Historia przejścia podziemnego i sąsiednego skrzyżowania ulic Malczewskiego, Rayskiego i Wyzwolenia

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Imsulik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2016, o 10:44
Lokalizacja: Szczecin

Historia przejścia podziemnego i sąsiednego skrzyżowania ulic Malczewskiego, Rayskiego i Wyzwolenia

Postautor: Imsulik » 22 sty 2016, o 11:11

Jestem studentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku budownictwo i przygotowuję pracę dyplomową poświęconą przeprojektowaniu skrzyżowania ulic Wyzwolenia, Malczewskiego i Rayskiego oraz przejścia podziemnego. Poszukuję zdjęć tego miejsca sprzed okresu budowy przejśćia podziemnego, w czasie jego wznoszenia (lata 1979 - 1983) oraz po jego wybudowaniu (lata 1984 - 2000). Przydatne byłyby dla mnie również wszelkie informacje historyczne o tym miejscu a w szczególności o przejściu podziemnym (może ktoś posiada informację od strony konstrukcyjnej samego przejścia).

Bardzo proszę o kontakt za pośrednictwem forum lub na adres prywatny: imsulik@gmail.com :)
Imsulik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2016, o 10:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Historia przejścia podziemnego i sąsiednego skrzyżowania ulic Malczewskiego, Rayskiego i Wyzwolenia

Postautor: Imsulik » 26 sty 2016, o 20:53

Bardzo dziękuje za zdjęcia i każdą wskazówkę udzieloną przez użytkowników tego forum:) Ze swojej srony mogę udostepnić zdjęcia, do których udało mi się dotrzeć oraz artykuł z Kuriera Szczecińskiego z 16 stycznia 1984 roku.
Załączniki
Wnętrze przejścia 1984 (Mirowska N. red., Ławrynowicz J. red. Szczecin, Wydawnictwo Promocyjne Albatros, Szczecin 2008.jpg
Widok na hotel Neptun - na pierwszym planie przejście (Mirowska N. red., Ławrynowicz J. red. Szczecin, Wydawnictwo Promocyjne Albatros, Szczecin 2008).png
al. Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa(1985-1990) (P. Zieliński, Szczecin ostatnie sto lat).jpg
al. Wyzwolenia 1988 (  Białecki T. red.  Encyklopedia Szczecina. Tom 2. P-Ż, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin 2000).jpg
Kurier Szczeciński, 16_01_1984, nr 11 (11894) strona 8.pdf
Artykuł z Kuriera Szczecińskiego
(1.12 MiB) Pobrany 420 razy
wmaj2
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2011, o 14:54

Re: Historia przejścia podziemnego i sąsiednego skrzyżowania ulic Malczewskiego, Rayskiego i Wyzwolenia

Postautor: wmaj2 » 31 sty 2016, o 17:11

Budowa ciągnęła się latami. Po zakończeniu wyszło to, co wyszło. Potworek który ani nie poprawiał rozwiązań komunikacyjnych w tamtym miejscu, ani nie był żadnym wielkim pomnikiem budowlanym. Podobno była to wprawka do budowy takiego przejścia pod Bramą Portową.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości