Ratujmy fortecę

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Ratujmy fortecę

Postautor: sacek » 18 maja 2004, o 21:10

Mam małą prośbę dotyczącą fortecy ćwiczebnej na Cmentarzu Centralnym. Znajduje się ona przy bramie poligon i została wybudowana na początku XX w. w celu szkoleniu rekrutów w zdobywaniu fortów. Była ona jeszcze dobrze zachowana jakieś 10 lat temu gdyż wojsko urządziło sobie tam strzelnicę. Teraz jednak to wszystko zarasta, wszędzie wala się masa śmieci, po za tym został zniwelowany już stok bojowy na którym powstają groby. Prosiłbym więc wszystkich, którzy mają taką możliwość, o dostarczenie mi jakiejkolwiek dokumentacji dotyczącej tego miejsca (mapy, stare zdjęcia, etc.). Można też by było się postarać o zachowanie tego miejsca.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ratujmy fortecę

Postautor: Busol » 18 maja 2004, o 22:27

sacek pisze:Znajduje się ona przy bramie poligon i została wybudowana na początku XX w.
Nie wiedziałem..możesz trochę dokładniej określić miejsce czy znajdę bez problemu ?

No i spraw najważniejsza. Zacznijmy od zachowania poprzez "obcykanie". Jeśli ktoś może to poproszę o zrobienie zdjęć tego miejsca i kontakt ze mną celem wrzucenia zdjęć...
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 19 maja 2004, o 00:06

Oczywiście ja mogę to obcykać, tylko musze znać dokładną lokalizacje, bo też nie mam pojęcia w którym miejscu się to znajduje.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 maja 2004, o 00:08

A że jak wiemy na Bruce'a można liczyć sacek jest proszony o uszczegółowanienie miejsca.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 19 maja 2004, o 14:32

Znajduje się ona tuż przy bramie, w wielkiej kępie krzaków i drzew, więc jej nie widać z zewnątrz. Dokładny opis dojścia dołączę w weekend, gdyż mam zamiar odwiedzić to miejsce. Niestety nie mam aparatu, więc zdjęć nie zrobię (chyba że któryś z moich znajomych odważy się mi pożyczyć aparat :wink: )
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 19 maja 2004, o 15:50

Znacie miejsca zwane POLIGON - czyli najnowsza część pochówków przy III Bramie. Do tej "fortecy" jest jakby w górę, tzn. ku drugiej bramie, ku.ul. Karola Miarki. Dość blisko Ku Słońcu, chyba niemal widać z ulicy.
PS. O tej fortecy ćwiczebnej pisał nie tak dawno temu Kurier Szczeciński. Chwolowo nie mam czasu zajrzeć do ich archiwum internetowego, a zresztą chyba tam się kiepsko szuka. Obfotografować warto, ale trzeba pamietać, że przy foto architektury konieczne jest dość ostre słońce nieco z boku (dla "ujawnienia" bryły).
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 19 maja 2004, o 16:54

OK mniej więcej już wiem gdzie to jest , więc w czwartek albo w piatek pojade to sfotografować.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 19 maja 2004, o 23:17

Arek, wysłałem Ci swoje zdjęcia tego miejsca. Można by się pokusić o zrobienie planu tego... :]
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 21 maja 2004, o 14:58

Właśnie wróciłem, ale nie znalazłem , może źle szukałem :? , no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , bo obcykałem inne miejsca na cmentarzu , i odwiedziłem wiele miejsc w których nigdy wcześniej nie byłem.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 21 maja 2004, o 15:51

Po obejrzeniu zdjęć wykonanych przez Gambita zastanawiam się jak ja mogłem tego nie znaleźć :?: . Jutro pewnie zrobie drugie podejście.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 22 maja 2004, o 08:33

Nie no faktycznie to jest w takich krzaczorach że hej... Jak wchodzisz bramą gdzie stoi ten żeliwny czarny krzyż, pamięci żołnierzy poległych w wojnie francusko-pruskiej 1870-1871, idziesz prosto, potem skręcasz w prawo, póżniej idąc w prawo przed tobą się zaczyna puste pole a po lewej z kolei się zaczyna taka gęstwina chaszczy... I to jest tam w tych krzaczorach... Mam nadzieję, że choć trochę to pomoże w dostaniu się tam :) Pozdrawiam.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Gość

Postautor: Gość » 22 maja 2004, o 11:34

kilka lat temu SMAM"POMORZE" wystosowa³o w tej sprawie list do konserwatora zabytków, ten¿e listem do dyrekcji zakaza³ dalszej dewastacji zabytku. widaæ administracja cmentarza ma to w .... nosie.
pozdrowienia J-23
www.pomorze.zp.pl
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 28 maja 2004, o 00:42

J-23 a ktoś Ty ? :>
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości