Flak Ersatz Abteilung 51 z Krzekowa

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Flak Ersatz Abteilung 51 z Krzekowa

Postautor: Domino(*) » 19 kwie 2009, o 11:25

Witam,

Na jakiej ulicy znajdowały się koszary FEA 51?Wiem tylko, że stacjonował w Krzekowie.Czy budynki dalej stoją?Może zachowały się jakieś stare fotografie?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Postautor: Domino(*) » 6 lip 2009, o 23:47

Czy naprawde nikt nic nie wie?

Dywzjon w Krzekowie został sformowany 26 sierpnia 1938 roku.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 10 lip 2009, o 14:43

Trafiłem na ślad, że jednostki obrony przeciwlotniczej, szczególnie rezerwowe, nie musiały stacjonować w koszarach, ale mogły być rozrzucone w terenie (tak jak baterie).
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Postautor: Domino(*) » 11 lip 2009, o 08:03

hehenio z całą pewnością stacjonowała w Krzekowie - widziałem liczne pocztówki z pieczątkami nadania właśnie z Kreckow.Zresztą była to jednostka zapasowa - ogólnie rzec biorąc szkoleniowa i tam posiadała swoją siedzibe.

Ale rzeczywiście na poczatku 1945 roku ulokowano wokół Szczecina kilka baterii z tego dywizjonu.Mi natomiast chodzi o okres sprzed tej daty.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 11 lip 2009, o 12:11

F.R. Zilm pisze, że na rozkaz Göringa wszystkie dokumenty oddziałów plot w 1945 zostały zniszczone i rekonstrukcja ich historii jest żmudna i oparta na "wypytywaniu jeszcze żyjących świadków" (1988!). Ponadto nadmienia, że w Szczecinie jednostki przeciwlotnicze podlegały szczególnie częstym zmianom, polegającym na przemieszczaniu w inne miejsca stacjonowania, zmianie podległości czy numeru służbowego.
Dalej pisze ci on, że po objęciu plot przez Göringa w 1935 1. Oddział 2. Pułku Plot. przeniesiono z Dąbia do Szczecina - Krzekowa. "Początkowo umieszczono go po prostu w barakach ale w listopadzie 1935 mógł wprowadzić się do nowych Koszar przy Kreckowerstraße".
Dalej jest różne ble ble o przeformowaniach z których wynika, że w latach 1937 - 39 w koszarach na Krzekowie stacjonował Przeciwlotniczy Pułk Szkoleniowy.
Ponieważ był uciążliwy dla mieszkańców, na początku 1939 hałaśliwe oddziały przeniesiono nad morze, zostawiając w Szczecinie reflektory (III oddz.). Do koszar sprowadzono z Berlina-Lankwitz 51 Pułk Plot. z jego I Oddziałem.
51 był jednostką nie szkoleniową a rezerwową i miał za zadanie po ogłoszeniu mobilizacji rozwinąć obronę plot nad okolicznymi mostami na Odrze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości

cron