Astra28 wita Użytkowników Sedina.pl

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 26
Rejestracja: 1 lip 2010, o 23:52
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Astra28 wita Użytkowników Sedina.pl

Postautor: Astra28 » 14 lip 2010, o 10:56

Siemanos.

Mam na imię Czarek, ksywka internetowa Astra28, mam niespełna 40 lat, za momencik przeskoczy mi licznik, mieszkam w Szczecinie od 6 lat. Jestem urodzonym Słupszczaninem, związanym sercem ze swoim miastem. Od czasu kiedy zamieszkałem w Szczecinie zacząłem zwracać uwagę na zabytki szczecińskie, na zabytki ościennych miejscowości oraz zacząłem poznawać ten właśnie region. Moje zainteresowania są mocno zróżnicowane: turystyka krajowa, turystyka krajoznawcza, fotografia, modelarstwo kartonowe, trochę etnografia i architektura, grafika komputerowa (CorelDraw! oraz Photoshop).

TURYSTYKA - kilka lat temu, po prawie rocznym kursie PTTK, udało mi się zdobyć Uprawnienia Państwowe Przewodnika Turystycznego na powiaty: słupski i lęborski (Słupsk, Ustka, Lębork, Rowy, Łeba, Słowiński Park Narodowy aż po Warcino - pałac Bismarcka). Jest to mój ukochany region, który mnie od dawna fascynuje i chyba nic nie będzie tego w stanie zmienić. Jednak TAM się urodziłem. Mam olbrzymi zbiór literatury fachowej dotyczącej tamtego regionu. Powoli gromadzę w swojej biblioteczce literaturę o regionie szczecińskim, dzięki czemu mam możliwość coraz szerszego rozeznania się w jego potencjale.

Teraz zaczynam odkrywać Wasz (mój) region w czym niezmiernie pomocny jest Wasz portal. Od jakiegoś czasu podglądam go sobie, aż w końcu nadszedł czas na zarejestrowanie się i powiedzenie „Dzień dobry”, co niniejszym czynię.

Jestem członkiem Regionalnego Oddziału PTTK w Szczecinie i od pewnego czasu biorę udział w obsłudze rajdów terenowych przez nich organizowanych.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

FOTOGRAFIA - ot lubię sobie cos tam czasami pstryknąć w czasie podróży krajoznawczych. Niektóre z fotek są typowymi dokumentami ukazującymi mój region w stanie z jakiegoś tam okresu, inne pokazują przyrodę, która jest nierozerwalnie związana z miejscami, w których żyjemy natomiast jakaś część jest po prostu innym spojrzeniem na otaczający świat. Parę zdjęć wrzuciłem na moją stronę internetową - miejsca godne polecenia oraz kilka zdjęć przyrodniczych. Mam nadzieję, że korzystając z organizowanych przez Was wypadów do miejsc ciekawych moja galeria rozrośnie się kiedyś o równie ciekawe zdjęcia z regionu szczecińskiego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MODELARSTWO - to moje hobby związane jest głównie z moim dzieciństwem i okresem dorastania w latach 80-tych XX wieku. Po wielu latach zachłyśnięcia się nowymi możliwościami jakie dało nam wszystkim otwarcie sie Polski na nowinki techniczne i w ogóle na całą Europę powróciłem do tego pięknego hobby. Sklejam głównie modele z kartonu. Są to zarówno modele z wydawnictw jak i modele, które sam opracowuję. Najbardziej interesuje mnie kolejnictwo (skala 1:25) oraz modele architektoniczne skala (1:100). Od 5 lat działam aktywnie na jednym z największych for internetowych w Polsce - http://www.papermodels.pl - na którym jestem administratorem. Swoją pasję próbuję przekazać młodym ludziom organizując modelarskie soboty w Świetlicy Środowiskowej TPD na 9-maja. Dzieciaki bardzo się do tego garną i chętnie uczestniczą w zajęciach.
Najnowszym moim wyzwaniem jest zbudowanie modelu kościoła Świętej Trójcy w Szczecinie (na Łasztowni). Od Proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej otrzymałem już pewne materiały, natomiast teraz skupiam się na poszukiwaniu jakichkolwiek rysunków elewacji tej budowli. Dzięki rysunkom będę w stanie poprawnie odwzorować proporcje tego pięknego budynku. Może ktoś z Was ma jakieś rysunki ??

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej o mnie w linkach z mojego podpisu.

Jeszcze raz DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM
Pozdrawiam wszystkich cieplutko ---> Urodzony Słupszczanin mieszkający w Szczecinie.
W pracy robię TO, a w domu TO, staram się pomagać IM.
This is my OCCUPATION
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Astra28 wita Użytkowników Sedina.pl

Postautor: Busol » 14 lip 2010, o 11:19

Dzień dobry :)

Tu masz trochę zdjęc kościoła o który pytasz: http://sedina.pl/cpg14x/thumbnails.php?album=552 ale pewnie je znasz. O plany rysunki mozesz zapytać w Archiwum państwowym w Szczecinie.

A masz w planach jakieś inne modele ? (może komputerowe 3D ?)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 26
Rejestracja: 1 lip 2010, o 23:52
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Astra28 wita Użytkowników Sedina.pl

Postautor: Astra28 » 14 lip 2010, o 11:34

Siemanos.

Busol no właśnie mam zamiar się tam udać, ale póki co zostawiłem wolną rękę Proboszczowi, któremu pomysł się bardzo spodobał oraz mojemu koledze, który pracuje w Szczecinie przy Ochronie Zabytków. Także jak oni nie dadzą rady to ja sobie uderzę w odpowiednie miejsca. Zobaczymy, może się uda. Ostatecznie poradzę sobie sam posiłkując się własnymi fotkami oraz pomiarami "w terenie".
Zdjęć trochę nakopałem w necie, ale bardzo dużo porobiłem sam. Jestem również umówiony z Proboszczem na wejście na wieżę i porobienia fotek z góry. Przy okazji i tam coś sobie pomierzę.

Chciałbym również zrobić modele innych kościołów szczecińskich ... ale to z czasem jakoś samo wyjdzie .. może mi życia wystarczy :P Mam już komplet wymiarów kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie oraz część rysunków Bazyliki Archikatedralnej (kompletna iglica, elewacje nawy głównej oraz całe prezbiterium - brak podstawy wieży) ... w oko wpadł mi również kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie ... ale póki co skupiam się na Świętej Trójcy, bo mam do niego bardzo blisko z pracy i zawsze mogę wyskoczyć.

Na modelach 3D to się nie znam niestety :)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko ---> Urodzony Słupszczanin mieszkający w Szczecinie.
W pracy robię TO, a w domu TO, staram się pomagać IM.
This is my OCCUPATION

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości