Wyburzanie budynków przy ul. Narzędziowej

Dyskusje na temat powojennego Szczecina.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Wyburzanie budynków przy ul. Narzędziowej

Postautor: Piotr-Stettin » 29 mar 2007, o 00:45

Ostatnia będąc na rowerze zauważyłem coś bardzo smutnego...Zabrali się za wyburzanie starych fabrycznych budynków przy ul. Narzędziowej :cry: Wyburzyli już jeden budynek - załączam zdjęcie z zeszłego roku, aby było wiadomoo który chodzi...i wszystko wskazuje na to, że na tym nie koniec... :cry: Zdaje się, że w PRLu była tam fabryka narzędzi, a przed wojną? Jeżeli jest gdzieś o tym wątek i zdjęcia to proszę o linki.
Załączniki
Tak to na razie wygląda...Zdjęcie zrobione tel.
Tak to na razie wygląda...Zdjęcie zrobione tel.
A tego budynku już nie ma :(
A tego budynku już nie ma :(
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Postautor: maciulka » 30 mar 2007, o 10:04

Kilka lat temu (7) pracowałam w tej fabryce jako księgowa, sekretarka. To była moja pierwsza praca po studiach. Ta "firma" była bardzo oryginalna -chyba lepiej powiedzieć zakład - nie było tam ani jednego komputera, wszystkie księgowania robiło się ręcznie na księgach o stronach wielkości A3 - tzw. amerykankach, pisało się na starych metalowych maszynach do pisania! Pracowało tam ok. 80 osób, produkowaliśmy oczywiście narzędzia i co ciekawe niezależnie od wieku, wykształcenia, stażu pracy, wszyscy zarabialiśmy po 500 zł. Taka niecodzienna w tych czasach komuna. Myślę, że już nigdzie tak nie ma. Tam również już nie, gdyż w 1999 roku fabryka upadła i była w stanie likwidacji chyba aż do tego momentu, skoro ją teraz rozbierają. Jednak z tego co widać na fotografiach, to rozbierane są tylko stare budynki, a co z biurowcem?
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Re: Wyburzanie budynków przy ul. Narzędziowej

Postautor: quistorp » 30 mar 2007, o 18:22

Piotr-Stettin pisze:Ostatnia będąc na rowerze zauważyłem coś bardzo smutnego...Zabrali się za wyburzanie starych fabrycznych budynków przy ul. Narzędziowej :cry: Wyburzyli już jeden budynek - załączam zdjęcie z zeszłego roku, aby było wiadomoo który chodzi...i wszystko wskazuje na to, że na tym nie koniec... :cry: Zdaje się, że w PRLu była tam fabryka narzędzi, a przed wojną? Jeżeli jest gdzieś o tym wątek i zdjęcia to proszę o linki.

...[Zdaje się, że w PRLu była tam fabryka narzędzi, a przed wojną?]...
Tuż po wojnie częsci do maszyn rolniczych.Potem narzędzia do obróbki ręcznej. Przed wojną była to fabryka krochmalu (zy mączki ziemniaczanej?)
Quistorp
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 31 mar 2007, o 01:57

Stoi tam (a może trzeba już powiedzieć, że stał) budynek na którego bocznej ścianie był wielgachny napis w rodzaju "Program PZPR programem narodu". Świetnie go widać z okien pociągu do/z Stargardu. Na terenie fabryki znalazłem jeszcze sporo tego typu haseł. Niestety, to nie ja robiłem zdjęcia. O tym wielkim napisie syndyk mówił, że próbowali go zamalować ale i tak zawsze wyłaził na wierzch.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 31 mar 2007, o 12:52

Krasiu pisze:Stoi tam (a może trzeba już powiedzieć, że stał) budynek na którego bocznej ścianie był wielgachny napis w rodzaju "Program PZPR programem narodu"
i "PARTIA siłą kierowniczą państwa socjalistycznego" :D. Załączone zdjęcia są zeszłoroczne. Zdaje się, że ten budynek również idzie do wyburzenia. Co do biurowca, który chyba został zbudowany w komunie i znajduje się po lewej stronie - zaraz od wjazdu na teren zakładów to ciągle tam stoi. Zresztą tam są jakieś różne firmy.
Załączniki
P1030811.jpg
P1030818.jpg
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 31 mar 2007, o 13:21

Piotr-Stettin pisze:
Krasiu pisze:Stoi tam (a może trzeba już powiedzieć, że stał) budynek na którego bocznej ścianie był wielgachny napis w rodzaju "Program PZPR programem narodu"
i "PARTIA siłą kierowniczą państwa socjalistycznego" :D. Załączone zdjęcia są zeszłoroczne. Zdaje się, że ten budynek również idzie do wyburzenia. Co do biurowca, który chyba został zbudowany w komunie i znajduje się po lewej stronie - zaraz od wjazdu na teren zakładów to ciągle tam stoi. Zresztą tam są jakieś różne firmy.
Człek by coś dodał do tematu ..ale "któś" to wytnie bo nie w temacie ???
Pewnikiem -niewidzialna ruka???????????????
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 31 mar 2007, o 20:24

antoni pisze:Człek by coś dodał do tematu ..ale "któś" to wytnie bo nie w temacie ???
Pewnikiem -niewidzialna ruka???????????????
Kilka osób ma ostatnio spore problemy ze sobą - widzą oni bowiem znikające posty, które nigdy nie powstały. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała, w trosce o zdrowie użytkowników, umożliwimy bezpłatny odpoczynek od forum.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 1 kwie 2007, o 01:46

wczorajsze zdjęcia:
Załączniki
11.jpg
12.jpg
P1070803.jpg
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 kwie 2007, o 10:41

Piotr-Stettin pisze:wczorajsze zdjęcia:
piotr - proponuje ze jak masz wiecej zdjec i widze ze temat ci lezy mozemy zrobic galeri rozbiórek. Temat wazny i ciekawy a nikt sie niem nie zająl kompleksowo. MOze masz ochote wlasnie takie rzeczy uwieczniac ?
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 1 kwie 2007, o 11:50

Busol...To bardzo dobry pomysł :). Zdjęć mam więcej, a i zagwarantować mogę kolejne :), a już na pewno z ul. Narzędziowej.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 kwie 2007, o 14:25

Piotr-Stettin pisze:Busol...To bardzo dobry pomysł :). Zdjęć mam więcej, a i zagwarantować mogę kolejne :), a już na pewno z ul. Narzędziowej.
Daj znac na maila ile jest takich obiektow i dogadamy reszte (sposob wrzucania itp)
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 2 kwie 2007, o 18:11

Torney pisze:
antoni pisze:Człek by coś dodał do tematu ..ale "któś" to wytnie bo nie w temacie ???
Pewnikiem -niewidzialna ruka???????????????
Kilka osób ma ostatnio spore problemy ze sobą - widzą oni bowiem znikające posty, które nigdy nie powstały. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała, w trosce o zdrowie użytkowników, umożliwimy bezpłatny odpoczynek od forum.
"
Torney"a może by tak konkrety???
Bo jakoś to "tajemniczo " wygląda?!?!
----"torney" --radio-erewań----??????????
Dzwonią ale nie w tym kościele!!!!
Jeżeli "Torney" jest gotów to --se możemy -popostować!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 kwie 2007, o 20:17

antoni pisze:Torney"a może by tak konkrety???
Kolega antoni, czy raczej powinienem napisać gryf127, życzy sobie konkretów? Proszę bardzo: nie życzymy sobie na portalu głupich postów, nie życzymy sobie na portalu logowania pod kolejnymi nickami, po totalnym ośmieszeniu się w poprzednich, nie życzymy sobie plucia na portal na forum internetowego wydania "Gazety Wyborczej", ani na żadnym innym, choćby był położony na Prawobrzeżu. Jaśniejszy może być już tylko ban. Żegnam.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maciulka
Posty: 253
Rejestracja: 26 lis 2004, o 14:04
Lokalizacja: Szczecin Śródmieście

Postautor: maciulka » 3 kwie 2007, o 11:10

Busol pisze:
Piotr-Stettin pisze:Busol...To bardzo dobry pomysł :). Zdjęć mam więcej, a i zagwarantować mogę kolejne :), a już na pewno z ul. Narzędziowej.
Daj znac na maila ile jest takich obiektow i dogadamy reszte (sposob wrzucania itp)
A czy ktoś uwiecznił może rozbiórkę KORABIA?...
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 4 kwie 2007, o 02:15

maciulka pisze:A czy ktoś uwiecznił może rozbiórkę KORABIA?...
Owszem, mój kolega. Więc jakby co to dla wnuków zostanie pamiątka :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości