Marki narzędziowe ze Stoczni Szczecińskiej

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Marki narzędziowe ze Stoczni Szczecińskiej

Postautor: Domino(*) » 20 maja 2012, o 13:00

Pytanie raczej do starych pracowników :) Chciałbym wiedzieć co oznaczają skróty literowe na markach narzędziowych z byłej Stoczni Szczecińskiej - mianowicie:

WT
TR
KW

Czy kształt marek również miał jakieś znaczenie - trójkąt, kwadrat, szcześciobok?

Pozdrawiam
Poszukuję wszelkich przedmiotów, dokumentów, zdjęć związanych z Policami (Pölitz) oraz okolicami. Posiadam sporą kolekcje "stettinaliów" na wymiane.
Awatar użytkownika
skoda
Posty: 15
Rejestracja: 7 kwie 2009, o 19:11
Lokalizacja: Stettin-Scheune

Re: Marki narzędziowe ze Stoczni Szczecińskiej

Postautor: skoda » 20 maja 2012, o 13:58

kolego pracowałem w Stoczni w latach 1977 do 1982 na wydziale W5(wyposażenie na statkach),
dwie pierwsze literki oznaczają wydział a póżniej były cyfry , każdy wydział miał swoją narzędziownie i można było za te marki wypożyczyć narzędzia które są Ci potrzebne do danej roboty na statku.Jeśli dobrze pamiętam to na metalowym kółku miałem chyba 10 marek narzędziowych.
Co do kształtu marek to nie pamiętam ale u mnie na W5 były okrągłe.
Pozdrawiam.
Stettin
Scheune
Szeligowskiego
Awatar użytkownika
Domino(*)
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2005, o 19:25

Re: Marki narzędziowe ze Stoczni Szczecińskiej

Postautor: Domino(*) » 20 maja 2012, o 21:22

Dzięki !

Żeby nie być gołosłownym - jedna z marek. Czekam w takim razie na rozszyfrowanie Wydziałów :)

Pozdrawiam
Załączniki
1.jpg
Poszukuję wszelkich przedmiotów, dokumentów, zdjęć związanych z Policami (Pölitz) oraz okolicami. Posiadam sporą kolekcje "stettinaliów" na wymiane.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości

cron