Tabliczka

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 87
Rejestracja: 30 lis 2004, o 20:30
Lokalizacja: Szczecin

Tabliczka

Postautor: Paulus » 20 sty 2009, o 11:02

Witam. Początkowo chciałem dać do zagadek, ale znając potencjał forumowiczów pewnie natychmiast będzie odpowiedź, więc wrzucam tutaj, a przy okazji sam chętnie uzupełnię swoją skromną wiedzę w tym temacie. Pytanie brzmi czym zajmowała się ta firma? Lokalizacja ciekawa, ale... Pozdrawiam
Załączniki
beeskow1.jpg
Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 87
Rejestracja: 30 lis 2004, o 20:30
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Paulus » 21 sty 2009, o 21:26

Nikt nie chce pomóc? :cry:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 21 sty 2009, o 22:36

To nie takie proste. To jest najprawdopodobniej tabliczka mocowana do drewnianego elementu. Te stożkowe otwory były robione do śrub ze stożkowymi łbami - typowe do drewna. Stożek był po to żeby śruba przy wkręcaniu utopiła cześć łba w powierzchni drewna. Stąd tabliczki nawet jak ta żeliwne były robione po to by tymi samymi wkrętami co skręcało się elementy drewniane - przykręcać też tabliczki. Ja bym obstawiał że to była jakąś maszyna rolnicza. Wiesz w Stettinie i okolicach produkowano dosłownie wszystko od gwoździ i cegieł po samoloty, statki i samochody. Zegarki też robiono. Ale to jest znak jakiejś małej manufaktury. Proponuje wpisać w google i wybrać opcję wyszukiwania obrazów. Ale trzeba naprawdę wykazać sie dużą cierpliwością. Jak nikt mądrzejszy ode mnie Ci nie pomoże to coś popatrzę w weekend.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 22 sty 2009, o 03:09

a Hpt-friedhof czyli jak mniemam firma miała swoją siedzibę gdzieś przy cmentarzu centralnym?
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Paulus
Posty: 87
Rejestracja: 30 lis 2004, o 20:30
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Paulus » 25 sty 2009, o 22:08

W sieci nie znalazłem nic, co mogłoby uzupełnić moją skromną wiedzę. Firma wytwarzała deski lukowe, do zakrywania ładowni okrętowych. Ciężkie, solidne z okuciami. Czy była to produkcja podstawowa, czy poboczna - nie wiem. Dlatego pytałem na forum. Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości