górki i pagórki na Kaliny

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
AnnaMalgorzata
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2004, o 19:44
Lokalizacja: Szczecin

górki i pagórki na Kaliny

Postautor: AnnaMalgorzata » 14 maja 2004, o 19:57

Ech.. te górki i pagórki piachu i zielska wszelakiego na Kaliny, tam gdzie teraz jest Berti i skryżowanie Santocka-Taczaka-Derdowkiego... tam to się fajnie w "Czterych Pancernych" bawiło.. :-)
Bolek
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2004, o 10:00

Postautor: Bolek » 15 maja 2004, o 10:02

Pamiętam, przez rok tam mieszkałem, były stare ogródki działkowe (koło Berti) i schron.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 maja 2004, o 14:10

My z kolegą na początku lat 80 nazywaliśmy ten treren "Sahara". Może macie jakieś zdjecia ? Nawet fragment w tle ??
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 28 maja 2004, o 00:25

Bolek, o jakim schronie mówisz... ? I gdzie... ?

Busol, po tych terenach to ojciec na motorze jeździł, cross i takie tam... Ale nie pytałem czy gdzieś ma jakieś zdjęcia, mam akurat album ze zdjęciami pożyczony od Babci (żeby zeskanować), może coś znajdę...
.:konger:.

One life. Live it.
Andizet
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2004, o 21:16

Postautor: Andizet » 24 cze 2004, o 22:40

Za moich czasów nazywało się to "Góry piaskowe" (lata 60-te) zaczynały się zaraz za dworcem Turzyn, podobno były to strzelnice przed fortami- Pionier Uebungsplatz
Gość

Postautor: Gość » 25 cze 2004, o 11:35

Konger!
Chodzi mi o bunkier który sie znajdowa³ przy ulicy Jod³owej, tu¿ przy jezdni, na wysoko¶ci obecnej Poczty Polskiej. Pamiêtam, ¿e by³o tam pe³no pot³uczonych butelek i "pachnia³o" siu¶kami. Potem wraz z likwidacj± ogródków dzia³kowych i tworzeniem boiska bunkier zlikwidowano.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 25 cze 2004, o 15:22

Temat ciekawy - nie potrafię namówić mojej znajomej (rocznik 56), której zakazywano tam chodzić, bo tam "działa banda Stacha". Podobno była to prawda... Ja z lat68/72 pamiętam jakieś strzały (strzelnica) i jeździło się tam "cross na rowerach". Jesli chodzi o podziemia - od strony wschodniej Osiedla Przyjaźni, blisko ul. Twardowskiego - są korty tenisowe i jakieś wielkie schrony wbudowane w skarpę.
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 17 lip 2004, o 01:06

To ojciec opowiadał, że w bloku, który stoi przy Jodłowej (tam gdzie poczta) w latach 60. było jeziorko...

A o schron będę go musiał zapytać, jest z rocznika 50. a przez prawie 30 lat mieszkał na Poniatowskiego, może coś będzie pamiętał... Zwykle jak pytam go o jakieś podziemia to zasłania się sklerozą :P albo chwilową amnezją...Pewnie dlatego, żebym po dziurach nie łaził... hihihi...

Co do tego schronu w skarpie - byłem na boisku treningowym Pogoni w roku 1999 i oglądałem tą skarpę, fakt było lato i trochę zielska rosło, ale nic mi się w oczy nie rzuciło godnego uwagi... Skaprę od strony Witkiewicza bo o niej mówię...
.:konger:.

One life. Live it.
renata

kaliny

Postautor: renata » 13 gru 2004, o 22:20

w latach 70-tych sam poczêtek w miejscu gdzie budynek poczty by³y ogródki dzia³kowe , zniszczone zreszt±, pamiêtam chodzili¶my tam piec ziemniaki, bawili¶my siê w chowanego ..... jeziora nie pamiêtam no ale to ponoæ by³o wiele lat wcze¶niej
kong

Postautor: kong » 14 gru 2004, o 00:30

W poprzednim poscie napisalem "w bloku...", oczywiscie mialo byc zamiast obecnego bloku, dopiero teraz dojrzalem blad... A jeziorko (staw?) tam byl, nie mam powodu by ojcu nie wierzyc :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 cze 2005, o 23:42

A co mi tam...
Moze teraz ktoś coś ma ?

Szukam wszystkiego co związane z osiedlami Kaliny i pRzyjaźni - szczególnie włanych zdjęc przedstawiających te tereny "przed' osiedlami.
Takze Świerczewo oraz zdjecia kuli (gazowni) na świerczewie...
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Postautor: Arthur » 28 cze 2005, o 15:33

Konger!
Nie wiem czy to można nazwać schronem czy bunkrem ale miało to niewielkie prostokątne otwory tuż nad ziemią (więc raczej bunkier). Wielkość-może jakieś 3 x 4 metry. Tuż przy jezdni ulicy Jodłowej.

Arthur (były Bolek)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 cze 2005, o 15:40

Arthur pisze:Konger!
Nie wiem czy to można nazwać schronem czy bunkrem ale miało to niewielkie prostokątne otwory tuż nad ziemią (więc raczej bunkier). Wielkość-może jakieś 3 x 4 metry. Tuż przy jezdni ulicy Jodłowej.

Arthur (były Bolek)
A co sie stało z bolkiem. Jak zapomniał hasła możemy przypomniec/zmienić

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron