Historia "Turysty"

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
enfant
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:35

Historia "Turysty"

Postautor: enfant » 1 wrz 2009, o 20:40

Panie i Panowie, wpadła mi do głowy myśl taka: chciałabym zebrać jak najwięcej informacji o swoim ukochanym barze mlecznym "Turysta".
Na Sedinie nie znalazłam jeszcze takiego wątku, więc otwieram nowy:
Czy ktoś wie coś na temat historii tego baru, albo ma jakieś stare zdjęcia, dysponuje wspomnieniami etc?
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Re: Historia "Turysty"

Postautor: babajack » 1 wrz 2009, o 21:42

enfant pisze:Panie i Panowie, wpadła mi do głowy myśl taka: chciałabym zebrać jak najwięcej informacji o swoim ukochanym barze mlecznym "Turysta".
Na Sedinie nie znalazłam jeszcze takiego wątku, więc otwieram nowy:
Czy ktoś wie coś na temat historii tego baru, albo ma jakieś stare zdjęcia, dysponuje wspomnieniami etc?
Moje wspomnienia z " Turysty" , to długa kolejka, trojaki, trzy gary w jednym, jeden gar na zupkę , drugi na ziemniaki z sosem, trzeci na surówkę, czasem koktajl z kwaśnym mlekiem i dżemem w oddzielnej części baru i odzywki typu:" kopsnij facet hajc na ćmagę (daj parę złotych na wino), bo ci napluję w zupę" ... 8)
Awatar użytkownika
juna
Posty: 335
Rejestracja: 9 maja 2006, o 16:18

Postautor: juna » 1 wrz 2009, o 22:47

mała dźwiękowa wizytówka baru jest na www.srodekmiasta.pl - w dziale `kultura środka` i dalej klik w `miejscówkę`.
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 2 wrz 2009, o 16:30

Dobry moment na taki pomysł, jako że ten bar juz nie jest "tym barem".
Kiedyś chodzono tam bo było tanio. Potem wrócono bo okazało się że już nie "jedzie tam peerelem". Teraz chodzą tam studenci bo jest trendy. Nikt nie patrzy czy jest tanio ale czy modnie. Długie workowate swetry, stare niewygodne rowery i bar Turysta.
Bar mleczny upada gdy pojawiają się kotlety schabowe i młoda obsługa.

Chcecie klasyki to zapraszam do Zacisza na Niebuszewie.
To jest bar z klasą.

PS:Polecam ziemniaki z kiełbasą po węgiersku i kompot.
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 2 wrz 2009, o 20:39

Schabowy chyba nie jest jest jeszcze taki zły, ale wyobraź sobie tam kebaba (kebapa), frytki i hamburgery.
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Szaza
Posty: 75
Rejestracja: 26 lis 2006, o 21:46

Postautor: Szaza » 3 wrz 2009, o 15:08

klasykę ''Zacisze''- również polecam. Chodziłem tam na obiadki w latach siedemdziesiątych , wychodziłem zadowolony. Lata mijają a tam niewiele się zmieniło.
enfant
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:35

Postautor: enfant » 3 wrz 2009, o 18:07

Turysta to zawsze Turysta - nieśmiertelna klasyka. Uwielbiam ten klimat ogonków z tacą na blacie i spokojnej konsumpcji schabowych w przerwie obiadowej.
A co mnie tam zadziwia naprawdę - Panie są tak miłe, jakby dopłacano im od uśmiechniętego klienta.

Dla mnie jest to miejsce kultowe - tylko naprawdę nic nie wiem o jego historii, nie mam nawet pojęcia, od kiedy istnieje. Nie mówiąc już o kolejach losu przez lata.
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 7 wrz 2009, o 10:51

Zazdroszczę wam tych studencko - konsumpcyjnych wspomnień ;)...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości