Magiel - poniemiecka maszyna, którą kiedyś znalazłam...

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Magiel - poniemiecka maszyna, którą kiedyś znalazłam...

Postautor: maciulka » 3 sty 2011, o 14:34

Witam, czy ktoś jeszcze pamięta tę starą drewnianą maglownicę, którą "przypadkiem" kilka lat temu udało mi się znaleźć w piwnicy jednego z domów przy ul. Traugutta? W proces wyniesienia jej na światło dzienne, jak również rozłożenia i złożenia zaangażowanych było sporo osób zarówno z sediny jak i muzeum. Wiem, że miała trafić do Muzeum Techniki, ale czy tam jest - nie wiem. Jeszcze w nim nie byłam. Może ktoś widział..?

Jestem bardzo ciekawa, ponieważ ostatnio opowiadałam tę historię synowi, który wówczas miał zaledwie kilka lat i obiecałam zabrać go do muzeum i pokazać ten niecodzienny zabytek. Wiem też, że na portalu zamieszczone były w tamtym czasie zdjęcia maglownicy, ale nie wiem, gdzie ich szukać.

Za wszelkie informacje z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Magiel - poniemiecka maszyna, którą kiedyś znalazłam...

Postautor: Busol » 3 sty 2011, o 15:08

Wg mojej wiedzy magiel jest w muzeum. Bedę się widział z dyr. Horoszko w II połowie stycznia to zapytam

http://sedina.pl/index.php/2005/12/20/m ... munikacji/
Zdjęć też kurcze nie moge znaleźć...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Re: Magiel - poniemiecka maszyna, którą kiedyś znalazłam...

Postautor: maciulka » 4 sty 2011, o 15:01

Bardzo Ci dziękuję Busolu, właśnie o to mi chodziło. Szkoda tylko, że nie ma zdjęć. A może gdzieś ktoś ma..?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron