Szczecińskie autobusy i tramwaje - przed i po 1945

Luźne tematy (kultura, sztuka, sport).
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 9 lis 2006, o 20:46

O, to może autor zechce, by artykuł ukazał się u nas w dziale Technika i Komunikacja? :)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 10 lis 2006, o 17:33

Niebawem pożegnamy się z przegubowcami a przywitamy Tatry z Berlina.
Ciekawe, czy zostawią jeden na pamiątkę, na linię "zero"?
wesomar
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2004, o 18:33

Postautor: wesomar » 14 lis 2006, o 14:52

Witam
Wypadek był na ulizy zdaje się Wyszka 6-stka jeździła koło zamku w dół nabita do oporu z przcownikami do stoczni,puściły chamulce i sie wywaliła na zakręcie ,masakra.wiem bo sąsiad ją dźwigiem podnosił i lina się zerwała ,podwójna masakra.Moż ktoś wie ile osób zginęło,bo oczywiście sprawę wyciszyli.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 14 lis 2006, o 15:01

wesomar pisze:Witam
Wypadek był na ulizy zdaje się Wyszka 6-stka jeździła koło zamku w dół nabita do oporu z przcownikami do stoczni,puściły chamulce i sie wywaliła na zakręcie ,masakra.wiem bo sąsiad ją dźwigiem podnosił i lina się zerwała ,podwójna masakra.Moż ktoś wie ile osób zginęło,bo oczywiście sprawę wyciszyli.
Szczegóły w artykule :).
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
wesomar
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2004, o 18:33

Postautor: wesomar » 14 lis 2006, o 16:32

Dzięki
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 15 lis 2006, o 02:13

RychO pisze:Niebawem pożegnamy się z przegubowcami a przywitamy Tatry z Berlina.
Ciekawe, czy zostawią jeden na pamiątkę, na linię "zero"?
Eksponat jest już ponoć wytypowany i obiecany. Parokrotnie słyszałem zresztą, że nie będzie z tym problemu. A ponieważ w zbiorach jest już i przyczepka do Helmuta to także i na taki pojazd można w swoim czasie liczyć.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 16 lis 2006, o 16:10

Torney pisze:to może autor zechce, by artykuł ukazał się u nas w dziale Technika i Komunikacja?
Autor obawia się, że artykuł w postaci jak dla "Świata Kolei" byłby dla większości forumowiczów zwyczajnie niestrawny. Może pomyślec jednak nad wersją bardziej przystępną dla ogółu, ale to nieprędko.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 16 lis 2006, o 22:44

mirekjot pisze:
Torney pisze:to może autor zechce, by artykuł ukazał się u nas w dziale Technika i Komunikacja?
Autor obawia się, że artykuł w postaci jak dla "Świata Kolei" byłby dla większości forumowiczów zwyczajnie niestrawny. Może pomyślec jednak nad wersją bardziej przystępną dla ogółu, ale to nieprędko.

Czytałem. Nie ma się czego obawiać. Naprawdę bardzo interesujący i właśnie przez te niby "niestrawności" wnoszący mnóstwo fajnych szczegółów do opowieści o poczciwych enkach. Zachęcam więc do publikacji w pierwotnej wersji.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 16 lis 2006, o 23:46

Przypomniały mi się dwie anegdotki:
Pierwsza z czasów gdy kasowniki typu dziurkacz (które zastąpiły Kraki) zostały zastąpione takimi czerwonymi, elektronicznymi, drukującymi cyferki.
Tramwaj nr 3. Przystanek Krasińskiego przy księgarni. Kierunek L. Arkoński. Wsiadamy z dwoma kolegami. Dominik wkłada bilet do kasownika, zbliża do niego twarz i mówi "jedną średnią peperoni". Na następnym przystanku wpada kolega Radosław z kartonem pachnącym pizzą. "Kto zamawiał średnią peperoni?!".
W wagonie konsternacja. Jakaś kobieta mówi głośno: - To tak teraz można?
Odbieramy pizzę. Płacimy. Zajadając wśród nieco zdumionych pasażerów jedziemy sobie dalej.

I jeszcze numer powtarzany parokrotnie. Ekipa z Niebuszewa jedzie 71 (poprzenik linii B) "do miasta". Łobuzujemy na tyle pojazdu. Przekładamy np. tablicę z numerem linii tak, że z zewnątrz widać tylko napis zjazd do zajezdni klonowica. Na dolnym odicnku Chopina do autobusu biegnie jakaś kobiecina. Wszyscy już wsiedli, drzwi lada moment się zamkną. Staje zziajana przez ostatnimi drzwiami i nieco zdezorientowana pyta: -Chłopcy! Jaki to autobus?
- Ikarus - śmieje się kolega Wojtek.
Psssss. Drzwi zamykają się i jedziemy dalej. Cel: sklep Krasnal na Krzywoustego, gdzie ponoć są nowe miniżołnierzyki.

Ech... dawne czasy:)
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 17 lis 2006, o 18:42

Krasiu pisze:
mirekjot pisze:
Torney pisze:to może autor zechce, by artykuł ukazał się u nas w dziale Technika i Komunikacja?
Autor obawia się, że artykuł w postaci jak dla "Świata Kolei" byłby dla większości forumowiczów zwyczajnie niestrawny. Może pomyślec jednak nad wersją bardziej przystępną dla ogółu, ale to nieprędko.

Czytałem. Nie ma się czego obawiać. Naprawdę bardzo interesujący i właśnie przez te niby "niestrawności" wnoszący mnóstwo fajnych szczegółów do opowieści o poczciwych enkach. Zachęcam więc do publikacji w pierwotnej wersji.
Ja też czytałem i jest naprawdę super, w dodatku te klimatyczne zdjęcia... Bardzo prosimy, chyba że sprawy praw autorskich nie pozwalaja na zamieszczenie go w oryginalnej postaci.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 18 lis 2006, o 20:42

Też chciałbym to zobaczyć w Sedinowych artykułach. Będzie :?:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Nowa zajezdnia?

Postautor: RychO » 11 gru 2006, o 23:03

Niedawno na pomorzańskiej pętli widziałem skład z wyświetlonym napisem: "Zajezdnia Woj. Polskiego" Może by tak zorganizować wycieczkę i pooglądać tramwaje pancerne :lol:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 14 sty 2007, o 13:26

Przedwczoraj jechałem czesko-berlińskim żółtkiem. Bardzo ciekawe dźwięki wydaje i nieco nim po naszych torowiskach telepie. I ciągle napis: jazda próbna. Ciekawe, czy wrosną w Nasze Miasto?
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

SZCZECIŃSKIE AUTOBUSY I TRAMWAJE....

Postautor: KlemensII » 16 sty 2007, o 10:46

Myślę,że wrosną w Nasze miasto.Poza kolorem i przegubem niczym nie różnią się zewnętrznie od naszych kancistych wagoników.Gdyby to były te niskopodłogowce co latają po Berlinie , czy też Warszawie, a do tego elektroniczne rozkłady jazdy. Oj romarzyłem się.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 20 sty 2007, o 12:12

A te żółtki to mruczą z zadowolenia, że po Naszym Mieście na starość jeżdżą, czy wyją z tęsknoty za Berlinem :?: Albo.... coś tam, coś tam.... tyrystorowego mają (podobno przy hamowaniu zwraca prąd do sieci) :idea:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron