Co moze kryć się w Twoim domu?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 5 paź 2005, o 23:02

Murdock pisze:Finki aleś się napalił :) jak na jakąś blondynkę LOL. gdybym miał tylko 1 egzemplarz na 100% nikt by go nie dostał, mam jednak ich więcej ale nie mam do nich bezpośredniego dostępu, sa na stryszku gdzie trzeba się czołgać, nie wiem ile ich jest i w jakim stanie. cierpliwości :)
Ty się bez tego worka nie pojawiaj nawet w sobotę. Worek może być sponiewierany - Stern ma byc cały i bez uszczerbku na napisie Finkenwalde. Jak się ładnie spiszesz to może jakieś piwko postawię :wink:

Jeśli tylko chciałeś mnie sprowokować pisząc i pokazując, że masz takie coś to ja się przejadę do Wielgowa by je poznać od strony strychów.
Murdock

Postautor: Murdock » 10 paź 2005, o 15:11

Ej Ty mi nie będziesz rozkazywał ani mówił co mam robić okey ? To nie była prowokacja z mojej strony jeżeli już. A alkoholu nie piję więc się nie podlizuj :) Mam drugiego chętnego na worek. Cierpliwości.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 10 paź 2005, o 15:22

Jak wystawisz na jakas aukcje internetowa to bedziesz miec o wiele wiecej chetnych ;)
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 10 paź 2005, o 15:43

Yomi pisze:Na worku jest szczescioramienna gwiazda - Gwiazda Dawida ?
Czy wlasciciele fabryki byli wyznania zydowskiego ?
Ten sztern tak samo jak Toepfer byli smagani wiatrem spod piramid. Na 100%
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 10 paź 2005, o 17:14

spimac pisze:
Yomi pisze:Na worku jest szczescioramienna gwiazda - Gwiazda Dawida ?
Czy wlasciciele fabryki byli wyznania zydowskiego ?
Ten sztern tak samo jak Toepfer byli smagani wiatrem spod piramid. Na 100%
Skąd masz takie informacje?
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 10 paź 2005, o 17:58

Ej Ty mi nie będziesz rozkazywał ani mówił co mam robić okey ? To nie była prowokacja z mojej strony jeżeli już. A alkoholu nie piję więc się nie podlizuj :) Mam drugiego chętnego na worek. Cierpliwości
pienkna pyskufka. W zaistniałej sytuacji (nabyłem spadochron made in Finkenwalde) worek może poczekać.
Jak wystawisz na jakas aukcje internetowa to bedziesz miec o wiele wiecej chetnych
spisek jaki czy co?
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 paź 2005, o 17:58

Mam drugiego chętnego na worek. Cierpliwości.
Możesz mieć i trzciego :) Choć dla mnie najważniejsze jest żeby te worki zostały "w macierzy" a nie rozeszły się gdzieś w świat jak tabliczka z Baresel'a i aby można było to pokazać szerszej publiczności.Pisałeś że jest więcej sztuk - spróbój je wydobyć i ocenić w jakim są stanie, pewnie trzeba będzie je poddać małej konserwacji.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 10 paź 2005, o 18:01

Aygon pisze:
Mam drugiego chętnego na worek. Cierpliwości.
Możesz mieć i trzciego :) Choć dla mnie najważniejsze jest żeby te worki zostały "w macierzy" a nie rozeszły się gdzieś w świat jak tabliczka z Baresel'a i aby można było to pokazać szerszej publiczności.Pisałeś że jest więcej sztuk - spróbój je wydobyć i ocenić w jakim są stanie, pewnie trzeba będzie je poddać małej konserwacji.
W ł a ś n i e! Podzielam opinię kolegi z pobliskiej osady. Jeśli masz jakiś worek mocno spaskudzony, potargany itp a ma cały zachowany napisik to ja również na niego reflektuję.
Murdock

Postautor: Murdock » 19 paź 2005, o 11:56

nie no ja też wolę żeby te worki trafiły do porządnych kolekcjonerów a nie do byle kogo i zostały zniszczone. Jeszcze ich nie wydobyłem, ponadto nie mogę na razie wystawiać aukcji bo wiszę im kasę za poprzednie ;-) spoko.
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 21 paź 2005, o 23:12

nie mam tego szczescia do domu wolnostojacego czy cos w ten desen,mieszkam na boelckestr. od lat... hoho,ale...mozna korzystac z pomocy "ocieplaczy budynkow"oni bowiem maja jedno z zadan takie,ze musza zabezpieczyc fundamenty.no wiec kopia,czyli odwalaja najgorsza robote...a tam...no najczesciej butelki po piwie,bo czy ktos widzial budowlanca abstynenta?zdazylo mi sie pracowac w tym fachu za miedza i czasem to moglibysmy sie tam na praktyki wybrac...hehe.ale...pare fantow od tych kolesi dostalem i to za calkiem free(i to mnie dziwi bardzo,bo jak oni to widza,zeby nawet browara za fant nie chciec,a moze to dobrzy ludzie...?)ale dzisiaj to zdziczalem bo wynalezli na mojej "sztrase"podkowe...hihi i w dobrym stanie.wogole tam sa jakies dobre warunki bo i porcelane mam od piwa razem z zawleczka.a wogole to ja chcialem sie zapytac...bo na ogrodzie znalazlem 1pf.ze snopkiem z 1934 i10pf. z wielkim orlem na caly rewers z 1913.amoj stary znalazl tam za mlodu puszke po herbacie ze zwitkiem reichmarek.no i czy ktos ma detektor i chcialby majac czas spotkac sie ze mna...?jest tez miejsce gdzie mozna by znalezc "srebrnych marszalkow" ; 8ball1@vp.pl 889 022 616 pozdrawiam
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 21 paź 2005, o 23:58

porcelane mam od piwa razem z zawleczka.
A nie bombka czasem?
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 22 paź 2005, o 07:57

nie.neistety;a przydalaby sie :twisted:
(porcelana z elysium)
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 22 paź 2005, o 12:06

owca pisze:nie.neistety;a przydalaby sie :twisted:
(porcelana z elysium)
zabrzmiało jak bombka, ale jak Elysium to dobrze.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 22 paź 2005, o 14:55

A podczas wymiany okien w magistracie (trwa obecnie) znaleziono gazety z 21 marca 1929 roku.
Budrys
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2005, o 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Budrys » 26 paź 2005, o 22:55

dziś 3 gazetki ( jakieś tygodniki ) w oknie odkryłem
z 1924 lub 1934 roku

stan średni

Oddam
GG 57927

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron