcę tylko powiedzieć, że jestem pełna podziwu dla działalności STMKM , z ich strony już kilkakrotnie korzystałam , a ich różne imprezy są niewątpliwą atrakcją .

Do szczecińskich tramwajów mam szczególny sentyment, bo sto lat temu mieszkałam na przeciwko Szpitala Kolejowego i przystanek tramwajowy był prawie pod balkonem. Więc spokojnie można powiedzieć,że tramwaj szczeciński od najmłodszych moich lat był mi ....bliski.

Mirkujot, bez ironii powiem, że te modele tramwajów to żadne zabawki tylko istne cacka i efekt pasji wielu ludzi..... tylko dlaczego w zarządzie STMKM są sami faceci ?...
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 15 lis 2007, o 12:19

To jest mistrzowstwo. Jak każdy chłopiec bawiłem sie kolejkami i ciągle sklejam modele, ale te miniatury sa dziełem sztuki. Dobrze by było aby nie pokryły sie kurzem i znalazły miejsce w ekspozycji Naszego Muzeum na godnym miejscu.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 15 lis 2007, o 21:18

Zapodaję jeszcze plakat wystawy, przygotowany przez Konrada Stachurę - członka zarządu STMKM i jednocześnie pracownika Muzeum TiK Może kogo zachęci do spaceru na Lenartowicza.
Załączniki
Plakat1.jpg
kondziu
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2007, o 11:00

Re: (artykuł) Przedwojenne tramwaje w szczecińskim muzeum

Postautor: kondziu » 17 lis 2007, o 11:05

Ale przerywając tę pokrętną logikę, chcę tylko powiedzieć, że jestem pełna podziwu dla działalności STMKM , z ich strony już kilkakrotnie korzystałam , a ich różne imprezy są niewątpliwą atrakcją .
:) Ta wystawa została przygotowana przez Mirka Janiaka, Romana Mirka i mnie. Ja i Mirek do STMKM należymy, ale ciężar organizacji spoczywał na Muzeum Techniki i Komunikacji, jest to pierwsza wystawa tego Muzeum (i moja jako jego pracownika). Także pochwały za tę wystawę powinno zebrać Muzeum.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości