Glaz ze znakami runicznymi

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Gusta

Glaz ze znakami runicznymi

Postautor: Gusta » 26 cze 2004, o 21:23

W dzielnicy Bukowo (jak sie jedzie na Police) natrafilem kiedys na resztke zabudowan wygladajacych na duza posiadlosc z parkirm, stawem itp. Jest tam takze spory glaz narzutowy z wyzlobionymi napisami wygladajacymi na napisy runiczne. Czy ktos wie co to moze byc. Czy funkcjonowala na tych terenach jakas organizacja , sekta, zrzeszenei ktore bawilo sie w takie zagadki?
Pozdrowienia
Gusta
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 lip 2004, o 00:22

A gdzie dokładniej są te zabudowania i głaz... ?
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 18 sie 2004, o 21:15

Ja wiem... :]
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 18 sie 2004, o 21:22

A podzielisz się tą wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi :?:

Znaki runiczne w Szczecinie :?: Może to elfy :wink:
akkolon
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2004, o 20:58

Postautor: akkolon » 27 lis 2004, o 11:47

Znaki runiczne to raczej nie sa , jest to cytat z Schillera, ale w jakim jezyku? tego nie wiem . Z tylu kamienia jest napis -Alt- Buchholz 1938. Wydaje mi sie ze Rohe Markenmilch Buchholz i Dr.Gollnow to mleczarnia i z tego wychodzi ze Alt Buchholz byl wlascicielem, wspólwlascicielem? mleczarni, swiadcza o tym kapsle po mleku , które mozna w okolicy znalezc .To jest tylko moja teoria, byc moze sie myle wiec jesli ktos ma info na ten temat to niech cos wrzuci.Zdjecie jest niewyrazne , bo robione aparatem tel, jutro postaram sie dokladnie przepisac i podeslac na forum. Dołączam zdjęcia kapsli znalezionych w okolicy.pozdrawiam. Aha ,i te stworzenia pod kamieniem to nie elfy tylko psy :wink:
Załączniki
uther14.jpg
napis na kamieniu.jpg
kapsle.jpg.jpg
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 27 lis 2004, o 18:20

Pomogę wam. Z tyłu Głazu Bukowskiego napisane jest: "Znaleziony Stare Bukowo 1936". Z przodu widnieje napis: "Natura jest nieskończenie zróżnicowanym Bogiem. Schiller". Dodam jeszcze, że pod głazem znajduje się mała szkatułka, a wniej są dokumenty i mapa - dokładny przewodnik jak odnaleźć Bursztynową Komnatę, skarb Templariuszy, Świętego Graala i szczotkę do zębów Heinricha Himmlera. :)
Ostatnio zmieniony 28 lis 2004, o 11:08 przez Pavlinsky, łącznie zmieniany 1 raz.
akkolon
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2004, o 20:58

Postautor: akkolon » 27 lis 2004, o 23:07

Pavlinski a co to za alfabet , oświeć nas , a szkatułki już nie ma , już została wykopana i o dziwo ,nie było w niej mapy, tylko szare rajtuzy Marii Konopnickiej .
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 lis 2004, o 23:30

akkolon pisze:Pavlinski a co to za alfabet , oświeć nas , a szkatułki już nie ma , już została wykopana i o dziwo ,nie było w niej mapy, tylko szare rajtuzy Marii Konopnickiej .
I jak tu być marmurowym adminem...
ech.,,
mn
Posty: 9
Rejestracja: 3 lis 2004, o 21:44

Postautor: mn » 28 lis 2004, o 00:17

Ten tajemniczy alfabet to zwykły niemiecki, ale pisany gotykiem. Pierwszy wers "Die Natur ist ein un-" drugi "endlich geteilter Gott", a trzeci mniejszymi literami "Schiller"

Wydaje mi się że to nie była mleczarnia. Rozmawiałem kiedyś ze starym mieszkańcem Warszwea, który mówił mi, że po wojnie były w tym miejscu ruiny pałacyku. Dodatkowa wskazówka - ulica, która od strony Bukowa prowadzi do tych resztek parku i śladów fundamentów nosi nazwę "Do dworu".

Czy ktoś może wie, czyj to był pałacyk?
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 28 lis 2004, o 11:21

Akkolon, prawda, że chodziło też o rajstopy, ale nie Marii Konopnickiej tylko Ewy Braun. No i nie dodałem jeszcze, że w tym przewodniku napisane jest, jak znaleźć Arkę Przymierza i złoty skarb Inków (dokładne wskazówki, krok po kroku). :D
Mn, na Bukowskim Głazie widnieje napis w języku niemieckim, ale to nie jest gotyk. Spostrzegawczy jestes, skoro zauważyłes, że jeden wyraz ("unendlich") jest przeniesiony na drugą stronę (co może sprawiać problemy czytającemu). Bukowski Głaz leżał kiedys na terenie osady Stare Bukowo, która dzis już nie istnieje. Owszem, były tu ruiny pałacyku, ale szabrownicy rozebrali go niemal do fundamentów (temat pałacyku już raz był poruszany na forum). Obecnie głaz znajduje się w tym samym miejscu, jednak administracyjnie jest już na terenie dzielnicy Warszewo (Bukowo jest nieco wyżej i bardziej na wschód). Aby trafić, należy isć brukowaną ul. Wkrzańską pod górę (niewielki kąt, ale z niskim zawieszeniem lepiej nie jechać), następnie przy samym końcu skręcić w prawo i zejsć w dół - głaz stoi między drzewami w zagajniku znajdującym się w dolince (uwaga na bagnisty teren w okolicy).
Ostatnio zmieniony 30 lis 2004, o 17:04 przez Pavlinsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 lis 2004, o 11:57

Pavlinsky pisze:Aby trafić, należy isć brukowaną ul. Wkrzańską pod górę (niewielki kąt, ale z niskim zawieszeniem lepiej nie jechać), następnie przy samym końcu skręcić w prawo i zejsć w dół - głaz stoi między drzewami w zagajniku znajdującym się w dolince (uwaga na bagnisty teren w okolicy).
Jechałem - SKODA dała radę. Zgadza sie - co prawda do głazu nie dotarłem, ale z Brucem znaleźlimy ok 150 kapsli od mleka (oczywicie przedwojennego)

Pavlinski a mógłby spreparować mapkę gdzie dokładnie jest głaz ???
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 28 lis 2004, o 13:54

Busol pisze:Jechałem - SKODA dała radę. Zgadza sie - co prawda do głazu nie dotarłem, ale z Brucem znaleźlimy ok 150 kapsli od mleka (oczywicie przedwojennego)

Pavlinski a mógłby spreparować mapkę gdzie dokładnie jest głaz ???
No właśnie do głazu niedotarliśmy, ale tak naprawde to go nieszukalismy, bo wtedy chyba jeszcze niewiedzieliśmy o jego istnieniu.
Gość

Postautor: Gość » 28 lis 2004, o 23:25

Samochodem tam raczej nie dojedziesz , chyba ¿e masz terenowy ,. a kapsli jest tam mnóstwo znajdujê je tam od przesz³o 20 lat. Mn napisa³ : Wydaje mi siê ¿e to nie by³a mleczarnia. Wiêc sk±d tam tyle kapsli po mleku? A mo¿e obok Dworu , czy jak kto woli Pa³acu by³o tylko urz±dzenie do robienia kapsli? A mleczarnia by³a gdzie indziej? Nie wiem. Wiadomo ¿e by³ pa³ac , stajnie, fontanny ,sad owocowy i jeszcze parê ciekawych rzeczy. No w³a¶nie , a kim by³ w³a¶ciciel?
akkolon
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2004, o 20:58

Postautor: akkolon » 28 lis 2004, o 23:32

Cholerka nie zalogowało mnie :?
Pavlinsky
Posty: 107
Rejestracja: 5 lip 2004, o 19:26
Lokalizacja: Szczecin-Świerczewo

Postautor: Pavlinsky » 30 lis 2004, o 17:27

Busol i Bruce, ul. Wkrzańska kończy się na wzniesieniu, tam też kończy się bruk, a zaczyna się rozwidlenie (jedna droga gruntowa skręca na zachód, a druga na północny wschód, gdzie schodząc pieszo w dół można dotrzeć do rzeczki, a nastepnie znów pod górę do ul. Do Dworu już na osiedlu Bukowo). Aby odnaleźć Bukowski Głaz, trzeba polegać na sobie i olać mapy, na których źle go zaznaczono (zwykła fuszerka, jest w zagajniku, a nie gdzieś daleko pod nim). Jadąc ul. Wkrzańską pod górę należy zatrzymać się jakieś 100 m od wspomnianego rozwidlenia, wysiąść i po skręcie w prawo na wschód zejść do samego zagajnika. Ale uwaga, najlepiej dojść prawie do miejsca tuż przy brzegu rzeczki Gręziniec (od tej strony łatwiej przedrzeć się bez większej walki z zagajnikowymi zaroślami), a dopiero potem wejść przez polankę do wnetrza zagajnika i będąc już w środku lekko się cofnąć w stronę ul. Wkrzańskiej.
Na razie w ogóle nie mam czasu, ale OK, niedługo postaram się zrobić jakąś mapkę, gdzie umiejscowię głaz dokładnie.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2004, o 20:39 przez Pavlinsky, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron