Cmentarz na Tatrzańskiej

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
JKozaczuK
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2007, o 01:20

Cmentarz na Tatrzańskiej

Postautor: JKozaczuK » 2 kwie 2008, o 11:45

Cmentarz ewangelicki Stettin - Nemitz przy Virchowweg został założony w 2 połowie XIX wieku , decyzja o likwidacji zapadła w listopadzie 1976 roku.
Ślady po dawnym cmentarzu to zatarte granice i część drzewostanu. Brak nagrobków oraz widocznych zarysów kwater.Na mapie z lat 50-tych (tak myślę) mam zaznaczone granice cmentarza i nie znajdują się one na terenie obecnego sklepu berti , a dokładnie obok- na parkingu.Od ulicy tatrzańskiej było wejście na cmentarz.Pozostałe granice znajdowały się na górce przed dzisiejszym boiskiem i na części placu zabaw dla dzieci.
Niestety nie mogę się doszukać zdjęć dawnego cmentarza, lub bliskiej okolicy,ani żadnych dodatkowych informacji. Może macie coś na ten temat lub które cmentarze (ewangelickie) były budowane w tym czasie w Szczecinie, może miały podobny układ?
Załączniki
zdjęcie z parkingu sklepu berti w stronę zlikwidowanego cmentarza - po lewej ulica Tatrzańska
zdjęcie z parkingu sklepu berti w stronę zlikwidowanego cmentarza - po lewej ulica Tatrzańska
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 2 kwie 2008, o 13:00

Niestety nie mamy (na razie?) zdjęć tego cmentarza.
Nb. najlepsza książka o cmentarzach, to książka B. Frankiewicza.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
JKozaczuK
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2007, o 01:20

Postautor: JKozaczuK » 2 kwie 2008, o 13:05

Zatem zabieram się porządnie do przeszperania książnicy i archiwum, jak coś znajdę to wrzucę na portal, choć wątpię w to czy znajdą się jakieś zdjęcia :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron