Tajemnicze fotki

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 4 cze 2006, o 01:54

Z wcześniejszych mapek wynika, że przystanek końcowy na Arkońskiej był zaraz za (obecnym szpitalem) Johannisthal. Tu w 100% nie było pętli. Pętle w Szczecinie powstawały w latach 60-tych, 70-tych. Ale to już niech określą spece od komunikacji miejszkiej.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 4 cze 2006, o 02:03

Jan_Krzysztof pisze:Z wcześniejszych mapek wynika, że przystanek końcowy na Arkońskiej był zaraz za (obecnym szpitalem) Johannisthal.
Czyli tam gdzie jest ta wiata o ktorej uratowanie Sedina walczy ?
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 4 cze 2006, o 02:13

Wiata jest tam, gdzie ty masz na mapce koniec lini tramwajowej 3, jest to przy pętli. Natomiat w 1913 przystanek końcowy był i trzy przystanki wcześniej, tam gdzie ulica Wiosny Ludów i Serbska dochodzi do Arkońskiej.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 4 cze 2006, o 10:59

Natalac pisze:Nie do końca. A przynajmniej tak mi opowiadała jedna z pionierek Szczecina, która w 1947 roku osiedliła się właśnie na Potulickiej. Opowiadała, że kaplica była i najwyraźniej nie została aż tak zniszczona, gdyż podczas jej rozbiórki (tuż przed powstaniem pętli) uległy zniszczeniu „piękne kolorowe szkiełka”, podejrzewam, że ta pani miała na myśli witraże. Skoro przed rozbiórką witraże były całe, to budynek nie był mocno zniszczony. Heh szkoda, że go nie odbudowali. :cry:
A to jest ciekawa informacja. Myślałem, że Erlöserkirche zaliczył foltrefera.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
alat
Posty: 62
Rejestracja: 7 lut 2006, o 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: alat » 4 cze 2006, o 14:30

Na Gocławiu również była mijanka dla szóstki, na ul:Światowida gdzieś na wysokościci posesji 50.
W 1975 r. wybudowano pętlę na Gocławiu likwidując w ten sposób ostatnią ślepą krańcówkę.
Załączniki
tramwaje.gif
Gocław.jpg
Awatar użytkownika
Natalac
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2005, o 22:27

Postautor: Natalac » 4 cze 2006, o 15:37

Bachinstitut pisze: A to jest ciekawa informacja. Myślałem, że Erlöserkirche zaliczył foltrefera.
Być może zaliczył, lecz nie centralnie. Tak, że mury i witraże ocalały. Teraz mnie zastanawia, w którym miejscu dokładnie się znajdował. Podejrzewam, że był w miejscu dzisiejszego, dość podniszczonego placu zabaw. A przynajmniej, gdy się po nim chodzi widać jakieś fundamenty. To dopiero by była ciekawa przemiana! :)

Szkoda, iż nie zostawiono w Szczecinie choć jednej takiej „mijanki”, byłby to ciekawy przykład dawnych rozwiązań komunikacyjnych.
:twisted:
Scio me nihil scire
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 4 cze 2006, o 16:25

Bachinstitut pisze:...Oberwieker Friedhof an der Bellevuestraße...
A tu informacja o znanych Osobach leżących pod pętlą Potulicka:
http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1212
... i jeszcze inne wątki dla Natalac o tych Bardzo ciekawych okolicach (Cmentarz + kościół + mury twierdzy + wieża ciśnień):
http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1082
http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1137
http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1076
Awatar użytkownika
Natalac
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2005, o 22:27

Postautor: Natalac » 4 cze 2006, o 17:09

Dziękuję Jsz :wink: Tamte dyskusje moje zachłanne oczka, już dawno widziały :D Z reguły, jak tylko się pojawię na sedinie, to zaczynam sprawdzać, czy nie było jakiś artykułów, postów na temat tego rejonu. Na Potulickiej mieszkam odkąd skończyłam 1,5 roku, dlatego najbardziej mnie ta ulica ciekawi. Zdradzę, że szykują się moje pierwsze zagadki (co prawda proste, ale może sprowokują ciekawą dyskusję na temat tej części Szczecina), muszę tylko zdobyć aparat cyfrowy :)
Scio me nihil scire
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 4 cze 2006, o 17:18

A nie szperałaś(nałóg jakiś z tym słowem mam :D ) przypadkiem po sowińskiego? Łaże tam do gastronomika stąd moje zainteresowanie terenem, i wiecznie staram sie ustalić dokładna lokalizacje sowińskiego 75 gdzie był obóz dla robotników przymusowych. Jak narazie mam podejrzenie co do jednego terenu bo żem tam wyrył jakieś badziewie wyglądajace na jenieckie w postaci blaszki z ruskim napisem robionym ręcznie.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 4 cze 2006, o 17:25

Natalac pisze:...muszę tylko zdobyć aparat cyfrowy...
Spróbuj chociaż cyknąć ... telefonem; śmiało; nie lubi tego pewien Użytkownik..., ale...
Awatar użytkownika
Natalac
Posty: 78
Rejestracja: 25 gru 2005, o 22:27

Postautor: Natalac » 4 cze 2006, o 18:05

szperacz88 pisze:A nie szperałaś(nałóg jakiś z tym słowem mam :D ) przypadkiem po sowińskiego? Łaże tam do gastronomika stąd moje zainteresowanie terenem, i wiecznie staram sie ustalić dokładna lokalizacje sowińskiego 75 gdzie był obóz dla robotników przymusowych. Jak narazie mam podejrzenie co do jednego terenu bo żem tam wyrył jakieś badziewie wyglądajace na jenieckie w postaci blaszki z ruskim napisem robionym ręcznie.
Przez Sowińskiego chodzę właściwie codziennie, zmierzając w kierunku, Kusocińskiego. Lecz nie szperałam tam dokładnie. Powiadasz obóz dla robotników przymusowych? Będę musiała się lepiej rozejrzeć.
Jsz pisze: Spróbuj chociaż cyknąć ... telefonem; śmiało

Aparat w moim telefonie nie należy do najlepszych, lecz zobaczę, co da się zrobić.
Scio me nihil scire
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 4 cze 2006, o 18:38

Jak takie zielone porusza się w stronę gastronomika z przystanku to ja
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 24 cze 2006, o 22:10

A propos mijanek
Załączniki
Mijanka 1.jpg
Mijanka 2 .jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

cron