odcinek autostrady

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Dorian

odcinek autostrady

Postautor: Dorian » 9 lis 2005, o 13:23

Znalazlem takie zdjecie autostrady uzyte jako pocztòwka z obiegu (stempel szczecinski).
Czy ktos moze cos powiedziec na temat tego zdjecia, czy to Szczecin czy nie?
Dziekuje z gòry.
Załączniki
autobahn(1).jpg
Awatar użytkownika
TheAmber
Posty: 166
Rejestracja: 11 paź 2004, o 19:41

Postautor: TheAmber » 9 lis 2005, o 15:25

To może być fragment za mostem nad Odrą Zach. w kierunku Berlina.
Jeśli to rzeczywiście tam, to wydaje mi się, że ten wiadukt w tle już nie istnieje...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 9 lis 2005, o 15:33

Nop,jest takie miejsce,po wiadukcie zostaly tylko przyczółki.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Dorian

Postautor: Dorian » 9 lis 2005, o 15:37

Ok, wiec odnosnie tego dodam dla mnie najwazniejsze pytanie, czy te miejsce o ktòrym mòwicie jest w dzisiaj w Polsce, moze ktos mòglby pokazac na mapce jakies gdzie to sie znajdowalo?
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 9 lis 2005, o 15:46

Polska. Jeśli hipoteza jest słuszna to fotograf stał na przyczółku mostu na Odrze Zachodniej i patrzył na zachód. Na prawo 500 metrów do wsi Siadło Dolne nad Odrą.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 9 lis 2005, o 16:15

Krasiu pisze:Polska. Jeśli hipoteza jest słuszna to fotograf stał na przyczółku mostu na Odrze Zachodniej i patrzył na zachód. Na prawo 500 metrów do wsi Siadło Dolne nad Odrą.
No i znowu, Krasiu, to Siadło...
Dorian

Postautor: Dorian » 9 lis 2005, o 16:18

Krasiu pisze:Polska. Jeśli hipoteza jest słuszna to fotograf stał na przyczółku mostu na Odrze Zachodniej i patrzył na zachód. Na prawo 500 metrów do wsi Siadło Dolne nad Odrą.
Serdecznie dziekuje za info, mòglby mi ktos jeszcze powiedziec gdzie ten most stoi lub raczej stal?
Awatar użytkownika
TheAmber
Posty: 166
Rejestracja: 11 paź 2004, o 19:41

Postautor: TheAmber » 9 lis 2005, o 16:33

Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 14 lis 2005, o 01:03

Krasiu pisze:Polska. Jeśli hipoteza jest słuszna to fotograf stał na przyczółku mostu na Odrze Zachodniej i patrzył na zachód. Na prawo 500 metrów do wsi Siadło Dolne nad Odrą.
Wszystko by pasowalo, ale w tamtym miejscu gorka jest bardziej stroma...

A co powiecie na lokalizacje w kierunku na Chociwel, za Odra Wschodnia, tam w okolicach tego jedynego wiaduktu nad autostrada ?? Choc nie pamietam jak wyglada tam szosa, czy jest po luku czy prosta...

Bo mi do tej pierwszej lokalizacji troche male nachylenie gorki nie pasuje...

Moge sie mylic oczywiscie...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Valus
Posty: 1292
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:24
Lokalizacja: Stettin - Carl-Ludwig-Schleich-Str

Postautor: Valus » 22 lis 2005, o 11:16

To jest widok na wiadukt w kijewie patrzac z berlinki w strone Chociwla.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

OT

Postautor: Lazi » 22 lis 2005, o 15:43

Troche z innej beczki, często nachodzi mnie takie przemyślenie. Jak to możliwe, że ponad 70 lat temu Niemcy budowali tak szerokie drogi. Uwzględniając ówczesne natężenie ruchu, musiało na nich być zupełnie pusto. Inną sprawą jest jakość tych dróg, które bez remontów (po naszej stronie) po tylu latach służą nieprzerwanie. Nie pałam miłością do naszych sąsiadów, ale kilku cech możemy im pozazdrościć.
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Re: OT

Postautor: spimac » 22 lis 2005, o 15:50

Lazi pisze:Troche z innej beczki, często nachodzi mnie takie przemyślenie. Jak to możliwe, że ponad 70 lat temu Niemcy budowali tak szerokie drogi. Uwzględniając ówczesne natężenie ruchu, musiało na nich być zupełnie pusto
Dobrze wiedzieli, że za jakiś czas transport drogowy bez dobrych dróg nie ma szans. A patrzyli jeszcze tak jakoś trochę dalej niż na czubek własnego nosa.
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Re: OT

Postautor: Bartosz » 22 lis 2005, o 18:20

spimac pisze:
Lazi pisze:Troche z innej beczki, często nachodzi mnie takie przemyślenie. Jak to możliwe, że ponad 70 lat temu Niemcy budowali tak szerokie drogi. Uwzględniając ówczesne natężenie ruchu, musiało na nich być zupełnie pusto
Dobrze wiedzieli, że za jakiś czas transport drogowy bez dobrych dróg nie ma szans. A patrzyli jeszcze tak jakoś trochę dalej niż na czubek własnego nosa.
Co ciekawe, plany budowy niemieckich autostrad powstały na długo przed utworzeniem rządu przez AH i w pewnym stopniu wiąząły się ze wzmożeniem ruchu towarowego.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 6 gru 2005, o 16:41

Poza tym kilometr autostrady betonowej jest iles tam razy drozszy niz asfaltowej, ale wytrzymuje bez remontu 50 lat spokojnie, asfaltowa gora 8 lat...

Podobno obecna A2 robia w tak szybkim tempie, bo jakies dotacje maja, ale od razu zakladaja jej remont za ok. 3 lata... Bo inaczej by sie nie wyrobili.
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości