Pogodno i ul. Mickiewicza

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Pogodno i ul. Mickiewicza

Postautor: Sławek » 16 cze 2004, o 12:25

Widziałem kiedyś, nie pamiętam gdzie, piękne przedwojenne zdjęcia ul. Mickiewicza, z zabudową jak na tamte czasy nowoczesną, z dopiero co posadzonymi drzewkami, zdjęcia chyba zlat 30-tych... Były to okolice ul. Karłowicza i dalej w kierunku Krzekowa.
Czy ktoś je ma?
I w ogóle - apeluję o zdjęcia Pogodna w galerii!!!
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 cze 2004, o 11:14

A to fakt, że Pogodno to miłe miejsce... Mieszkałem tam 6 lat i miło wspominam...
.:konger:.

One life. Live it.
Andizet
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2004, o 21:16

Postautor: Andizet » 24 cze 2004, o 22:57

Całkiem niedawno dowiedziałem się że moja "buda" (wyższa) na Mickiewicza, na przeciwko USC Pogodno była kiedyś Instytutem dla Głuchoniemych. Mam też zdjęcia mojej "średniej" budy (Jedynka, Piastów w momencie powstawania i ukończenia w 1905 roku) Co za widok- drzewa, które wtedy posadzono w trzy szpalery, były malutkie- dzisiaj srodek jest wycięty- jeździ tam tramwaj lini 4, 11... Hej łza się....
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 cze 2004, o 12:41

Andizet pisze:Całkiem niedawno dowiedziałem się że moja "buda" (wyższa) na Mickiewicza, na przeciwko USC Pogodno była kiedyś Instytutem dla Głuchoniemych.
A tutaj jej zdjęcia oraz kilka innych z ul. Mickiewicza i Pogodna

Ja też chodziłem do "Jedynki"
:lol:
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 25 cze 2004, o 21:39

Wow! zdjęcia super!
Szczeg. to z koszarami na Mickiewicza - widać tam jeszcze nie zabudowaną ulicę Janickiego i "bloki" przy Rostworowskiego...

Proszę o więcej! :)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 lip 2004, o 00:45

Andizet pisze:Całkiem niedawno dowiedziałem się że moja "buda" (wyższa) na Mickiewicza, na przeciwko USC Pogodno była kiedyś Instytutem dla Głuchoniemych. Mam też zdjęcia mojej "średniej" budy (Jedynka, Piastów w momencie powstawania i ukończenia w 1905 roku) Co za widok- drzewa, które wtedy posadzono w trzy szpalery, były malutkie- dzisiaj srodek jest wycięty- jeździ tam tramwaj lini 4, 11... Hej łza się....
Jeśli możesz pokręć się po podwórku owej uczelni, gdzieś tam jest ponoć wejście do schronu... Jakbyś znalazł daj cynka... :)
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron