(artykuł) DAF - Motocross

KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

(artykuł) DAF - Motocross

Postautor: KlemensII » 20 maja 2008, o 09:28

W poprzednim tygodniu,pokazano moje pierwsze ujęcia 8- mm kamerą filmową "Kwarc-5".Ujęcia nie były najlepsze, a głównie obiektyw kamery obserwował przede wszystkim to , co się rusza. Mimo to starałem się ująć to , co mnie otaczało, a więc Stare Miasto. W tym odcinku zebrałem filmy z różnych imprez ,jakie odbywały się w Szczecinie. Rok 1974 obfitował w wiele imprez. Poza Dniami Morza, był Motokross , Tor "Magnolii" oraz Wyścig Pokoju, którego etap kończył się w naszym mieście.Sam start honorowy,który odbywał się na ul.Ku Słońcu niestety nie dotrwał do obecnych czasów.Pozostały jednak ujęcia ekipy towarzyszącej w postaci samochodów Star 28/29 ,które przwoziły elementy reklam i wystroju mety.Pojazdy te stały przy obecnym lokalu" Tango".Ciekawostką w tym wszystkim była kolorystyka kabin pojazdów.Seryjne nie były takie kolorowe.A sam wyścig pojechał dalej do Berlina. Powracając do pozostałych imprez /plenerowych/ to sam Motokros bardziej szczegółowo przedstawiam w innym filmie.Wyścigi na Torze"Magnolii" też posiadam w obszerniejszym 20 minutowym wydaniu,ale jak na razie przekracza to możliwości naszego portalu.W zależności od zainteresowania i zakończenia się obecnego cyklu filmów, postaram się dorzucić jeszcze kilka innych ujęć z imprez jakie miały miejsce w Szczecinie.
Miłego oglądania
KlemensII
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 20 maja 2008, o 09:49

Kiedyś oglądałem film zdaje się, że na Discovery o "lekarzach" starych taśm filmowych. Polegało to m.in. na tym, że z ujęcia statycznego wybierano najlepszą klatkę i na jej podstawie odtwarzano resztę. Najciekawsze było to, że efekt końcowy był wynikiem tylko i wyłącznie prac naprawczych oryginalnego nagrania - bez dorysowywania nowych szczegółów. Efekt był piorunujący tak jak i cena takiej operacji. Wrażenie robiły również liczy opisujące moc obliczeniową komputerów, a jeszcze bardziej pojemności macierzy dysków twardych do obróbki kilku sekund filmu. Pomarzyć można :-)

KlemensII, gratuluję przede wszystkim pomysłu na filmowanie otoczenia. Myślę, że nawet w obecnych czasach, przy wszechobecnych kamerach mało kto filmuje "zwykłą" ulicę, która za dwadzieścia lat już zwykła nie będzie. Jak widać teraz to procentuje.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) DAF - Motocross

Postautor: Busol » 20 maja 2008, o 10:09

KlemensII pisze:sam Motokros bardziej szczegółowo przedstawiam w innym filmie.
Już wkrótce
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości