Pytanie o fortyfikacje

Dyskusje na temat miasta do 26 kwietnia 1945 r.
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 8 sty 2005, o 19:11

Ten akurat wycinek miałem w zbiorach prywatnych i nie wiem, z jakiej publikacji pochodzi.
Jeśli interesujesz się fortyfikacjami, to czy znasz dokładne daty wyburzenia tych obiektów:
Frauentorkaserne, Am Frauentor 1
Landwehr Zeughaus, Königsplatz 14[/quote]

Na temat Bramy Panieńskiej nie mam takiej informacji natomiast budynek przy Königsplatz 14 widnieje na planie datowanym na marzec 1900 roku (Archiwum Państwowe w Szczecine sygn 7489 strona 312
:idea:
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 8 sty 2005, o 19:18

Bachinstitut pisze:
kadent pisze:zdjecie od bachinstitut isnieje w publikacjach w pewnym fragmencie ( z widokiem na bastion Piotra). Skąd brać takie materiały ??? :?:
Ten akurat wycinek miałem w zbiorach prywatnych i nie wiem, z jakiej publikacji pochodzi.
Jeśli interesujesz się fortyfikacjami, to czy znasz dokładne daty wyburzenia tych obiektów:
Frauentorkaserne, Am Frauentor 1
Landwehr Zeughaus, Königsplatz 14
Podobne zdjęcie (podobne ujęcie ale mniejszy wycinek krajobrazu) jest w książce "Szczecin na dawnej fotografii" Kozińskiej na str 63
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 8 sty 2005, o 19:22

Bachinstitut pisze:
kadent pisze:zdjecie od bachinstitut isnieje w publikacjach w pewnym fragmencie ( z widokiem na bastion Piotra). Skąd brać takie materiały ??? :?:
Ten akurat wycinek miałem w zbiorach prywatnych i nie wiem, z jakiej publikacji pochodzi.
Jeśli interesujesz się fortyfikacjami, to czy znasz dokładne daty wyburzenia tych obiektów:
Frauentorkaserne, Am Frauentor 1
Landwehr Zeughaus, Königsplatz 14
Ponownie Plac Żołnierza 14
W tej samej ksiązce jest informacja (strona 244) iż firma G. Pegela w latach 1906-07 wzniosła czterokondygnacyjny budynek narożny przy pl. Żołnierza 14.
Natomiast Landwehr Zeughaus był na planie z marca 1900., czyli rozbrka była pomiędzy tymi datami...???
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 8 sty 2005, o 23:53

Ale ja bym chciał dokładanie.
Landwehrzeughaus zburzyli co najmniej po 1902. Ale kiedy?
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 9 sty 2005, o 23:43

Bachinstitut pisze:Ale ja bym chciał dokładanie.
Landwehrzeughaus zburzyli co najmniej po 1902. Ale kiedy?
:?:
Niestety, nie wiem. W Szczecińskim Archiwum Państwowym poszukiwałam materiałów dotyczących fortyfikacji. Mogę jedynie wspomóc radą. Jeżeli interesuje Ciebie dokładna data można sprawdzić czy w Aktach tzw. Policji Budowlanej w AP nie zachowała się dokumentacja z pl. Żołnierza Polskiego 14, jeżeli tak to powinno być tam pozwolenie na rozbiórkę Landwehrzeughaus. Miłego szukania :D
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 9 sty 2005, o 23:53

Już dawno sprawdzałem. A poźniejszy budynek Königsplatz 14 miał nawet dwa projekty. Zrealizowano drugi.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 10 sty 2005, o 15:07

Wrzucam to zdjęcie o którym pisałem. Daty niestety nie znam.
Załączniki
Fortyfikacje w rejonie Kępy Parnickiej.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 10 sty 2005, o 15:17

Niestety nie znam daty jego powstania. Ale mam podobne zdjęcie z tego samego okresu.
Załączniki
Hauptbahnhof, Karlstraße
Hauptbahnhof, Karlstraße
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron