Wywiad z przedwojenn± mieszkank± Szczecina

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Agata
Posty: 332
Rejestracja: 8 paź 2004, o 10:54

Postautor: Agata » 12 lis 2004, o 12:06

A może ta pani ma jakieś pamiątkowe zdjęcia? Takie zwykłe, rodzinne. (ze Szczecinem w tle, oczywiście)
bradley
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2004, o 17:30

Postautor: bradley » 22 lis 2004, o 18:09

Gdzie ,w jakich lokalach się bawiła i jakie piwo piła,jesli oczywiscie pila , czy pamięta rodzaje szczecińskiego piwa . A tak w ogóle to kiedy będzie ten wywiad?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lis 2004, o 00:17

Czy mogę prosić aby ktoś zebrał już istniejące pytania w całość - chciałbym je przesłać i zobaczymy - może sedina.pl nawiąże pierwszy kontakt z prawdziwym mieszkańcem tamtego miasta
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 23 lis 2004, o 23:14

Piotrek już zebrał i dostał po uszach :-)
Myślisz ze się teraz ktoś wychyli?
Jak chcesz to zbiore to co jest i dostaniesz mailikiem... nie będą sie nade mną pastwili łobuzy hy hy hy :lol:
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 lis 2004, o 00:07

poprosze
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 24 lis 2004, o 21:14

Dzięki Exadum! Właśnie miałem ponownie zebrać pytania ale w trosce o moje uszy :lol: zwlekałem z publikacją kolejnego posta.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 lis 2004, o 22:38

Exadum już przesłał mi pytania
Jak wyślę poinformuję co się z nimi dzieje
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 29 lis 2004, o 18:16

NIESPODZIANKA - prosto z Australii

A oto i nasza rozmówczyni
Załączniki
Lotte.jpg
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 29 lis 2004, o 21:00

kurde, bida panie w tej australii, nawet zdjec kolorowych nie robia :lol:
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 29 lis 2004, o 21:56

Zapomniałeś że w Australii chodzą do góry nogami to i kolory spadły ze zdjęcia. :lol:
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 29 lis 2004, o 23:28

Ale te buty wygladaja jak kierpce - jestes pewien ze to zdjecie bylo robione w Szczecinie a nie gdzies bardziej na poludniu ? ;)
Vector
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2004, o 04:04
Lokalizacja: Oztralya

Postautor: Vector » 30 lis 2004, o 04:19

Witam.
To jest moj pierwszy post na tym Forum. Jestem wlasnie tym exSzczeciniakiem z Australii ktory ma kontakt z pania ktora urodzila sie i mieszkala w Szczecinie przed i w czasie wojny.
W tej chwili tlumacze pytania wyslane do niej. Tak sie sklada ze pracuje z corka tej pani.
Co do butow wygladajacych jak kierpce > Zdjecie bylo zrobione w czasie wojny i buty byly "wyprodukowane" domowym sposobem przez ojca tej pani. Spody byly drewniane.
To tyle na dzis :D Pozdrawiam z upalnej Australii.
Awatar użytkownika
ano69
Posty: 33
Rejestracja: 20 wrz 2004, o 12:15
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: ano69 » 30 lis 2004, o 08:29

A mnie podoba się zdjęcie i ta pani. Najważniejsze jest to, co man opowie o starym Szczecinie. Teraz i tak wygląda inaczej niż na tym zdjęciu. To akurat nie jest ważne, jak wygląda, ważne jest to, że przeżyła i dla nas ma jakąś opowieść. Vector, szybko tłumacz te pytania i dawaj nam jej odpowiedzi! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 30 lis 2004, o 08:50

Vector pisze:Witam.
To jest moj pierwszy post na tym Forum. Jestem wlasnie tym exSzczeciniakiem z Australii ktory ma kontakt z pania ktora urodzila sie i mieszkala w Szczecinie przed i w czasie wojny.
I witamy niezależnego samorządnego korespondenta sedina.pl na antypodach!!!! - Oklaski.

PS. Kiedyś napisałem o nim per "nasz człowiek na antypodach" i kurde oberwałem...

Ja ciągle wierzę, że uda się doprowadzić do jakiegoś chata albo może telekonferencji z Panią Lotte !? mielibyśmy live telemost Szczecin - Melbourne - Stettin
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 1 gru 2004, o 14:29

Może to, co napiszę, będzie uznane za wymądrzanie się, ale żeby zrobić dobry wywiad, trzeba wcześniej rozpoznać rozmówczynię, poznając Ją samą w sprawach podstawowych:
- ile ma lat i w jakim okresie swego życia mieszkała w Szczecinie; skąd się tu wzięła (nie musi być rodowitą szczecinianką); dlaczego musiała (?) wyjechać do Australii;
- gdzie mieszkała (przeprowadzki?), kim byli Jej Rodzice, rodzeństwo, mąż, sąsiedzi; gdzie się uczyła i gdzie pracowała (co to za mundur na zdjęciu - na pewno chętnie o tym opowie);
- może przedstawi inne fotki i o nich opowie?
- jakie są Jej najlepsze i najgorsze wspomnienia związane ze Szczecinem

Potem (prawdopodobnie na kolejnej sesji) można rozmawiać na bardziej szczegółowe tematy, takie, na które BĘDZIE CHCIAŁA rozmawiać:
- powrót do powyższych wątków
- może coś więcej o pracy i rozrywce,
- o NAS interesujących obiektach
- dobre były pytania o świętach, w tym przyjazdach AH itp.

Dopiero wtedy będzie wiadomo, na jakie pytania Pani będzie umiała i chciała odpowiadać...
Myślę, że taki wywiad ze Starszą Damą nie może odbyć się za jednym razem, jednym ciągiem - Panowie! Trochę delikatności i zrozumienia! Wspominanie dawnych czasów to psychiczne przeżycie, czasem radość, a czasem udręka.
Uważam więc, że najpierw Vector powinien "samojeden" porozmawiać i wysłuchać Pani, opisać nam to w dowolnej formie (relacja, opis, klasyczny dialog wywiadu), a dopiero potem moglibyśmy pomyśleć o "bezpośredniej rozmowie", może nawet czacie za pośrednictwem Vectora (czy to w ogóle możliwe???). Błagam więc:
Vector, PRZEDSTAW JĄ NAM BLIŻEJ!!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron