Wnętrza mieszkań

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
martinez
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2006, o 14:28

Wnętrza mieszkań

Postautor: martinez » 11 sty 2006, o 14:38

dzien dobry, nie wiem czy to wlasciwe rozpoczecie tematu ale czy ktos moze dysponuje zdjeciami wnetrz przedwojennych mieszkan/domow? nie moge znalezc zadnych zdjec w publikacjach ani na zachowanych pocztowkach...
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 11 sty 2006, o 17:44

Piece kaflowe,podlogi,ornamenty to mozna znalesc chyba w co drugim mieszkaniu w centrum.Ja sam nogi grzeje przy takim niemieckim piecu:)
Ciekawsze jednak rzeczy mozna znalesc na...strychach.Na moim strychu jest przed wojenna nieuzywana oczywiscie pralnia.
Wbetonowana balia na pranie,podgrzewane weglem kadzie na pranko...wszystko jak za poprzednikow.
Dobrze ze jeszcze nikt sie za to nie wzial (dzialania destrukcyjne) bo szkoda by bylo.
Kto mnie tylko odwiedza zawsze Mu to pokauje.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sty 2006, o 18:02

Bundyman pisze:Ciekawsze jednak rzeczy mozna znalesc na...strychach.Na moim strychu jest przed wojenna nieuzywana oczywiscie pralnia. Wbetonowana balia na pranie,podgrzewane weglem kadzie na pranko...wszystko jak za poprzednikow.
Czyzby kolejny eksponat dla MT ?
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 11 sty 2006, o 18:07

czemu nie:)
Jedyna oznaka NOWYCH czasow jest chyba nitka na ktorej wieszam tam ubrania do wyschniecia.
Zrobie zdjecia cyfroweczka i napewno podesle.
Podejrzewam ze wiele , wiele , wiecej osob ma takie eksponaty na strychach czy w piwnicach tylko o tym nie wiedza.
LipoLipo
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2006, o 21:50

Postautor: LipoLipo » 11 sty 2006, o 18:19

Czy chodzi Ci o wnetrza mieszkan wSzczecinie - czy ogolnie?Moze sprecyzujesz do czego Ci to potrzebne?
Awatar użytkownika
shiba
Posty: 397
Rejestracja: 17 wrz 2004, o 22:22
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: shiba » 11 sty 2006, o 21:32

Bundyman pisze:Piece kaflowe,podlogi,ornamenty to mozna znalesc chyba w co drugim mieszkaniu w centrum.Ja sam nogi grzeje przy takim niemieckim piecu:)
Ciekawsze jednak rzeczy mozna znalesc na...strychach.Na moim strychu jest przed wojenna nieuzywana oczywiscie pralnia.
Wbetonowana balia na pranie,podgrzewane weglem kadzie na pranko...wszystko jak za poprzednikow.
Dobrze ze jeszcze nikt sie za to nie wzial (dzialania destrukcyjne) bo szkoda by bylo.
Kto mnie tylko odwiedza zawsze Mu to pokauje.
u mnie taka byla w piwnicy ale cala betonowa, byla bo "fachowcy" sie pospieszyli...
[b] TWH TS [/b]
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 12 sty 2006, o 11:50

Witam. Popieram pojawienie sie tego tematu. Mnie też bardzo interesuje. Oczywiście przede wszystkim chodzi mi o wnętrza mieszkań szczecińskich (np. z Preussische Strasse 44 :) ) Pozdrawiam.
martinez
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2006, o 14:28

Postautor: martinez » 13 sty 2006, o 10:50

LipoLipo pisze:Czy chodzi Ci o wnetrza mieszkan wSzczecinie - czy ogolnie?Moze sprecyzujesz do czego Ci to potrzebne?
Interesuje mnie to glownie z powodu remontu mieszkania. Zdjecia wnetrz mieszkalnych nie musza wiec koniecznie byc ze Szczecina, ale a tego samego kregu kulturowego, np. z Berlina.
Wiem ze wiele sie zachowalo w mieszkaniach, ale rownie wiele nie. Nie zachowaly sie glownie oryginalne meble, tapety, boazerie itp. Interesowalyby mnie tez kolory, i to nie tylko we wnetrzach, ale na elewacjach, plotach itp.
Z gory dziekuje jesli ktos podzielilby sie jakimis zdjeciami czy informacjami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron