ul. Niedziałkowskiego i KW PPS

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ul. Niedziałkowskiego i KW PPS

Postautor: Słoń_77 » 28 wrz 2010, o 12:08

No akurat strzałka dotycząca warsztatów pokazuje pusty plac . :wink: :roll:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: ul. Niedziałkowskiego i KW PPS

Postautor: maciozw » 28 wrz 2010, o 12:28

Teraz być może jest pusty, ale wtedy była to strefa zamknięta. Garaży też nie ma na zdjęciu (chyba rozebrane).
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: ul. Niedziałkowskiego i KW PPS

Postautor: Słoń_77 » 28 wrz 2010, o 15:31

Teren, który wskazujesz strzałką pt. Warsztaty KW PZPR nigdy nie był zabudowany ani budowlą stałą ani tymczasową. Budynki stały i stoją, jeden tyłem do podwórka Jana Pawła 30 a drugi tyłem do ściany Niedziałkowskiego 21. Obecna brama wjazdowa została zabudowana na początku lat 80-ch, w tym też czasie powiększono garaże oraz przebudowano budynek administracyjny. Patrząc w kierunku bramy od wnętrza podwórka, po lewej stronie znajdowała się stacja paliw. :lol:
Jak wcześniej wspominałem, wyprowadziłem się z tamtej okolicy na początku tal 90-ch a na podwórko, szczególnie narożnikowe: Niedziałkowskiego - Jana Pawła patrzyłem ponad 30 lat. 8)
Ale w sumie gdybyś napisał "Teren Warsztatów ...." to będzie OK. :P
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
maciozw
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2008, o 00:09
Lokalizacja: Niebüshewen-Ösiedlen Piästöwsken
Kontakt:

Re: ul. Niedziałkowskiego i KW PPS

Postautor: maciozw » 28 wrz 2010, o 15:44

Pamięć moja być może płata figle, ale nie do tego stopnia chyba. Nie pisałem o zabudowie, ale o strefie zamkniętej. Było tam ogrodzenie i chyba można było bokiem pod ścianami budynku przechodzić od podwórka z Niedziałkowskiego na Jedności (ale tego w 100% nie jestem pewien). Niemniej chodzi o to, że teren ten był niedostępny, a czy były tam budynki, wiaty, campingi, lub lądowisko dla helikopterów to inna sprawa. Nie upieram się przecież, dla nas to nie miało znaczenia KEEP OUT i koniec :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości