Pommerscher Greif e.V. prosba o tlumaczenie

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Pommerscher Greif e.V. prosba o tlumaczenie

Postautor: Bundyman » 5 kwie 2006, o 13:41

Jakis czas temu postanowilem poszukac informacji dotyczacych Zabelsdorf i Gut .. na stronach niemieckich.
Niestety nie wszytki maja jezyk angielski w menu.

Mailowo dostalem od pewnego niemca link.
Dotyczy pomorza z tego co sie orientuje.
Wiem tylko ze mowa tam o Niebuszewie:(

To cytat :
Re: Familie Woddow in Stettin


Leider kann ich zum Vorkommen des Namens Woddow weder in Stettin noch in Pommerensdorf etwas beitragen. Ich selbst suche nach weiteren Daten zum Ehepaar
Carl Reinhard KRÜGER, Gärtner, und Henriette Louise OSTWALD, die seit ca. 1870 in Pommerensdorf lebten, ab 1883 im Stettiner Adressbuch in Grabow an der Oder in der Lindenstr. 16 (später Gustav-Adolf-Str. 27) als wohnhaft zu finden sind und ab ca. 1900 in Zabelsdorf, Alleestr. 4 (später Carlastr.)wohnen und dort eine Gärtnerei haben.
Evtl. haben Sie ja Hinweise auf meine Vorfahren und deren Kinder, z.B. Clarissa, * 1874 in Pommerensdorf, 1888 in Grabow konfirmiert. Alle Orte wurden nach Stettin eingemeindet.
Mich interessieren auch die Namen KASCH und STEIN aus Stettin.
Vielen Dank für eine Information!


Wlasnie to moj znajomy niemiec zaznaczyl jako wazna informacje dla mnie a ja nie wiem o co chodzi!!! POMOCY!!

Na ich forum temat ten przewija sie kilkukrotnie.
http://baseportal.de/cgi-bin/baseportal ... &Pos=604.2


Drugi cytat brzmi:
Kasch/Krüger


Clarissa Krüger wohnte 1891 in Grabow, Lindenstr. 16.
Wie hieß die Straße nach der Eingemeindung von Grabow nach Stettin?
Sie lebte 1901ff. in Zabelsdorf, Alleestr. 4. Wie lautete dieser Straßenname nach der Eingemeindung von Zabelsdorf nach Stettin?
Robert Kasch wurde 1878 in Stettin, Pommerensdorfer Str. 3 geb. Zu welcher ev. Kirchengemeinde gehörte dieser Wohnbereich?
Clarissas Eltern Reinhard Krüger und Henriette Ostwald
heirateten 1873 oder früher wahrscheinlich in Stettin.
Wann genau und in welcher ev. Kirche?
Wer hat Hinweise auf Johann Krüger, * 1814, und Wilhelmine Peck, die am 15.12.1843 in Gramenz, Kreis Neustettin heirateten und in Lübgust, Kreis Neustettin wohnten. Vorfahren und Kinder nach 1845 geb.?


Będe wdzięczny za pomoc.
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 5 kwie 2006, o 17:09

....[Mich interessieren auch die Namen KASCH und STEIN aus Stettin.
Vielen Dank für eine Information! ]....

nawet nie tłumacząc tego jw.

Nie ty szukasz pomocy tylko oni.
Jeszcze parę lat temu jeśli Niemiec zwracał się do archiwum miejskiego o pozyskanie danych go interesującuch musiał uiścić na "dzień dobry" ok 50 DM. Plus do tego czs i koszty pogróży. A takodpowiadając mu na jego "mail" ,tym swoim E-mailem z życzliwości za "friko" ty mu pomożesz. I tyle
Mozesz mu odpowiedzieć kościółek na Pomorzanach w czasie wojny spłonął.
Quistorp.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 17:15

quistorp pisze:A takodpowiadając mu na jego "mail" ,tym swoim E-mailem z życzliwości za "friko" ty mu pomożesz. .
No i co złego że mu pomoże!
Ty Quistorp sam sobie pomóż lepiej.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 5 kwie 2006, o 17:30

Smieszne.
To ponoc ta wypowiedz ktora cytowalem miala mi pomoc:)

Niemcy chyba jakos inaczej rozumieja pomoc.

dziekuje
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 17:35

Bundyman pisze:Smieszne.
To ponoc ta wypowiedz ktora cytowalem miala mi pomoc:)
Niemcy chyba jakos inaczej rozumieja pomoc.
dziekuje
Bundy, w liście jest zawartych kilka pytań o różne sprawy.
Bartosz Ci to na pewno ładnie przetłumaczy.
Quistprp jak zwykle bredzi.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 5 kwie 2006, o 17:44

Co loża ekspertów - to loża ekspertów:)

Danke Bachin
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 kwie 2006, o 17:46

Bachinstitut pisze:Bartosz Ci to na pewno ładnie przetłumaczy.
Najpierw muszę skończyć tekst Zibsky'ego. Jest pierwszy w kolejce ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 5 kwie 2006, o 17:50

Chciałam zauważyć, że Bartosz ostatnio nic innego nie robi, jak tłumaczy, więc należy mu się chwila wytchnienia :).

Bundyman uzbrój się w cierpliwość, a zostanie Ci to wynagrodzone.
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 kwie 2006, o 18:09

Ja bym Ci, Bundy, sam od ręki przetłumaczył, ale tyram nad galerią (właśnie się powiesiła). A Bartosz Ci to napewno tak pieknie przetłumaczy, że nie będziesz się musiał niczym i nikim przejmować.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
bozena63
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2004, o 23:15

Pommerscher Grei e.V prosba o tlumaczenie

Postautor: bozena63 » 6 kwie 2006, o 01:15

Uwaga! Tłumaczę:

Niestety, nie moge wniesc nic nowego o wystepowaniu nazwiska Woddow ani w Stettin, ani w Pommersdorf. Sam szukam dalszych inf. o tym malzenstwie. Carl Reinhardt Krueger, ogrodnik, i Henriette Luise Ostwald, ktorzy od ok. 1870 zyli w Pommersdorf a od 1883 mozna ich bylo znalezc w adresbuchu w Grabow nad Odra, przy Lindenstr. 16 ( pozniej Gustav-Adlf-Str. 27) , i od ok. 1900 mieszkali w Zabelsdorf, przy Alleestr. 4 ( pozniej Carlstr. ) i tam mieli ogrodnictwo. Ewentualnie, moze ma Pan inf. o moich przodkach i ich dzieciach, np. o Clarin, ktora w 1888 w Grabow przystepowala do konfirmacji? Wszystkie te miejscowosci zostaly przylaczone do Stettin. Interesuje mnie takze nazwisko Kasch i Stein ze Stettin. Bardzo dziekuje za inf.

Kasch/Krueger
Clarine Krueger mieszkala w Grabow przy Lindenstr. 16. Jak nazywala sie ta ulica po przylaczeniu Grabow do Stettin? W 1901 mieszkala w Zabelsdorf, przy Alleestr. 4. Jak nazywala sie ta ulica po ptzylaczeniu Zabelsdorf do Stettin? Robert Kasch urodzil sie w 1878 w Stettin, przy Pommersdorfer Str. 3. Do ktorej parafii nalezala ta okolica? Rodzice Clarisy, Reinhardt Krueger i Henrietta Ostwald, pobrali sie w 1873, albo wczesniej, prawdopodobnie w Stettin. Kiedy dokladnie i ewentualnie w jakim kosciele? Kto ma inf. o Johann Krueger, ur. 1814, i Wilhelmine Peck, ktorzy pobrali sie 15.12.1843 w Gramenz, okreg Neustettin ( Szczecinek ) i mieszkali w Luebgust, okreg Neustettin? Przodkowie i dzieci urodzeni po 1845?
Pozdrawiam
Bozena
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 6 kwie 2006, o 12:01

Dziękuje!!!!
bozena63
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2004, o 23:15

Postautor: bozena63 » 7 kwie 2006, o 02:08

Prosze bardzo. Reszta na prv.
Bozena
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 7 kwie 2006, o 20:01

do Bachinstitut.

...[No i co złego że mu pomoże!
Ty Quistorp sam sobie pomóż lepiej. ]....

Trochę żyję, trochę widzę i trochę wiem.

Życzliwość i gośćinność Polaków Rosjan jest do bólu niezrozumiała wśród
Niemców. Nie generalizuję. Ale "prawdziwy Niemiec" nigdy nie zniża sie do udzielania mu pomocy z friko. Ewangielicka zasada, że każda praca musi być wynagrodzona (ZAPŁACONA), jest we krwi. Nadskawinanie z udzielaniem pomocy (bezpłatne) jest odbierane negatywnie, jako mało szanujący się osobnik. Namolność. Z tego zjawiska wiele wyspecjalizowanych, profesjonalnie zajmujących się wyszukiwaniem i badaniem drzew genealogicznych firm, robi ogromne pieniądze.

Czy nasz Bundyman nie jest zednym z nich? Nawet nie podejrzewam.
Ale wiedzieć o tego typu praktykach powinniśmy.
Quistorp
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 7 kwie 2006, o 20:20

quistorp pisze: Życzliwość i gośćinność Polaków Rosjan jest do bólu niezrozumiała wśród Niemców. Nie generalizuję. Ale "prawdziwy Niemiec" nigdy nie zniża sie do udzielania mu pomocy z friko. Ewangielicka zasada, że każda praca musi być wynagrodzona (ZAPŁACONA), jest we krwi. Nadskawinanie z udzielaniem pomocy (bezpłatne) jest odbierane negatywnie, jako mało szanujący się osobnik. Namolność.
No ale my już tu na portalu tacy jesteśmy i tak chcemy. A Ty nam nie przeszkadzaj.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 7 kwie 2006, o 20:47

quistorp pisze:Namolność. Z tego zjawiska wiele wyspecjalizowanych, profesjonalnie zajmujących się wyszukiwaniem i badaniem drzew genealogicznych firm, robi ogromne pieniądze.
Quitorp mianuję cie menadżerem projektu

"sedina.pl - komercyjne budowanie niemieckich drzew genealogicznych"

ustalamy procent jakim sie podzielimy.

Ty tylko zalatwiaj klientow a ja bede rozliczal a Bartosz to co lubi najbardziel czyli namierzał....

Wiesz co to jest troll ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości