nieistniejacy most kolejowy na Regalicy

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Gość

nieistniejacy most kolejowy na Regalicy

Postautor: Gość » 9 maja 2004, o 13:10

Po mo¶cie kolejowym na Regalicy zosta³y tylko przyczó³ki, widoczne one s± z nowego mostu zaraz obok wysypiska popiolu z elektrowni, czy ktos ma wiecej informacji na ten temat, i czy warto bylo by umiescic zdiecia w galerii podobnie jak zdjecia nieistniejacego mostu Dworcowego.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 9 maja 2004, o 14:12

Myślę, że warto umieścić te zdjęcia... Jeśli dobrze pamiętam, na którejś stronie o Puszczy Bukowej, są zdjęcia jak most ten jeszcze istniał... W latach 80. przy jednym z przyczółków była zacumowana barka, która niedługo potem zatonęła na środku kanału...

Jeśli spojrzysz na stare plany Sz-na to zobaczysz przebieg linii kolejowej...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Justus
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2004, o 11:37
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Justus » 9 maja 2004, o 20:28

dzieki za wiadomosc i pozdrawiam :o)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 10 maja 2004, o 00:19

konger pisze:Myślę, że warto umieścić te zdjęcia...
Hmmm Admin czuwa ! Ręce w góre chętni do zrobienie zdjęć...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 10 maja 2004, o 15:50

Jakktoś mi pożyczy cyfraka na tydzień lub 2 to będziemy mieli pełno ciekawych fotek... Ale bez cyfraka to mnie koszty pogrążą... :(
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 10 maja 2004, o 17:53

dawaj zagadamy z michem moze pozyczy wtedy bysmy sie ustawili np rowerkami i bysmy posmigali po miescie i porobili foty ??
troche dla nas na www a troche na Sedine
co Ty na to Kong ??
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 10 maja 2004, o 22:39

Niom można by... Jeszcze jakby ew. Hubix pożyczył swoją to byłoby więcej zdjęć...
.:konger:.

One life. Live it.
Awatar użytkownika
kicikk
Posty: 110
Rejestracja: 7 maja 2004, o 17:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: kicikk » 15 maja 2004, o 15:54

Na mojej nieistniejącej już stronie (www.szczecin.w.pl) znalazłem takie zdjecie:
Obrazek

Podpisane jest jako Oderbrücke 1936 ale próbując się wpatrzyć w scenerię nie widzę tam żadnej zabudowy (tej z okolic dworca głównego oczywiście)...więc dlatego mogę wnioskować, że to właśnie ten most na Regalicy. Nie wiem, może się mylę. Jak tak to przepraszam :)
Adam_R
Posty: 167
Rejestracja: 27 maja 2004, o 21:34

Postautor: Adam_R » 27 maja 2004, o 21:52

to link do przedwojennego zdjecia http://pp93.no-ip.info/%7Eadr/stacje.htm

Mysle ze foto w poscie wyzej to prawa odnoga rzeki ( patrzac z mostu pionierow ), wyglada na zwodzony a ta strona rzeki odbywa sie zegluga. Na moim foto widac konstrukcje stala ( to jest slabej jakosci ale widzialem dobrej na ktorej wyraznie bylo widac ze to lewa strona rzeki ).
Barka stala jeszcze w latach '90, pamietam ja ze spacerow.
Moze juz niedlugo beda foto przyczolkow robione z wody, w miare mozliwosci postaram sie wejsc na wysepke pomiedzy kanalami, moze sa jakies pozostalosci torow. Czekam na zwodowanie lodki znajomego...
www.puszczabukowa.prv.pl
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 27 maja 2004, o 23:05

Być może to most na prawej odnodze Regalicy (ale wtedy musieliby wyburzuć środkowe podpory - bo w tej chwili ich nie widać...) albo to jest most linii kolejowej Szczecin - Wrocław... Nie wiem, mogę się mylić, fajnie, jakby ktoś znający temat mógł się wypowiedzieć...
.:konger:.

One life. Live it.
Gość

Postautor: Gość » 4 cze 2004, o 19:46

Oto obiecane foty z wodnej wyprawy: http://pp93.no-ip.info/%7Eadr/motorowkamaj2004.htm
peter
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2004, o 00:22

Postautor: peter » 4 cze 2004, o 21:31

Ta fotka to nic innego jak most na Odrze przed Dworcem Głównym i to z lokomotywą BR 38 3244. Na dobrej fotografi (patrz "Eisenbahnenn in Pomern") widać w lewym górnym rogu zabudowę Łasztowni.
Mam rysunki tych mostów (bo była dwa o bliżniaczej konstrukci) o których tu jest mowa na linii Szczecin - Stargard. Ten na przedwojennej fotce to pierwszy od strony Zdrojów o szerokości przęsła 92m. Drugi była nad regalicą krutszy 76m ale posiadał dodatkowe przęsło obrotowe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości