elektrownia?

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

elektrownia?

Postautor: Bruce » 8 maja 2004, o 23:28

Drugi budynek który nie daje mi spokoju znajduje się na ulicy św.Ducha obok kościoła . W zasadzie nie mam o nim żadnych informacji , słyszałem tylko że chyba była tam elktrownia albo jakaś stacja prostowników , na pewno coś z prądem . Potrzebuje więcaj info , jakieś daty itp.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 8 maja 2004, o 23:51

jest to była transformatorownia stanowiąca częsć sieci energetycznej dla Szczcina - prąd był do niej doprowadzony z elektrowni n ul. Gdańskiej drogą podziemną (na ścianach w piwnicznej kondygnacji budynku do dziś znależć mozna wiele porcelitowych uchwytów w ścianach)

budynek posiada jedną kondygnacje w doł oraz parter 1 i 2 pietro , do części pomieszczen niema dostepu - przynajmniej w miare bezpiecznego ze wzgledu na czesciowo zawalone stropy

według artykułów p.Grażewicza w owym budynku znajduja sie wejścia do tuneli prowadzących w kierunku elektrowni - czyli tunel prowadzący pod Odrą

po osobistym rekonesansie budynku stwierdzam ze żadnych wejść nieznalazłem , ani żdnych miejsc mogących stanwic zamaskowane wejscia, w dolnej kondygnacji co mozna zauwazyc poprzez luki w podlodze znajduja sie olbrzymie chałdy złomu oraz gruzu
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 9 maja 2004, o 00:04

Dzięki Bartez. A znasz może jakieś daty (kiedy wybudowali ten budynek i w jakich latach funkcjonował jako transformatorownia) ?
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 9 maja 2004, o 07:35

dzisiaj poszukam i wpisze efekty pracy poszukiwawczej, moze Admin strony zrobi mozliwosc wstawiania fotek to wrzuce fotki z wewnatrz obiektu
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 9 maja 2004, o 12:17

Bartez pisze:moze Admin strony zrobi mozliwosc wstawiania fotek to wrzuce fotki z wewnatrz obiektu
Admin zrobi na pewno, ale za jakiś czas (myślę, że 2 - 3 tygodnie) :idea: . W tej chwili proszę podeślij lub wystaw na jakimś eFTePie.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 00:26

zdjęcia dzieki uprzejmosci kumpla z ZGRU Micha zostaly wyslane :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2004, o 11:41

Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 10 maja 2004, o 16:02

Generalnie takie informacje, co to dokładnie był za budynek, kiedy powstał itd. powinny być dostępne w książnicy, dział z księgami wieczystmi działek miejskich... Pewnie będą po niemiecku... Sam nigdy nie korzystałem, tylko słyszałem o takiej możliwości... Pozdrawiam
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2004, o 04:20

Witam.
Bylem kiedys w archiwum miejskim takze szukajac informacji na temat tego budynku jak i calej ulicy. Niestety dokumentow nie bylo. Splonely prawdopodobnie. Mozliwe, ze u konserwatora zabytkow mozna sie czegos dowiedziec.
Gość

Postautor: Gość » 21 maja 2004, o 10:36

heh... kiedy¶ mia³ byæ tam sk³ot... ale budynek by³ zbyt zniszczony... szkoda
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 21 maja 2004, o 11:56

skłot ?? a cóż to takiego ??
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 22 maja 2004, o 09:35

Squat czli taka komuna, tyle że po angielsku :) Ludzie wolni itp. Czaisz, hippisi, straight edge...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Gość

Postautor: Gość » 23 maja 2004, o 12:04

no fakt, dobre miejsce tylko zniszczone za ostro. Znalazlem cos na stronach miasta na temat budynku.
"Tu¿ za nim gmach elektrowni z koñca XIX w. Zbudowano j± na miejscu ¶redniowiecznego Domu Beginek i pó¼niejszego zak³adu wychowawczo-przêdzalniczego z 1726 r. Na gmachu tego ostatniego, do chwili zburzenia, widnia³ wymowny napis:
Ten dom wydaje na niezawstydzonych, zdrowych i silnych wiernych, niepos³uszne, z³o¶liwe i krn±brne mêty spo³eczne, osoby wystêpne i zaniedbane, 1825."
Czyzby jakas resocjalizacja?
Awatar użytkownika
einer
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2004, o 04:57
Kontakt:

Postautor: einer » 23 maja 2004, o 12:14

znow zapomnialem sie zalogowac. sorry. :|
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 23 maja 2004, o 13:56

To był dom dla ludzi upadłych, że się tak wyrażę... Właśnie taka pomoc społeczna...
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości