Nieśmiertelniki Luftwaffe

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Ady
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2006, o 15:49
Lokalizacja: Aberdeen

Nieśmiertelniki Luftwaffe

Postautor: Ady » 28 paź 2006, o 16:13

Witam. Mam problem gdyż kompletnie brak mi informacju na temat 5 niemieckich nieśmiertelników z II WŚ... Proszę o pomc w identyfikacji

114
Fl. T. V. Stettin


128
Fl. T. V. Stettin


151
Fl. T. V. Stettin


158
Fl. T. V. Stettin


216
Fl. T. V. Stettin

Z tego co jedynie udało mi się ustalić wynika, że rozwinięciami tych skrótów jest..

Fl. Techn. Vorsch. Stettin

czyli mniej więcej

Przegląd techniczny samolotów..

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji... Adrian
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 28 paź 2006, o 21:27

A czy coś wiadomo o losie właścicieli tych nieśmiertelników, nie zrozum mnie źle, ale chodzi mi o to, czy czlonkowie ich rodzin przypadkiem ich nie poszukują jako zaginionych. Sam szukam wujka, ktory zaginął (czytaj zginął, bo nie odezwał się do dzisiaj) w kotle gdzieś pod Budapesztem na początku 1945 roku.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 28 paź 2006, o 23:04

Drogi Adrianie !
Ta instytucja może Ci pomóc (kontakt w j. niemieckim)
Gdyby zdarzyło się przypadkiem, że wykopałeś te blaszki, zawsze możesz (a jeśli już się zalogowałeś jako użytkownik w sedina.pl, wręcz powinieneś) zwrócić się o pomoc do kolegi
Andoss Pomoc w j. polskim
Załączniki
DMK_ glinna.jpg
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 28 paź 2006, o 23:40

Jsz pisze:Drogi Adrianie ! Ta instytucja może Ci pomóc (kontakt w j. niemieckim)....
Być może ująłem to zbyt osobiście, ale taką formę postępowania miałem na myśli.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 29 paź 2006, o 08:19

Jsz pisze:Drogi Adrianie !
Ta instytucja może Ci pomóc (kontakt w j. niemieckim)
Gdyby zdarzyło się przypadkiem, że wykopałeś te blaszki, zawsze możesz (a jeśli już się zalogowałeś jako użytkownik w sedina.pl, wręcz powinieneś) zwrócić się o pomoc do kolegi
Andoss Pomoc w j. polskim
Andos pojawi sie w najblizszej audycji "Szczecin we wotrek"
31.10.2006 godz 20.00 PR Szczecin 92 FM

wlasnie w tym temacie... Zapraszam do sluchania...
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Postautor: Domino(*) » 29 paź 2006, o 08:54

No najlepiej do Andossa, bo zdaje się, że to on troche tego nakopał :)
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Polegli

Postautor: Andoss » 30 paź 2006, o 08:19

Znaki tożsamości które prezentuje kolega Adrian nie pochodzą od poległych zostały znalezione w śmieciach i były prawdopodobnie wyrzucone z baraków razem z dokumentami i innymi "śmieciami" jakie przeszkadzały w ich plądrowaniu. Zawracanie głowy WASt takimi znaleziskami jest wysoce nierozsądne i może spowodować niepotrzebne pytania o los właścicieli a jak zaczną pytać i nie otrzymają odpowiedzi to przekazują sprawę stronie polskiej. Należy pamiętać że ta instytucja zajmuje się identyfikacjami poległych a nie pomocą w rozkodowaniu nieśmiertelnika!!! Znaki te były nadawane pracownikom fabryki (jakiej to mniej istotne). Z tym przeglądem technicznym samolotów to kolega też przesadził. Skrót na blaszce brzmi "Flieger Technische Verein Stettin".
DOMINO żołnierze to nie kartofle i ich się nie "NAKOPUJE" !!! tylko ekshumuje z szacunkiem dla zmarłych kimkolwiek by nie byli, akurat większość tych których my znajdujemy w chwili śmierci była w twoim wieku bądź młodsza!!!
www.pomorze1945.com
GG 2079464
Ady
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2006, o 15:49
Lokalizacja: Aberdeen

Postautor: Ady » 30 paź 2006, o 14:21

Dokładnie Andoss.. Zostały one znalezione w tak zwanym "śmietniku", gdzie to na obszarze około 15x20m2 znaleziono ponad 25 sztuk właśnie tych fl. t. v. stettin, pełno odznak, odznaczeń, guzików itp.. Dla usprawiedliwienia swoich domysłów dodam iż tworzyłem je na podstawie dwoch blaszek jakie też mi się trafiły:

fl. techn. vorsch.
024
schuhe

nie były to wprawdzie identyfikatory ale sądziłem że są one rozwinięciami tych że kodów z nieśmiertelników.. a ta polska nazwa;D to na podstawie słownika pol-niemieckigo.. Dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Postautor: Domino(*) » 30 paź 2006, o 17:23

eee Andrzej nie chodziło mi o zadne ekschumacje, tylko kiedyś widzialem ze takie same niesmiertelniki pokazywales na BASTIONIE i z tym skojarzylem, a ze pochodzily z ekschumacji to nie wygladaly, wiec spokojnie, zle mnie zrozumiales.Pzdr
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Andoss » 31 paź 2006, o 10:27

ehheehh spoko spoko teraz rozumiem :)
No było tych blaszek jakieś 12 sztuk :), co do odznak i odznaczeń to przesada było kilka zimówek i innych śmieci.
www.pomorze1945.com
GG 2079464
Ady
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2006, o 15:49
Lokalizacja: Aberdeen

Postautor: Ady » 1 lis 2006, o 22:48

A przepraszam, jeśli można to gdzie Pan te 12 blaszek znalazł?? Te 5 wyszło mi w pewnym miejscu niedaleko końcowego lini 77 na prawobrzeżu.. Chciałbym również dodać, iż wtrafiły się odznaki Kriegsmarine i HJ.. Pozdr

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron