Co moze kryć się w Twoim domu?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 9 wrz 2005, o 22:04

Widocznie się przejął i poszedł zakopywać łuski na działce sąsiada za szopą.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 9 wrz 2005, o 22:10

Piotrek pisze:Widocznie się przejął i poszedł zakopywać łuski na działce sąsiada za szopą.
na jego miejscu spakowałbym pastę, szczotkę oraz kubek a w między czasie popróbował optymalnego miejsca na nadgarstkach na ułożenie bransolety.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 9 wrz 2005, o 23:34

Finki pisze:na jego miejscu spakowałbym pastę, szczotkę oraz kubek a w między czasie popróbował optymalnego miejsca na nadgarstkach na ułożenie bransolety.
Za bardzo nie rozumiem do czego zmierzasz - piszesz to z zazdrosci ze Ty takiego czegos nie masz czy jak ? Z igly zrobiliscie potezne widly, zamiast koledze po cichu prywatna wiadomosc puscic aby zedytowal swa wypowiedz bo moze przez nia miec goraco to Wy trabicie o tym na caly portal...
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 9 wrz 2005, o 23:47

Yomi pisze:
Finki pisze:na jego miejscu spakowałbym pastę, szczotkę oraz kubek a w między czasie popróbował optymalnego miejsca na nadgarstkach na ułożenie bransolety.
Za bardzo nie rozumiem do czego zmierzasz - piszesz to z zazdrosci ze Ty takiego czegos nie masz czy jak ? Z igly zrobiliscie potezne widly, zamiast koledze po cichu prywatna wiadomosc puscic aby zedytowal swa wypowiedz bo moze przez nia miec goraco to Wy trabicie o tym na caly portal...
tak.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 wrz 2005, o 00:49

EEE, to ja ide moje miny ppiech. zakopać na trawniku bo kłopoty bedą.

ps. myślicie że mój lekko przechodzony TIGER też się pisze? BO mnie jeszcze za avater zamkną, chyba że im powiem że to ciągnik :wink:
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 10 wrz 2005, o 00:53

Zakapior się czepia. Może potrzebował jakąś dawkę emocji przed snem?
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 10 wrz 2005, o 05:57

Masz jakas konkretna propozycje ? :)
Murdock

Postautor: Murdock » 10 wrz 2005, o 11:25

później napiszę szczegóły, co jest napisane na tym worku i na monecie. Muszę to wygrzebać z szafki. Przyjaciółka z 196x r. oczywiście różni się od obecnej a mój egzemplarz ma tylko 4 strony... Co do tych nabojów ha to nawet nie wiedzialem :) to ja ich nie posiadam ;-)
Awatar użytkownika
Agatka
Posty: 34
Rejestracja: 6 lip 2005, o 18:48
Lokalizacja: Gumieńce
Kontakt:

Postautor: Agatka » 10 wrz 2005, o 13:54

Witam!

Wracając do pierwotnego wątku - czyli znalezisk domowych - podzielę się i swoimi :-) Oprócz typowych znalezisk - typu wykopane sztućce i naczynia w ogrodzie (które w większości niestety zostały zżarte przez rdzę) - podczas remontu domu, znalazłam masę starych gazet takich jak Stettiner Rundschau czy Der Deutsche Werkmeister. Oprócz tego gazetki propagandowe, broszury, worek po wapnie 'Quistorp Kalk'. Papierzyska te uszczelniały futryny w oknach i dzwiach... dlatego też gdyby ktoś wymieniał sobie okienka na plastiki, niech zwróci uwgaę co panowie wynoszą na śmietnik, bo mam kilku znajomych, którzy już takie znaleziska po prostu wyrzucili rzucając pobieżnie okiem na zżółkłe papiery. Oczywiście przywrócenie gazetek do formy kosztowało mnie kilka miesięcy prasowania ;-) Udało mi się też znaleźć etykietkę (od odzieży prawdopodobnie) z domu towarowego Horst... zresztą moje "znaleziska" ;-) można oglądnąc sobie na www.kochamszczecin.com w dziale "Stary Szczecin" - "Male Muzeum" i "Stare Gazety"... sory, za reklamę na sedina.pl ;-)

Pozdrawiam wszystkich na forum!
Agata
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~_TT_TT___________________~~~~~
~~~\_www.kochamszczecin.com_/~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 10 wrz 2005, o 17:37

Moi dziadkowie osiedlili się w 1945 roku pod Szczecinkiem w Żółtnicy. Około lat 80 miał meiejsce pożar, zjarała się połowa poddasza. Przez 5 lat rodzina wciskała mi kit że nic nie ma na poddaszu bo poszło z dymem, w te wakacje tam byłęm i nawyciagałem starych polskich jak i niemickich ksiązek, rodzinnych dokumentów. Więc zawsze coś jest.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 wrz 2005, o 19:35

Agatka pisze:zresztą moje "znaleziska" ;-) można oglądnąc sobie na www.kochamszczecin.com w dziale "Stary Szczecin" - "Male Muzeum" i "Stare Gazety"... sory, za reklamę na sedina.pl ;-)

Pozdrawiam wszystkich na forum!
Alez nie ma za co - cala przyjemnosc po mojej stronie :-)
Murdock

Postautor: Murdock » 10 wrz 2005, o 19:45

Jak u mnie były wymieniane okna na plastiki ponad 10 lat temu to poprzednie były zabezpieczone akurat polskimi powojennymi gazetami, ale wtedy jeszcze byłem za młody, by bawić się w kolekcjonowanie staroci :)
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 wrz 2005, o 19:51

Agatka, a mnie zainteresowało jedno zdjęcie z Stettiner Rundschau, czy tam nie jest podpisane Dammsher See?

http://www.kochamszczecin.com/stettiner ... 934_01.jpg

:D
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 10 wrz 2005, o 20:04

Aygon pisze:Agatka, a mnie zainteresowało jedno zdjęcie z Stettiner Rundschau, czy tam nie jest podpisane Dammsher See?

http://www.kochamszczecin.com/stettiner ... 934_01.jpg

:D
Tak, to jest Dammscher See. Na zdjęciach są tereny przyszłego kąpieliska: na pierwszym od strony Przekopu Brodowskiego (Bredower Graben), na drugim od strony ujścia Duńczycy.

Wspominają Bacha :): radca naczelnego sądu administracyjnego, dr Bach, został mianowany przez pruskiego premiera prezydentem senatu naczelnego sądu administracyjnego.
Awatar użytkownika
Agatka
Posty: 34
Rejestracja: 6 lip 2005, o 18:48
Lokalizacja: Gumieńce
Kontakt:

Postautor: Agatka » 10 wrz 2005, o 20:06

hmm... w oryginale widac tyle samo w sumie co na zdjęciu. O ile dobrze odczytuję cały ten gotyk, to tak... tyle, że ostatnia litera wyglada mi na N a nie R... więc tak jakby Dammschen See, czy to ma sens?

Pozdrawiam!!! :-)
Agata
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~_TT_TT___________________~~~~~
~~~\_www.kochamszczecin.com_/~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

cron