Identyfikacja miejsca.

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
donwiki
Posty: 7
Rejestracja: 8 sty 2010, o 10:32

Identyfikacja miejsca.

Postautor: donwiki » 15 sty 2012, o 14:52

Witam, przeglądając rodzinne zdjęcia natknąłem się na fotografie mojego nieżyjącego już dziadka i napis na odwrocie: "Drogiej córce Wandzi ofiaruję zdjęcie wykonane w m-cu lipcu 1945 roku w zburzonym Szczecinie". Zbyt wiele w tle nie widać, ale może jakieś sugestie co do miejsca wykonania fotografii. Widać kawałek kamienicy i chyba tramwaj...
Szczecin lipiec 1945
Szczecin lipiec 1945
tomekszcz91
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2012, o 23:10

Re: Identyfikacja miejsca.

Postautor: tomekszcz91 » 16 sty 2012, o 23:14

Według mnie może to być skrzyżowanie Jagielońskiej i Boh. Warszawy.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Re: Identyfikacja miejsca.

Postautor: mirekjot » 16 sty 2012, o 23:45

donwiki pisze:Witam, przeglądając rodzinne zdjęcia natknąłem się na fotografie mojego nieżyjącego już dziadka i napis na odwrocie: "Drogiej córce Wandzi ofiaruję zdjęcie wykonane w m-cu lipcu 1945 roku w zburzonym Szczecinie". Zbyt wiele w tle nie widać, ale może jakieś sugestie co do miejsca wykonania fotografii. Widać kawałek kamienicy i chyba tramwaj...
rk 001.jpg
Tak, to kawałek doczepy tramwajowej. Ciekawe jest jednak to, co ona tam robi, jeśli rzeczywiście zdjęcie zrobiono w lipcu 45. Pierwszą linię tramwajową uruchomiono 12 sierpnia 45. Więc albo stoi ona tam od kwietnia, porzucona w jakimś momencie ewakuacji miasta, albo jest to operacja zbierania porzuconych wozów z ulic i ściągania ich do zajezdni. Tak, czy inaczej, szkoda, że nie widać więcej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości