Szczecin z przymrużeniem oka

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Szczecin z przymrużeniem oka

Postautor: sacek » 10 sie 2004, o 21:55

Będąc niedawno u znajomych w Podjuchach zobaczyłem w okolicy ul. Korczaka (nie wiem gdzie dokładnie to było) zwykły znak drogowy : żółty trójkąt z wykrzyknikiem, a pod nim... znak drogowy "Uwaga pies". Zdziwiło Chwilę później zobaczyłem podobny znak, tyle że z napisem "Uwaga piesi". Pomyśliłem, że to w pierwszym znaku "i" się gdzieś zapodziało, gdyby nie to, że to na drugim znaku ktoś dopisał "i" markerem. Tak więc dowiedziałem się o istnieniu nowego znaku drogowego "Uwaga pies" :) Czy ktoś zna jeszcze takie "rodzynki" w Szczecinie :?:
Gość

Postautor: Gość » 11 sie 2004, o 13:02

Na ³asztowni ko³o siedziby jakiego¶ zakonu (dok³adnego adresu nie pamiêtam - za mostem D³ugim w lewo a potem w prawo) jest znak "Uwaga ptaki". Przy bramie g³ównej Cmentarza Centralnego spostrzeg³em niedawno znak "Uwaga ¿aby"
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 11 sie 2004, o 14:31

na podworku przy mojej kamienicy sa znaki typu: 'tylko chamidlo wyprowadza psa na plac zabaw', 'kierunek wyprowadzania psow' itp.
zrobie fotki w wolnej chwili i machniemy moze jakas smieszna kategorie, jak powstanie galeria szczecina powojennego
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 sie 2004, o 15:07

keson pisze:zrobie fotki w wolnej chwili i machniemy moze jakas smieszna kategorie, jak powstanie galeria szczecina powojennego
Myślę, że to na tyle ciekawe, że nie musimy czekać na galerię...
Może nie ciekawostki tylko "śmiesznostki"...
Gość

Postautor: Gość » 11 sie 2004, o 17:04

Je¶li chodzi o znaki, to szczytem "¶mieszno¶ci" jest znak ograniczenia prêdko¶ci do 70 km/h na Mo¶cie Pionierów.
Po co budowaæ takie fajne mosty, po 3 pasy ruchu - i ograniczaæ tam prêdko¶æ?
Bez sensu.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 12 sie 2004, o 19:24

Ciekawa jest też sprawa Pilchowa - wieś, której jedna część należy do Szczecina, a druga do Pilchowa. Ten, kto prowadził granicę pomiędzy powiatem szczecińskim, w którym znajduje się Szczecin-Pilchowo, a polickim, czyli tam, gdzie jest Pilchowo-Pilchowo, chyba w tym celu został zbudzony w środku nocy po wyjątkowo ciężkiej imprezie :D
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 sie 2004, o 21:26

A osiedle Robotnicze w Policach administracyjnie należące do Szczecina ???
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 13 sie 2004, o 00:04

A kto pamięta owce na oś. Zawadzkiego?
Dokładnie na ul. Szafera. To było na początku lat 80-tych.
Regularne stado owiec (ze 100 sztuk przynajmniej :D ) było przeganiane codziennie od strony Bezrzecza-Krzekowa w okolice toru kolarskiego, na "łąkę" między garażami na Szafera, a poligonem.
Owce miały swoje ścieżki, domyślam się że chadzały tam jeszcze przed wybudowaniem bloków, a po ich wybudowaniu specjalnie sobie nie przeszkadzały i dalej chodziły - tym razem między blokami.
Po boiskach, placach zabaw...
Trwało to conajmniej ze dwa lata. A jak ładnie beczały... :D
Pozdrawiam - Sławek
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Porucznik
Posty: 104
Rejestracja: 23 maja 2004, o 00:52
Lokalizacja: Naugard koło Stettina

Postautor: Porucznik » 13 sie 2004, o 08:50

Przez ul. Chopina do dziś ktoś przegania kozy, które potem pasą się w pobliskim parku koło budynków AR. Śmieszy widok zwierząt blokujących ruch na tej drodze...
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 13 sie 2004, o 20:42

Pewien mieszkaniec Dąbia opowiadał mi, że niemal do lat 70-tych w tamtejszych domach (także tych zbliżonych do centrum) trzymano trzodę chlewną, czyli świnie (o owcach nie mówił). Podobno dopiero jakiś oficjalny zakaz położył temu kres. I komu to przeszkadzało ;)?
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 15 sie 2004, o 16:47

Gdzieś w centrum miasta (nie pamiętam dokłądnie gdzie, było to dosyć dawno temu) zauważyłem tabliczkę "nie depatać trawy" na małym kawałku piaszczystej powierzchni, na której oprócz piasku nie było nic, a trawy to już w szczególności :D
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 1 wrz 2004, o 11:16

ze dwa lata temu przy katedrze, idąc od strony zamku, była wielka tablica z napisem UWAGA!TEREM ZAGROŻON WŚCIKLIZNĄ. Na tle katedry robiło to dość niersamowite wrażenie
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 1 wrz 2004, o 14:25

W ogródku domu na rogu Łukasińskiego i Samosierry stoi na drzewie sztuczny żołnierz :D
Chyba mieszka tam jakiś były wojskowy, bo jako osłona śmietnika stoi tam pomalowana na biało-czerwono... budka wartownicza :D

Warto zobazyć! :D

Pozdrawiam - Sławek
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
kulfonez
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2004, o 18:58
Lokalizacja: Jak to skąd? SZCZECIN

Postautor: kulfonez » 1 wrz 2004, o 17:48

Na ulicy łuczniczej w jednym z ogródków, są postawione miniaturki pominika "3 orłów" teatru letniego i czegoś jeszcze tylko ze nie pamietam, wyglada to ciekawie nawet :)
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 2 wrz 2004, o 01:45

Swego czasu wielokrotnie widzialem spacerujace dziki, wzdłuż a niekiedy w poprzek Bogumińskiej. Tuż za stacją paliw Orlen'u. Widok całkiem jak w lesie, a to tylko ogrody działkowe. Ostatnio juz ich nie ma.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości