gdzie znale¼æ w Szczecinie GRYFY ?

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 1 lip 2004, o 15:26

Apropo dalszych poszukiwań to znalazłem kolejne Gryfy. :-)
W sali głównej na Poczcie nr.2 przy ul.Dworcowej. Pod sufitem jest kilka herbów miast, chyba ze cztery z nich mają Gryfa.
Nie wiem tylko czy nie będzie tam problemu ze sfotografowaniem, moze będziesz musiał tam z kims pogadać.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 1 lip 2004, o 19:34

no chyba będą problemy bo przecież poczty to budynki w jakiś tam sposób strategiczne.... Ale może jeśli ktoś z czytających to ma na ten temat informacje (szczególnie taką gdzie taką zgodę otrzymać i u kogo) to bardzo proszę o kontakt : zbigniewzawadzki@tlen.pl
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 1 lip 2004, o 19:36

takoż samo jest gryf na poczcie na Pocztowej i w biurze obsługi mieszkańców UM Szczecin.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 3 lip 2004, o 19:35

Na placu Grunwaldzki, na latarniach ulicznych są Gryfy.
Nie wiem czy jesteś tym zainteresowany, bo masz już taką fotke na latarni na starym mieście, ale te są trochę inne, zreszta sam oceń.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 3 lip 2004, o 22:10

No i już mamy pierwsze prawidłowe odpowiedzi w naszym konkursie/zgadywance który polega na odgadnięciu miejsca w którym zostało zrobione zdjęcie danego Gryfa.
Prawidłowych odpowiedzi mamy już 9 i te zdjęcia już zostały opisane.
Poza zgadywaniem ,zachęcam również do poszukiwania kolejnych Gryfów w celu powiększenia naszej galerii.
maciekcz
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2004, o 17:26

Broda Gryfa

Postautor: maciekcz » 5 lip 2004, o 17:36

Witam,
Ja w sprawie Gryfów. Chodzi mi o ich brodę - jak słusznie zauważył przed laty mój kolega z liceum, heraldyczny Gryf ma na wyposażeniu krótką bródkę. Jeśli tak wygląda we wszelkich źródłach historycznych (patrz różne bestiariusze, a dla mniej dociekliwych, choćby stare pocztówki z wizerunkiem herbu miasta) to dlaczego teraz nie wygląda?? Kiedyś nawet na puszkach paprykarzu był ten właściwy, z bródką.
Zadaję pytanie: Kto (i po co) obciął Gryfowi brodę?!
Czy nie da się czegoś z tym zrobić (najlepiej przywrócić)? W ogóle mam wrażenie, że oficjalny herb miasta jest coś zanadto uproszczony, wręcz schematyczny (przypomina jako żywo ikonki z corela). Co sądzicie na temat artystycznego liftingu herbu?
Pozdrowki
Gość

Postautor: Gość » 6 lip 2004, o 11:09

Dawna rze¼nia na Miêdzyodrzu nale¿y chyba do Portu Rybackiego "GRYF". Wjazd od ul. Bytomskiej.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Postautor: Bruce » 11 lip 2004, o 18:01

Kolejne prawidłowe odpowiedzi w naszym konkursie, mamy już 12 prawidłowych odpowiedzi.
Jak narazie użytkownik podpisujący sie Guest odgadł najwięcej bo aż 10 Gryfów.

Dodatkowo informuje że właśnie do naszej galeri zostały dodane kolejne zdjęcia Gryfów.

Tradycyjnie zachęcam do dalszego odgadywania i do poszukiwania nowych Gryfów.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 18 lip 2004, o 17:32

Chyba znalazłem kolejnego Gryfa (tak mi się wydaje, bo nie mogę go odszukać w galerii). Mały, nadgryziony "zębem czasu" nad wejściem do starej ujeżdżalni przy ulicy Rycerskiej 3. Przyznam się, że do tej pory nie zwracałem uwagi na Gryfy umieszczane na budynkach tak jak i większość mieszkańców naszego grodu. Dzięki Zbyszkowi zacząłem podnosić głowę i rozglądam się. Pomijając zniszczenia większości budynków mamy jednak wiele budowli o ciekawej architekturze.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 18 lip 2004, o 17:35

I jeszcze Gryfy na latarniach na ulicy Kaperskiej. Trochę inne niż te na lampacg na Pl. Orła Białego i okolicznych ulicach.
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 18 lip 2004, o 17:46

wspomniane przez ciebie Piotrek już są sfotografowane ( ostatniego piątku) i czekają na wywołanie ( gdyż nie posiadam cyfry). Dzięki ci Piotrek za słowa otuchy że nie tylko ja podnoszę głowę co by ich szukać. Faktycznie ja też zacząłem dostrzegać wiele innych, ciekawych detali architektonicznych gdy wypatrywałem gryfów. Szkoda tylko że stosunkowo mało ludzi dostrzega to piękno naszej architektury....
Gość

Postautor: Gość » 20 lip 2004, o 23:04

a na zarzadzie portu? kolo trasy zamkowej? nie wiem czy byly juz wymieniane.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 25 lip 2004, o 16:23

Nie zauważyłem w galerii (albo coś z oczami :lol: ) Gryfa na Urzędzie Miejskim od strony Jasnych Błoni na samej górze między bramami. Drugi jest na Urzędzie miar na pl. Lotników. Może się mylę, a jeśli nie to polecam się na przyszłość.
wanda
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:16
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: wanda » 29 lip 2004, o 17:18

A Gryfy na herbach na budynku Muzeum Narodowego?
Gość

Postautor: Gość » 30 lip 2004, o 12:33

Przybyl nowy gryf!
Na pieknym eklektycznym budynku Zarz±du Regionu NSZZ "Solidarno¶æ" przy al. Wojska Polskiego nr 113 róg Milaszewskich w ostatnim czasie (przelom maj/czerwiec 2004 r.) zamontowano ladnego gryfa.
Widaæ go od ul. Milaszewskich. jest w okr±glej niszy pookiennej.
pzdr

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron