zawalony most

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

zawalony most

Postautor: Bartez » 8 maja 2004, o 16:12

ciekawym miejscem jest (może sie wydawac smieszne) czesciwo zawalony most niedaleko Gontynki
jadąc ulica Szczaniecką przed wiaduktem po prawej stronie

słyszałem ze kiedys został on wysadzony - ile w tym prawdy niewiem

ogolnie mowiac okolica zaniedbana pelno smieci i innego "Sztynksu"
czasami wraz z kumplem "Justusem" łazimy torem prowadzacym ze stacji Niebuszwo do Stoczni i oglądamy to co tam jeszcze pozostalo , czyli jedno przeslo i przyczółek

PS jesli chodzi o te miejsca to postaram sie jakies fotki porobic
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: kicikk » 15 maja 2004, o 15:21

ahhh...ja mam kilka zdjec tego mostu (zrobionych w 2001)...no ale jak sie admin wreszcie wezmie w garsc i stworzy mozliwosc wrzucania zdjec do postow to powrzucam :) Poki co...zostaje nam czekac :)
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: kicikk » 15 maja 2004, o 15:59

wrzuciłem jedno zdjęcie tego mostu:


http://kicikk.republika.pl/Vulcanstrass ... rasse1.jpg
Ostatnio zmieniony 28 maja 2004, o 23:32 przez kicikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Postautor: Gość » 15 maja 2004, o 16:32

Zdjêcie ca³kiem niez³e. Okolica rzeczywi¶cie jak z horror-science-fiction (w³±¶nie wymysli³em nowy gat. literacki!?), sam my¶la³em o fotkach tego rejonu (s± tam i inne ciekawe widoczki). Jako cz³ek upierdliwy i w drogownictwie (tak¿e) szkolony zwracam uwagê na b³±d w nomenklaturze: MOST to mo¿e byæ nad Regalic± (czyli zawsze nad czym¶ mokrym), a nad drog±/torami kolejowymi to jest zawsze WIADUKT (nie myliæ z akweduktem, co to nimi Rzymianie /i nie tylko/ wodê prowadzili). Uff! Alem, siê wym±drzy³! - ale to po to, aby by³o ja¶niej i oczywi¶ciej.
Temat naszych mostów i wiaduktów to mo¿e byæ " ¿y³a odkryæ" - czy kto¶ s³ysza³ np. o zdjêciach mostu pontonowego, którym jako pierwszym dociera³o siê na Lewobrze¿e w 45r.? Pamiêtam, ¿e opisywa³ go P.Zarêba, ale nie pamiêtam, czy by³o to zdjêcie. Szukajmy!
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 28 maja 2004, o 00:16

W wolnej chwili spojrzę w książki, może coś znajdę...
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości