Zegary słoneczne

Pozostałości po niemieckich szyldach, napisach które chcielibyśmy ocalić przynajmniej na zdjęciach.
pezet
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2005, o 14:47

Postautor: pezet » 9 sty 2006, o 23:04

Zegary szczecińskie to mój konik od lat, jak widać po nielicznych zdjęciach, które zdołałem przesłać. Obiecuję poprawę i już wkrótce zabiorę się do roboty. Są przypadki, że było a nie ma, są że było do bani a jest ekstra. Są zegary z innymi ciekawostkami, choćby jak ten na Tarczyńskiego z niemieckim napisem / patrz galeria/. Zdradzę też, który jest moim ulubionem i jekiego ze świecą szukać w Europie. /Przynajmniej ja nie znam/.
A póki co to pa!
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 11 sty 2006, o 18:24

Na ul. lipowej. Willa. Końcowy przystanek lini tramwajowej "6" pod wieżą gocławską. Ładny zegarek.
quistorp
Awatar użytkownika
tomdocent
Posty: 118
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 22:07
Lokalizacja: Zabelsdorf - Hamburger Str.

Postautor: tomdocent » 12 sty 2006, o 22:13

A no mam w zanadrzu jeden lub dwa a w galeri ich nie ma wezmę jutro cyfrę i pstryknę.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 sty 2006, o 22:15

tomdocent pisze:A no mam w zanadrzu jeden lub dwa a w galeri ich nie ma wezmę jutro cyfrę i pstryknę.
Super, a później proszę do mnie na maila.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Postautor: Waldi » 15 sty 2006, o 19:23

Niestety moje ambitne poszukiwania zegara słonecznego na Pogodnie spełzły na niczym...
Dwukrotnie przeszedłem Wieniawskiego, Konopnickiej, Brodzińskiego, Kostki, Syrokomlii i Wołogoską, jednak po zegarze ani widu ani słychu...
Dlatego jeszcze raz proszę - jeśli ktoś kojarzy, na którym jest on budynku to niech podzieli się swoją wiedzą :)

Pozdrawiam

-------
Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.net
Syriusz24
Posty: 9
Rejestracja: 4 mar 2006, o 17:01

Postautor: Syriusz24 » 4 sie 2006, o 14:12

Zobacz Waldi okolice Pl. Jakuba
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jeszcze raz zegary...

Postautor: Piotrek » 4 sie 2006, o 21:34

Bartosz pisze:
Waldi pisze:Aha, przy okazji poprosiłbym jeszcze o jedną informację. Czy na Zamku Książąt Pomorskich znajduje się wyłącznie zegar mechaniczny, czy jest również słoneczny.

Pozdro


Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.net
Jest, na zachodnim skrzydle (przynajmniej był przed remontem). Nigdy nie sprawdzałem, czy dobrze chodzi :wink:.
A tak mi sie coś wydaje, że na wschodnim skrzydle też jest zegar słoneczny i po remoncie powinny istnieć oba.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości