Napisy

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Damien
Posty: 15
Rejestracja: 7 mar 2005, o 20:10
Lokalizacja: Scheune/Stettin
Kontakt:

Napisy

Postautor: Damien » 28 paź 2005, o 11:11

Ostatnio spacerując po Stargardzie wszedłem na teren gdzie aktualnie trwa rozbiurka jakiś warsztatów/magazynów. Podczas rozbiórki obiektu, spod tynku odsłoniły się takie napisy:

http://republika.pl/radiograph/CIMG4409.JPG
http://republika.pl/radiograph/CIMG4410.JPG
http://republika.pl/radiograph/CIMG4411.JPG

Może ktoś ze Stargardu wie co znajdowało sie w tym miejscu przed '45?

W miejsce to można dotrzeć idąc, patrząc od strony dworca PKP, cały czas prosto aż do ronda. Na rondzie w prawo i po ok. 50m, po prawej stronie jest w/w teren rozbiórki.

Odp. Doskonale wiem, ze to forum dotyczące Szczecina, ale zdjecia te wrzucilem tylko po to, aby dowiedziec sie co w tym miejscu bylo. Bez obrazy, mozesz skasowac temat jesli chcesz, ale moim zdaniem bylo by to troche krótkowzroczne. Jezeli jednak uznasz, ze temat zbytnio wykracza poza tematykę forum, skasuj proszę temat. Przepraszam za błąd. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2005, o 12:10 przez Damien, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 paź 2005, o 11:42

Po pierwsze: to Portal Miłośników Dawnego Szczecina, a nie Stargardu.
Po drugie: zdjęcia odrobinę za duże - forum się rozjeżdża, dlatego zostawię tylko linki.
Po trzecie: prawidłowo pisze się rozbiórka.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 28 paź 2005, o 12:12

Torney pisze:Po pierwsze: to Portal Miłośników Dawnego Szczecina, a nie Stargardu.
Nie bądźmy tacy srodzy. Wszak rozumiemy ciekawość kolegi, a gdzie jak nie tu może spotkać fachowców od tego typu rzeczy ;-).
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 paź 2005, o 12:18

Jak byśmy byli srodzy, to by już wątku nie było :wink:.
Zostawiamy, może ktoś pomoże. Przenoszę jednak do Quistorp Parku, jako wątek nie związany bezpośrednio z tematyką Portalu.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 28 paź 2005, o 12:46

W końcu to Stargard Szczeciński :D
A swoją droga ostatniio na Dąbiu znalazłem resztki butelek właśnie z browaru w Stargardzie.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Murdock

Postautor: Murdock » 28 paź 2005, o 16:14

yea, mimo iż to nie jest Szczecin to jednak uważam, że takie sygnały nie powinny być ignorowane, sam zresztą bywałem w Stargardzie w tym roku często i być może za jakiś czas znowu się tam pojawię, to z chęcią bym obejrzał te napisy tylko nie wiadomo, czy one jeszcze przetrwają. A tak przy okazji to w świetnym stanie one są :) pod tynkiem się zakonserwowały :) aa i wiem mniej więcej gdzie jest ten teren rozbiórki :)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 28 paź 2005, o 16:45

A może ktoś kto zna niemiecki przetłumaczyłby nam co tam jest napisane?
Dorian

Postautor: Dorian » 28 paź 2005, o 16:47

Lazi pisze:A może ktoś kto zna niemiecki przetłumaczyłby nam co tam jest napisane?
Co jest to przetlumaczenia?
Was gibt's hier zum Übersetzen?
Murdock

Postautor: Murdock » 28 paź 2005, o 16:49

Dorian, look na sam dół tam są linki do fotek ;-) cały napis nie jest odsłonięty ale pewnie to jakiś warsztat samochodowy był, ja niemieckiego uczyłem się w podstawówce więc niewiele umiem ;]
Dorian

Postautor: Dorian » 28 paź 2005, o 16:56

nie moge poczatku rozszyfrowac, jedynie co moge rozczytac to:
Vergiftungsgefahr -niebezpieczenstwo otrucia
Rauchen verboten! - palenie zabronione[/i]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

cron