Kto kiedyś mieszkał w tym miejscu?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 4 lip 2006, o 21:29

A to super bonusik - blizej juz raczej nie mozna....
Załączniki
Super Bonusik.jpg
siwy
Posty: 786
Rejestracja: 10 cze 2006, o 15:27

Postautor: siwy » 5 lip 2006, o 01:23

To jest gdzieś po 1970 roku.
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: Waldi » 6 lip 2006, o 19:57

Witam

Jeśli mógłbym dowiedzieć się kto mieszkał (był właścicielem) budynku przy ulicy Gustav-Freitag-Weg 8, czyli Biskupa Krasickiego 8, to byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dzięki, pozdro.


----
Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.net
TENERE
Posty: 14
Rejestracja: 6 cze 2006, o 02:08

Parkowa 22"a" kto tam mieszkał?

Postautor: TENERE » 17 lip 2006, o 20:31

Witam, mam prośbę do was kto mieszkał i kim był zamieszkały pod adresem Parkowa 22"a" tylko że mieszkania numer 8 trzecie piętro jeżeli jest to możliwe to kto także mieszkał pod mieszkaniem numer 7 ale głównie zależy mi na numerze 8 bo tam mieszka moja babcia i ja także tam kiedyś mieszkałem. A może wiecie czy są dostępne gdzieś zdjęcia tej kamienicy, a może sklepu który jest na rogu teraz chyba jest tam Lombard. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,
Krzysztof Kulik TENERE
Awatar użytkownika
k.marcin
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2006, o 12:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: k.marcin » 21 wrz 2006, o 16:14

Może ktoś sprawdzić kto pomieszkiwał na Augustastrasse 7.
(2 piętro prawa oficyna) :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Darvin
Posty: 18
Rejestracja: 4 paź 2006, o 17:55
Lokalizacja: Grunhof

Postautor: Darvin » 4 paź 2006, o 21:09

Było by mi bardzo miło dowiedzieć się kto mieszkał na ulicy Konigsberger Str. 4 na parterze.. Chciałbym się równierz dowiedzieć jak ten sektor wyglądał po wojnie jakie były zniszczenia itp..
Z gor dziekuje..
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 4 paź 2006, o 21:20

Darvin pisze:Było by mi bardzo miło dowiedzieć się kto mieszkał na ulicy Konigsberger Str. 4 na parterze.. Chciałbym się równierz dowiedzieć jak ten sektor wyglądał po wojnie jakie były zniszczenia itp..
Z gor dziekuje..
Ta okolica otrzymała liczne trafienia bombami fosforowymi i kanistrami benzynowymi podczas dziennego nalotu 11 kwietnia 1944, ale nie jestem w stanie dokładnie sprecyzować poszczególnych trafień.
Informacji na temat przedwojennych mieszkańców mieszkających w budynku zainteresowanego usera przestaliśmy udzielać między innymi w związku dużą ilością zapytań.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 5 paź 2006, o 03:00

Polecam ściągnąć sobie a-bucha z 42'giegi z naszego działu download i można samemu sobie znaleźć kto mieszkał w danym budynku w czasie wojny, a ulice łatwo i prosto sobie przetłumaczyć w wyszukiwarce
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
TENERE
Posty: 14
Rejestracja: 6 cze 2006, o 02:08

Postautor: TENERE » 15 paź 2006, o 15:05

Aygon pisze:Polecam ściągnąć sobie a-bucha z 42'giegi z naszego działu download i można samemu sobie znaleźć kto mieszkał w danym budynku w czasie wojny, a ulice łatwo i prosto sobie przetłumaczyć w wyszukiwarce
Ulice może tak ale skąd mam wiedzieć jaki numer miała klatka 22a tak z literką a mieszkania 8 mieszcząca się na parkowej
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 15 paź 2006, o 15:34

TENERE pisze:Ulice może tak ale skąd mam wiedzieć jaki numer miała klatka 22a tak z literką a mieszkania 8 mieszcząca się na parkowej
Numeracja jest ta sama, a numer mieszkania nie ma znaczenia (wyjaśnienie dlaczego znajdziesz w tym wątku).

Księgi adresowe (Adressbücher der Stadt Stettin) z lat 1884-1943 są dostępne na mikrofilmach w Książnicy Pomorskiej. Z dobroci serca podam sygnaturę: Mf 1220.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
dekra
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2006, o 07:59

Postautor: dekra » 24 wrz 2007, o 08:55

Witam
Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi podać nazwiska osób zamieszkujacych dom do roku 1945 przy Gotzlower Landstr 1.
z góry dziekuję
Pozdr
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 24 wrz 2007, o 09:16

dekra pisze:Witam
Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi podać nazwiska osób zamieszkujacych dom do roku 1945 przy Gotzlower Landstr 1.
z góry dziekuję
Pozdr
Bartosz pisze:Księgi adresowe (Adressbücher der Stadt Stettin) z lat 1884-1943 są dostępne na mikrofilmach w Książnicy Pomorskiej. Z dobroci serca podam sygnaturę: Mf 1220.
Klaniamy sie uprzejmie. :wink:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 24 wrz 2007, o 14:27

dekra pisze:Witam
Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi podać nazwiska osób zamieszkujacych dom do roku 1945 przy Gotzlower Landstr 1.
z góry dziekuję
Pozdr
Ta sygnatura niewiele Ci pomoże, jak nie podasz o którą Gotzlowerlandstrasse ci chodzi, o Golęcińską, czy o Rolną, każda z nich jest w innej dzielnicy. Problem polega na tym, że jedna z nich nie ma numeracji, tylko nazwy domów, a jest ich niewiele, druga natomiast ma numerację i leżała już w powiecie Randow. Spokojnie, w AB są obydwie.
dekra
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2006, o 07:59

Postautor: dekra » 25 wrz 2007, o 07:44

Witam
Chodzi o ulice Rolną, numer domu 1, był to pierwszy dom od Strzałowskiej. Idąc od Strzałowskiej pierwszy dom po prawej.
Pytam o byłych mieszkanców bo minionej niedzieli znalazłem na strychu list po niemiecku z data 1905r(o ile dobrze rozszyfrowałem)
Pozdr i dzieki z góry za info
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 25 wrz 2007, o 14:06

Bartosz pisze:Księgi adresowe (Adressbücher der Stadt Stettin) z lat 1884-1943 są dostępne na mikrofilmach w Książnicy Pomorskiej. Z dobroci serca podam sygnaturę: Mf 1220
Schulz pisze:
dekra pisze:....nazwiska osób zamieszkujacych dom do roku 1945 przy Gotzlower Landstr 1...
...Problem polega na tym, że jedna z nich nie ma numeracji, tylko nazwy domów, a jest ich niewiele...
Wygląda na to, że musisz osobiście pofatygować się do Książnicy. Jak piszesz, list jest z 1905 roku. Wiele od tego czasu mogło się zmienić, jako że wystarczyło mi spojrzeć do dwóch książek (1935 i 1938) i stwierdziłem, że są oczywiste różnice, pierwsza z nich podaje na tej ulicy kolejną numerację od 1 do 5 i liczne Baustellen, druga określa budynki od nazwisk właścicieli bez podania numeracji i także liczne Baustellen. Żeby było dziwniej kolejność podawania tych parceli jest różna, w 1935 numeracja zaczyna się od Hermann Göring Strasse [Strzałowska] i kończy się na Herrenwieserstrasse [Światowida], i wracając po drugiej stronie wykazane są same Baustellen. W 1938 roku domy określono nazwą od nazwisk właścicieli (bez numerów), zaczynając także od Hermann Göring Strasse w kierunku Herrenwieserstrasse. Różnica jest taka, że w drodze powrotnej w kierunku H Göring Str. pojawiają się nazwiska właścicieli, które poznaliśmy w 1935 roku (tych wymienionych od 1 do 4). Niestety nie mam dokładnego planu sprzed roku 1945 z numeracją, by to ogarnąć. Współczesny plan interaktywny rozpoczyna numerację od ulicy Strzałowskiej. Jak to wyglądało w latach trzydziestych XX wieku, czy nawet w pierwszej dekadzie XX wieku, nie wiem. Może ktoś z ekspertów podpowie...
Aha, by ułatwić Ci poszukiwania zaznaczam, że w 1905 Göring jeszcze nie był patronem Strzałowskiej. Była to Bergstrasse.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

cron