Tożsamość mieszkańców Szczecina

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 20 sie 2008, o 12:31

Tak tylko troszeczkę, bo jedni by chcieli abyśmy byli tymi lub tamtymi a najlepiej siamtymi. A My chcemy być szczecinianinami, polakami, i europejczykami, kolejność każdy może sam dobrać. :D
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
2pac
Posty: 29
Rejestracja: 5 wrz 2007, o 14:26

Postautor: 2pac » 4 wrz 2008, o 12:00

dla mnie obojętnie jaka flaga tu bedzie wisiec najwazniejsze aby miasto sie rozwijało i mieszkańcy równiez .Patriotyzm to przekonanie ze twój kraj przewyzsza pozostałe poniewaz ty sie w nim urodziłes
Awatar użytkownika
art_deco
Posty: 25
Rejestracja: 25 mar 2006, o 17:07

Postautor: art_deco » 25 wrz 2008, o 09:07

Być może wkrótce się wszystko wyjaśni:
Polska będzie musiała oddać Szczecin Niemcom?

Zaproponowana przez Polskę ustawa reprywatyzacyjna umożliwi Niemcom wysuwanie roszczeń względem należących do Polski terytoriów, położonych na zachód od Odry - obawia się "Nasz Dziennik".

Według gazety, autor wspomnianego dokumentu - polskie ministerstwo skarbu - powołał się w jego treści na Umowę Poczdamską z 2 sierpnia 1945 roku. Zgodnie z nią do Polski zalicza się tereny leżące na wschód od Odry (aż do jej ujścia), tymczasem Szczecin leży na zachód od tej rzeki. Czyli stosując tę wykładnię, Polska albo musi oddać Szczecin, albo wypłacić Niemcom odszkodowania.

Zdaniem pracownika IPN, historyka dr. Bogdana Musiała, powołanie się w proponowanej przez polski rząd ustawie reprywatyzacyjnej na Umowę Poczdamską z 2 sierpnia 1945 r. jest wielkim błędem. Odpowiednia interpretacja tego zapisu może bowiem doprowadzić do lawinowych żądań zadośćuczynienia dla wszystkich Niemców zamieszkałych dawniej w Szczecinie i na terenach położonych na zachód od Odry, a obecnie należących do Polski.

Na pytanie "Naszego Dziennika", jak to się stało, że w Poczdamie zapomniano o Szczecinie, dr Musiał stwierdził, iż Stalin już wcześniej, bo 20 lutego 1945 r., wytyczył granice i podjął decyzję o tym, że Szczecin będzie polskim miastem. Jednak podczas obrad poczdamskich najprawdopodobniej po prostu o tym zapomniał.
Myślę, że niektórzy będą usatysfakcjonowani :lol:
www.pomorski.blogspot.com / www.fabryka.police.info.pl / www.police750.blogspot.com
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Tożsamość mieszkańców .....

Postautor: KlemensII » 26 wrz 2008, o 08:47

Myślę, że ta radość niektórych szybko minie , gdy bandy młodych neofaszystów będą , przy cichym wsparciu BND oraz Urzędu Ochrony Konstytucji /niemieckiej bezpieki/, wybijać szyby w mieszkaniach Polaków. Następnym etapem będzie 5 minut na spakowanie i wynocha do Księstwa Warszawskiego /bo tyle tej Polski pozostanie przy braku odpowiednich zabezpieczeń prawnych, braku liczącej się gospodarki i braku przyjaciół. Na szczęście ,ja mam już swoje lata, więc już tego nie doczekam. No ,ale niech inni mają tę satysfakcję.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 26 wrz 2008, o 09:22

na szczescie sprawa juz została wyjasniona i nic nikomu nie grozi...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 26 wrz 2008, o 12:24

Busol pisze:na szczescie sprawa juz została wyjasniona i nic nikomu nie grozi...
Jeśli różne "tęgie głowy" płodzą nam wciąż jakieś legislacyjne bzdury, to czy aby napewno nic nam nie grozi? Trocszku czujności nam maluczkim nie zawadzi. W tzw. własnym, dobrze pojętym interesie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości