osiedle Arkońskie

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
AnnaMalgorzata
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2004, o 19:44
Lokalizacja: Szczecin

osiedle Arkońskie

Postautor: AnnaMalgorzata » 14 maja 2004, o 19:51

Najlepiej mi się tam odpoczywa. Zgoda jest dużo innych, piękniejszych miejsc... ale takiego widoku na miasto, na tą powodź zieleni, którą tylko stamtąd widać (a dokładnie z górnych pięter wieżowca przy Wiosny Ludów :-)) nie ma nigdzie.. nawet w Caffe 22 ...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 maja 2004, o 14:14

zdjęcia ! zdjęcia !
Gość

Postautor: Gość » 15 maja 2004, o 16:36

I proponuje szeroko powiadomiæ, ¿e Wie¿a Qistorpa nie powinna byæ zwana "Wie¿± Goeringa" (spotka³em siê z tak± wersj±).
PS. Ma kto¶ jeszcze zdjêcia Groty Goeringa w Zdrojach? Ja mam (z lat 70-tych)! Muszê je odnale¼æ...
Gość

Postautor: Gość » 16 maja 2004, o 14:02

dobra.. jak tylko wreszcie obire je wywolanie :-) to je udostepnie
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 28 maja 2004, o 00:09

Prosimy o dodanie zdjęć groty z lat 70. !!!! ja też zdjęcia panoramy Szczecina... !!!!!
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
stopstop
Posty: 33
Rejestracja: 11 lip 2004, o 17:50

Postautor: stopstop » 11 lip 2004, o 18:20

Arkońskie to bardzo frapujący obiekt... prosektorium przy Broniewskiego. Funkcjonuje jeszcze?
Gość

Postautor: Gość » 11 lip 2004, o 20:15

tak. caly czas.. ale naprawiony jest plot i uporzadkowane te groby co byly obok :-)
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 lip 2004, o 00:53

A podobnież już jest nieczynne... ??!!?? Ostatnio kilka osób tam było i pomieszczenia wyglądały na opuszczone od niedawna...
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 17 lip 2004, o 08:29

ju¿ od kilku m-cy opuszczone. budynek chce przej±æ pobliski ko¶ció³
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 21 lip 2004, o 20:02

Jak zwykle pazera na wszystko - podobnie stało się z parkiem koło szkoły kleryków (a dawniej giełdy samochodowej...)... Pytanie za co? i dlaczego? A może by przekazali je nam na miejsce spotkań, czy coś w tym stylu... ?
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 24 lip 2004, o 21:53

Anonymous pisze:I proponuje szeroko powiadomić, że Wieża Qistorpa nie powinna być zwana "Wieżą Goeringa" (spotkałem się z taką wersją).
PS. Ma ktoś jeszcze zdjęcia Groty Goeringa w Zdrojach? Ja mam (z lat 70-tych)! Muszę je odnaleźć...
Grota też nie powinna być nazywana Grotą Goeringa, bądźmy konsekwentni w poprawnym nazewnictwie.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 4 sie 2004, o 18:53

Prosektorium jest nieczynny od kilku lat, nawet wejścia zostały zamurowane z 3 lata temu, wiec nierozumiem poprzednich wpisóów. Mieszkam na osiedlu Arkońskim na górnej częsci Wiosny Ludów i potwierdzam pierwszy wpis iż z dachów tych bloków jest najpiekniejszy widok. Nawet nietzreba wchodzic na dach by ujrzec panorame Szczecina. Pozdrawiam Anne Małgorzate.
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 26 wrz 2004, o 14:06

Co do prosektorium... Ta przedwojenna kaplica, gdzie mieściło się przed laty prosektorium Zakładu Medycyny Sądowej, nadal należy do PAM-u. Interesowało się nią firma pogrzebowa, jednakże okazało się, że w planie zagospodarowania przestrzennego widnieje on jako zabytkowy obiekt sakralny. Stąd też firma ta nie może tu działać i wolę przejęcia budynku wyraziła pobliska parafia pw. Św. Kazimierza.
Dla ochrony budynku przed dewastacją zamurowano wszystkie wejścia, prócz jednych, jedynych zabitych drzwi. Znajdują się jednak amatorzy (głównie denaturatu i taniego wina), którzy co pewien czas dostają się do wnętrza, gdzie stoją jeszcze cztery stoły sekcyjne, jest chłodnia na preparaty. Na piętrze znajdują się pozostałości po systemie wentylacji (zrobiłem zdjęcia). Piwnica ma osobne, zamurowane wejścia z zewnątrz. Płot okalający prosektorium ma wiele dziur, tak więc wokół spotkać można wielu lubiących tanie trunki.
W ogóle park Chopina jest ciekawy. Można tam znaleźć wieżę ciśnień oraz pięć szczelin przeciwlotniczych (zabepieczonych). Pod pętlą autobusową linii B i 78 znajduje się kolejny schron (również zabezpieczony). Zamurowana szczelina jest też na terenie akademika AR Arkona i na stadionie naprzeciwko. Jest jeszcze szczelina w głębi osiedla, k. byłego zakładu sióstr Magdalenek (nawet w części otwarta, ale zaśmiecona)
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 28 wrz 2004, o 16:49

Porucznik napisał:...Pod pętlą autobusową linii B i 78 znajduje się kolejny schron (również zabezpieczony)...
ciekawi mnie gdzie jest wejscie bo mieszkam na osiedlu Arkońskim juz jakiś czas i nigdy niezauwazylem takiego wejscia
Awatar użytkownika
Graf_Zero
Posty: 10
Rejestracja: 9 lut 2005, o 14:38

Postautor: Graf_Zero » 17 lut 2005, o 16:13

Wejście jest poniżej pętli od strony ulicy biegnącej pod górę. Wokół rosną krzaki ale wejście jest dobrze widoczne.
Z czym problem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości